Skocz do zawartości
  • 0
Terlik87

Dylemat bo dwa ale który pierwszy...

Pytanie

Witam,

Przeprowadziłem sie na swoje i nie mam żadnych mediów w mieszkaniu. Dlatego chciałbym prosić o pomoc.

Jedynym dostawcą którego mogę wziąć jest VECTRA. Pakiet z kanałami HD. Do tego Internet 20mb/s.

Potrzebuję kupić telewizor.

Teraz pytanie:

Nie wiem tylko czy opłaca się teraz brać TV z 3D i taki jak chcę czyli Sony KDL-46HX850" czy kupic jakiś tańszy TV 32 calowy bez 3D i poczekac do lutego aż Sony stanieje. Czyli teraz postawię ten mniejszy w pokoju gościnnym, a potem jak zakupię większy to mniejsz przeniosę do Sypilani bo i tak mam zamiar kupic TV do Sypiali a tam maksymalnie może być 32 jak nie mniejszy,

Co zrobić. Kupić na Raty od razu do pokoju Gościnnego taki TV jak ma być, czy poczekać, a na razie taki mniejszy postawić bez żadnego 3D i Tak zwanych usług TV Smart.

Proszę o pomoc / podpowiedź.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to trochę trzeba by być wróżką. Cel masz dobry bo telewizor doskonały ale czy będzie dużo tańszy? On i tak ma bardzo dobrą cenę aktualnie... więc nie wiem czy aż tak dużo stanieje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha, Czyli od razu najlepiej zakupić TV Marki Sony. ( oczywiście na raty ;] ) a w Sypialni jak tu w Sypialni zająć sie "spaniem" :)

Tv Będzie wisiał na ściane, Głośniki też bym jakieś dokupił, ale koniecznie bezprzewodowe dwie kolumny tylne. Hmmm Jakie Najlepsze by były.

Edytowane przez Terlik87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Łukaszu, podałeś trochę zbyt mało danych. Nie wiemy z jakiej odległości chciałbyś oglądać telewizję, czyli nikt nie pomoże Ci w kwestii podstawowej takiej jak wielkość TV. Jak sam się domyślasz nie może być on za duży bo jest to męczące przy dłuższym oglądaniu, natomiast mały TV nie odda Ci wszystkich szczegółów.

Z informacji jakie podałeś wiadomo że masz Vectrę, czyli taki średni/dobry sygnał (masz pakiet kanałów HD?), do tego internet 20 Mb/s (sprawdzałeś speedtest.net jaka realna prędkość jest u Ciebie?), który kusi aby go wykorzystać w TV - tylko nie wiem czy Ci jest to potrzebne i czy lubisz takie rzeczy.

Niewątpliwie HX85 jest świetnym TV i masa osób Ci to potwierdzi. Testy, opinie użytkowników, fora internetowe itp - cała masa informacji. Mnie urzekła w nim jakość obrazu, którą ciężko opisać - po prostu trzeba zobaczyć jego możliwości, oraz to w jaki sposób wykorzystuje internet do sprawiania przyjemności użytkownikowi.

Wszystkie serwisy internetowe takie jak: TVN player, Ipla, TVP pozwalają oglądać to co się chce zobaczyć w danej chwili.

Osobiście korzystam ze Skype w niższym modelu ze względu na duuuużą odległość do bliskiej mi osoby.

Ciekawa rzecz (choć na dzień dzisiejszy nic odkrywczego) to przesyłanie materiałów DLNA do TV.

Z ciekawostek zdziwiło mnie to jak mały ma ten TV apetyt na prąd - szok!

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Łukaszu, podałeś trochę zbyt mało danych.

Przepraszam. Już podaję dane:

1. Odległość od ekranu? 2,2m

2. Jak słońce świeci w pokoju? Raczej cały czas jest ciemno, oświetlenie na suficie to jarzeniówki, albo led przy samej ścianie, barwa ciepła

3. Jak duży jest pokój: ok. 20m2

4. Preferowana technologia: led, plazma

5. Jaki masz obecnie telewizor? brak

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? bez różnicy

10. Matryca błyszcząca czy matowa? matowa ( jeśli nie ma, bez różnicy )

11. Preferowana wielkość telewizora? 46" 52" 55"

12. Preferowana marka? SONY, ale inne jak najbardziej jeśli cena będzie zachęcająca

13. Czego nie lubisz w telewizorach? nic mi nie przeszkadza

14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder HD od kablówki Vectra, konsola xbox 360, wieża stereo dokupiona do wybranego TV

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% tv, 20% xbox360, | 100% głośniki, kolumny, dokupione do wybranego TV

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? glownie na wprost, jak przyjdą goście z kąta około 30-45"

17. Czy ważne jest wifi? tak

19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? nie jest to najważniejsze, lecz jeśli będzie TAK

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie koniecznie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak + format .mkv

22. Ma mieć 3D? TAK

23. Ma mieć slot na karty SD? obojetne

24. Ma mieć tuner DVB-T? tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?hdmi, gniazdo antenowe

26. Jaki masz sygnał? Vectra HD dekoder / Sygnał bardzo dobry

28. Ma stać czy wisieć? wisieć

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: Czystości w oglądaniu

31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-8h

32. Sugerowana cena? około 3000tyś. od ręki ( ewentualnie 6000zł na raty jeśli bym brał)

33. Prędkośc internetu: 20mb/s download, 1mb/s upload

Mam jeszcze pytanie: Co miałeś namysli pisząc, że TV ma głód na prąd. Jest naprawdę taki prądu żerny, czy mimo wszystkich funkcji właśnie pobiera mało prądu?

Odpisz proszę.

Dziękuję ;)

Edytowane przez Terlik87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Raczej chodziło o to jak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...Mam jeszcze pytanie: Co miałeś namysli pisząc, że TV ma głód na prąd. Jest naprawdę taki prądu żerny, czy mimo wszystkich funkcji właśnie pobiera mało prądu?

Odpisz proszę.

Dziękuję ;)

Zdecydowanie mało zjada prądu w porównaniu do innych TV z podobnej półki cenowej/technologicznej. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy na to ile ten TV potrafi. HX85 to na prawdę dobry model w jeszcze racjonalnych pieniądzach. Ostatnio wyszedł na rynek HX95 (najwyższy model Bravii na rok 2012/2013) ale półka cenowa jest duuuużo wyższa póki co. W przyszłym roku model 55" miałbyś ciężko kupić za 6tys (mowa o HX95).

Podtrzymuję zdanie o HX85, który sugerowałem abyś obejrzał w sklepie i zobaczył jak Ci się to podoba. Jedyny minus - MKV leży :(. Możesz ominąć to przez dokupienie Blu-Ray ewentualnie jeśli X-Box pociągnie ten format to też możesz w ten sposób obejść problem braku MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jedyny minus - MKV leży :(

Byłem wczoraj w Sony Center - Oglądałem, cena na necie o wiele niższa, tylko że w Sony Center dają 5 lat gwarancji. Pan Polecał mi 46". Na prawdę fajnie. MKV jakoś przeżyję, przez NAS będę oglądał po Sieci najwyżej :)

Mam jeszcze do rozważenia TV Panasonic TX-P55ST50E. Jak myślicie? Sony czy ten Panasonic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako świeży użytkownik sony hx850 i laik w tych sprawach powiem że ten telewizor jest tak wciągający że nie zamienił bym go na żaden inny. Porównywałem go z kumpla samsungiem es8000 i cieszę się z mojego wyboru, obraz lepszy tv ładniejszy, lepiej wykończony [beeep] opcje, czekam tylko aż dojdą moje okularki 3d i już w ogóle będzie bajka :D

Edytowane przez depesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chłopaki cena prawie taka sama. Więc zastanawiam się teraz czy Sony KDL-46HX850czy Sony KDL-46HX920 :rolleyes:

///////////EDIT//////////

No i się skończyło. Dziewczyna wybiła mi z głowy TV za tyle kasy.... że niby są inne wydatki. Postawiłem na http://www.euro.com.....bhtml?area=top Dobrze zrobiłem? Jak myślicie?

///////////EDIT/////////

Ustawiłem na STANDARDOWY :) aby nie było widać Tych rozmyć głów. Jest w miarę ok. Typ kolorów ustawiłem na STANDARDOWY :) chyba też jest najlepiej. DZIĘKUJĘ :) Za wszystko :)

Edytowane przez Terlik87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...