Skocz do zawartości
Beto

Sony HX750 mam problem z podłączeniem kina domowego Sony.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Sony 46Hx750 i mam problem z podłączeniem kina domowego Sony. Wszystko niby jest podłączone ok (tak samo jak do starego tv było) i mam problem z odbiorem dźwięku z tv na kinie. Dźwięk z ps3 i dvd od kina normalnie działa bo są na hdmi ale tv z amplitunerem jest podłączone za pomocą chincha i niestety dźwięk nie jest przenoszony na amplituner. Jak zrobić aby było ok ? Zmiany w opcach dźwięku w tv nic nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz w kinie wyście HDMI z ARC to wystarczy połączenie jedynie kablem HDMI miedzy kinem a TV, jesli natomiast kino/amplituner masz starszego typu bez ARC mozesz wyprowadzić dzwiek z TV za pomocą kabla optycznego SPDIF łącząc z kinem/ampli.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem już o co kaman. Podłączam tak jak miałem w starej plazmie Panasonica ale nie działa. Poniżej foto może ktoś pomoże:

http://img716.imageshack.us/img716/2217/sdc10001iw.jpg

Kabel oznaczony zielonym kółkiem idzie do dvd

HDMI oznaczone żółtym kółkiem idzie do dvd

HDMI oznaczone czerwonym kółkiem idzie to tv

I zostały szare kable oznaczone różowym kółkiem które idą do tv (tak miałem w starym tv i normalnie dzwięk szedł przez kino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie niby wpinasz te szare kable w TV ? bo chyba nie pod gniazdko wejście Component z tyłu :)

Mówię najlepiej podepnij sobie jednym cienkim kabelkiem optycznym na wyjściu DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) w telewizorze i do wejścia optycznego w ampli, no a jak juz tak bardzo chcesz używać tego szarego kabla chinch to musisz zastosować przejściówkę mini jack -> chinch z wyjścia AUDIO OUT na prawym boku w telewizorze.

http://pdf.crse.com/...00a_bottom.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kino sony, z amplitunera wychodzi hdmi out podłącz do HDMI w TV gdzie masz HDMI ARC.Konsolę PS3 przez optyka do amplitunera, BD czy tam dvd do amplitunera kablem HDMI.Mój ampli to DH 510 o ile dobrze pamiętam, dzwięk mam z wszystkiego co bym nie podłączył, nawet z USB jak włączę film jest DD 5.1 tylko DTS nie działa, akurat to wina TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optykiem mam połączone dvd z amplitunerem (żółte kółko na obrazku)

xMichał mam to co ty.... Kurdę muszę pokombinować bo się zakręciłem :( Do tego jeszcze mam dekoder vectry pod hdmi do wpięcia

Edytowane przez Beto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xMichal - Ty tak masz ale u niego nie wiadomo czy ampli ma ARC, po za tym konsole PS3 optykiem mając amplituner w wejściami HDMI :huh: (no chyba ze ampli nie przyjmuje audio po HDMI)

Beto - ale co tu kombinować ? napisałem Ci jak należy to podłączyć, jeszcze masz jakieś niejasności :) ?

Po co masz podłączone DVD zarówno HDMI jak i optykiem ? czyżby ten ampli nie przyjmował również audio po HDMI ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xMichal - Ty tak masz ale u niego nie wiadomo czy ampli ma ARC, po za tym konsole PS3 optykiem mając amplituner w wejściami HDMI :huh: (no chyba ze ampli nie przyjmuje audio po HDMI)

Beto - ale co tu kombinować ? napisałem Ci jak należy to podłączyć, jeszcze masz jakieś niejasności :) ?

Po co masz podłączone DVD zarówno HDMI jak i optykiem ? czyżby ten ampli nie przyjmował również audio po HDMI ?

Jak podłącze PS3 pod ampli wszystko jest gites, problem polega na tym że musiałbym co chwile zmieniać tryb obrazu i nastawy kalibracyjne pod gry.PS3 mam pod HDMI 2 tam tryb gra itd.BD, filmy MKV itp ogladam na trybie kinowy, dlatego własnie takie połączenie a nie inne.DH510 przyjmuje audio po HDMI.Konsola PS3 po optyku daje DD 5.1 i DTS więc jest git. Edytowane przez xMichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze mam tylko dvd in i bd in w optical to pod jedno z tych wejść podłączyć ?

http://img716.images.../sdc10001iw.jpg jak nie mam wtyczki co jest zielonym kółkiem oznaczona to nie mam dźwięku z dvd...

sorry za głupie pytania :0

edit: w końcu poradziłem sobie i wszystko działa. Dziękuję za wskazówki :)

Edytowane przez Beto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłącze PS3 pod ampli wszystko jest gites, problem polega na tym że musiałbym co chwile zmieniać tryb obrazu i nastawy kalibracyjne pod gry.PS3 mam pod HDMI 2 tam tryb gra itd.BD, filmy MKV itp ogladam na trybie kinowy, dlatego własnie takie połączenie a nie inne.DH510 przyjmuje audio po HDMI.Konsola PS3 po optyku daje DD 5.1 i DTS więc jest git.

Nie jest git :) właśnie tylko DD5.1 i DTS "Core" a co z formatami dźwięku HD z BD (DDTrueHD, DTS-HD), po optyku ich nie prześlesz, widzę ze ten amp nie ma dekoderów HD na pokładzie ale pewnie przyjmie zdekodowane już te formaty HD w PS3 po HDMI w formie LPCM, takze to najlepsze możliwe podłączenie a nie optyk.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest git :) właśnie tylko DD5.1 i DTS "Core" a co z formatami dźwięku HD z BD (DDTrueHD, DTS-HD), po optyku ich nie prześlesz, widzę ze ten amp nie ma dekoderów HD na pokładzie ale pewnie przyjmie zdekodowane już te formaty HD w PS3 po HDMI w formie LPCM, takze to najlepsze możliwe podłączenie a nie optyk.

Ale gry tak chyba nie wspierają DD true HD i DTS HD, PS3 służy mi wyłącznie do gier, do filmów BD MKV itd używam stacjonarnego odtwarzacza BD także firmy Sony :P oczywiście podłączony przez HDMI do Ampli. Edytowane przez xMichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak, tylko są tez gry w 7.1 kanałach, nadal nie rozumie po co PS3 podłączać zarówno HDMI i optykiem mając ampli z wejściami HDMI, chodzi Tobie o ustawienia kalibracyjne telewizora ze po podłączeniu przez ampli ingeruje w te ustawienia/obraz ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko

Mozna i tak, tylko są tez gry w 7.1 kanałach, nadal nie rozumie po co PS3 podłączać zarówno HDMI i optykiem mając ampli z wejściami HDMI, chodzi Tobie o ustawienia kalibracyjne telewizora ze po podłączeniu przez ampli ingeruje w te ustawienia/obraz ?

Zawsze ampli ustawia w TV tryb kinowy który mam po kalibracji, do gier mam inne ustawienia tryb GRA, wszelkie ulepszacze wyłączone, gamma itp.Także musiałbym za każdym razem zmieniać tryb obrazu w TV.W ampli mogę przełączać pomiędzy wejściami HDMI jest BD, DVD i SAT/CATV tylko że TV zawsze ustawia jeden tryb obrazu dla każdego wejścia HDMI w amplitunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...