Skocz do zawartości
chrisjan

Problem z nowozakupinym Radeonem 6850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem nieco przerobić swoje HTPC (i3-2120T, 4GB, na płycie Intela DH67BL) , tak aby dało się pograć na nim w jakieś gierki.

Zmieniłem zasilacz na 660W (Seasonic), wsadziłem wszystko w nową większa obudowę i dokupiłem Sapphire HD7850 OC. Komputer podłączony poprzez HDMI do TV

Włączam sprzęt wchodzę do biosu, obraz z karty jest przesunięty w prawo i poszatkowany z lewej stron - Screen

Myślę może to jakiś problem z wyświetlaniem biosu, przechodzę do instalacji Windowsa - a tam obraz dalej pocięty - Screen

Przełączam z powrotem na zintegrowaną kartę i3 - wszystko w porządku.

Przełączenie na 7850 - znowu pocięte.

Płyta co prawda obsługuje tylko PCI2.0 ( a Sapphire jest PCI 3.0) - ale to chyba nie powinno być problemem.

Czy karta jest uszkodzona czy to ja robię coś źle?

Z góry dzięki za pomoc.

Chrisjan

Edytowane przez chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kartę sprawdzić na innym monitorze lub telewizorze jesli problem dalej ten sam to na innym kompie . PCIE 2.0 czy PCIE 3.0 nie ma nic wspólnego z tym co się dzieje. Sprawdź także czy karta dobrze leży w slocie(przedmuchaj slot bo może być zakurzony!!!).. Spróbuj także wyłączyć w biosie zintegrowaną kartę bo może jest konflikt.

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem juz rozwiazany - karta wrociła do sklepu..

Niestety z tego co wyczytalem ten typ tak ma i źle współpracuje na domyślnym sterowniku z telewizorami Panasonica (nie wiem jak inni producenci). Problem ustępowal po wgraniu dedykowanych sterowników Ati, niemniej kazdorazowo do czasu zaladowania systemu zarowno bios jak i bootwanie systemu wyświetlane byly jako sieczka.

Zmienilem na GF660ti i nie mam problemu. Karta jest może minimalnie glośniejsza w idle'u niemniej i tak praktycznie niesłyszalna przy pasywnym PSU i dysku ssd ( tylko 2 wolnoobrotowe wiatraki obudowy do cyrkulacji powietrza) a w stresie jest zdecydowanie cichsza od 7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...