Skocz do zawartości
andsie1

Meridian 568.2 Digital Surround Processor – mój wybór.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie do końca zrozumiałeś tekst który napisałem , ale nie dziwię się temu.

Przeczytaj uważnie jeszcze raz cały mój tekst i zapoznaj się ze specyfikacją i opisem technicznym procesorów Mediana i wtedy napisz co z tego zrozumiałeś.

NIE MUSZĘ NIC UDOWADNIEĆ.

Jeszcze jedna uwaga.

Jestem przekonany, że w ślepym teście nie odróżnisz dobrze zrobionej MP3 od CD.

No tuś się ,, trochę'' zapędził albo system masz kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej będzie trwać taka stagnacja, to forum umrze śmiercią naturalną bez straszenia banem a TY zostaniesz bezrobotny.

Nie pozdrawiam,

AndrzejS@

Po pierwsz już Cie kiedyś tak z pamięci rok nie było, też sie obraziłeś i zabrałes zabawki do innej piaskownicy i jakoś forum bez Ciebie przeżyło. Podobnie bez janunio. Może jest czasami nudno i mniej wesoło ale przynajmniej merytorycznie.

Na szczęście nawet gdyby miała jak piszesz trwać stagnacja ja sobie poradzę. Pieniądze zarabiam gdzie indziej. A to forum to moja pasja. Ale cieszę się, że mój los leży Ci na sercu. To miłe.

Tobie też życzę wszystkiego najlepszego.

I pozdrawiam.

Andsie - ale Ty na prawdę nie masz racji :)

To w tym momencie nie ma żadnego znaczenia. Są ludzie którzy zawsze musza mieć racje i ostatnie słowo.

Jedno z pierwszych słów, których nauczyła mnie mama to magiczne słowo na p.

Przepraszam.

A potem życie czasami dawało mi w doopę i nauczyło pokory. Niestety nie wszyscy mają "tak dobrze" jak ja.

Pozdro

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci co powtórzę, masz wspaniały klocek do stereo i do DD i DTS. That's it.

I się z niego ciesz a nie udowadniaj że jest lepszy niż jest i że może więcej niż może.

PAX między chrześcijany - PAX .... cytując klasyka.

Więc jednak tutaj nie masz racji .

Procesor nie jest ograniczony jedynie do stereo, DD i DTS .

Dzięki HD621 HDMI Audio Processor, który potrafi wyciągnąć z HDMI strumień 7.1 LPCM (na 4 kablach), może przyjąć

formaty HD Audio przy pomocy 4 wejśc Coax SPDIF - symultanicznie ! (TUTAJ masz połączenie 5.1-na 3 kablach)

http://img812.imageshack.us/img812/2219/p1040321.jpg

Nie ma wejścia na "skrętce" , ale SPDIF x 4 spełnia wymogi transmisji. I tak sygnał trafia na upsampler, 48 bitowe DSP,

dalej na 8 świetnych DAC-ów i gonimy na końcówkę. Nie ma więc tragedii i braku możliwości, choć jak napisałem -

przy tej klasie sprzętu sam rdzeń z HD Audio roznosi w pył amplitunerowe pudełka z DTS HD MA i Dolby TrueHD.

Trochę zamieszania robi z tym, że wszystko upsampluje i w trybie kina podaje na wszystko co ma podpięte , ale

myślę, że troche praktyki (wszak to nowy zakup) i każdy da radę nad nim zapanować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... tylko ten klocek na dole jest trochę inny.

Meridian Andrzeja niby ma cztery wejścia coax tylko czy jest orpogramowany żeby te strumienie złożyć do kupy?

Na tym zdjęciu do audio idą 3 x coax czyli jak rozumiem 5.1, dla 4 x coax jest 7.1?

Koncentrykiem BNC idzie wizja.

Sprytne.

Tylko po co?

Nie lepiej kupić Lexicona czy wyższego Meridiana? Podejrzewam że te dwa klocki ze zdjęcia złączone do kupy kosztują tyle samo albo i więcej niz jeden "porządny".

Ktoś to testował w praktyce?

A w ogóle nie lepiej wejść analogiem 5.1/7.1? Ale ten Andrzeja Meridian nie ma analogowego wejścia audio. Za to ma aż cztery wyjścia cyfrowe jeszcze dziwnie opisane (1-8). Ciekawe po co aż tyle?

Mój Tag ma ale tylko 5.1. Z OPPO mógłybym wyjść 5.1.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić Lexicona czy wyższego Meridiana?

Za to ma aż cztery wyjścia cyfrowe jeszcze dziwnie opisane (1-8). Ciekawe po co aż tyle?

Meridian w żadnym swoim klocku nie stosuje dekoderów DTS HD MA i THD - pasożytuje na playerach innych producentów nie płacąc licencji.

Cyfrowe wyjścia 1-8 to 7.1 kanałów do zasilania aktywnych (z DAC-ami) kolumn głośnikowych - nieźle pojechane !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...nieźle pojechane !"

Może niekoniecznie, czy to nie Meridian niegdyś produkował "cyfrowe" aktywne zestawy głośnikowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meridian produkuje je od "zawsze" - Jamo miało zaś jednorazowe podejście do tematu.

Pojechane jest dublowanie kosztownych DAC-ów w każdym klocku, za kasę nabywcy - nie małe skąd innąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img812.imageshack.us/img812/2219/p1040321.jpg

Na tym zdjęciu do audio idą 3 x coax czyli jak rozumiem 5.1, dla 4 x coax jest 7.1?

Koncentrykiem BNC idzie wizja.

Sprytne.

A w ogóle nie lepiej wejść analogiem 5.1/7.1?

Nie wizja, tylko to jest sterujące połączenie pomiędzy klockami Meridiana.

Goła wizja wychodzi poprzez HDMI Out z górnego klocka.

Gdyby wchodzić do niego analogiem, to jaki byłby sens w niewykorzystaniu jego przetworników - bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby było, to i tutaj.

Oto urządzenie, które potrafi połączyć ogień z wodą i jest przeznaczone dla dwóch granicznych grup konsumentów.

Dla grupy low-end , ale także dla tych z high-endu , a szczególnie właścicieli MERIDIANA i im pochodnych.

Urządzenie działa jako "przelotka" dla sygnału HDMI , ale jego głównym zadaniem jest to, aby z tego strumienia

wyłowić dźwięk LPCM 7.1 i go wewnętrznie zdekodować do analogu, który możemy podać na wejścia wzmacniacza

nie posiadającego żadnego dekodera HD Audio ! ! !

Po odłączeniu gniazd wyjściowych od układu i podaniu na nie sygnału sprzed wew. przetworników DAC

otrzymujemy urządzenie, które podaje na wyjściu 4 pary (7.1) sygnałów SPDIF, które bez problemu

mogą być podawane dalej na przetworniki DAC - choćby do wymagającego ich procesora MERIDIAN.

I tak oto zamiast wydawać 3 500 $ za takie pudełko od MERIDIANA, można obejść problem za 129 $

08529886731186415692.jpg

http://www.switch-box.com/S_PDIF_installation/Entries/2008/10/30_Cypress_CLUX-11SA.html

Wyjścia analogowe są zrealizowane na 4 podwójnych zintegrowanych przetwornikach C/A Cirrus Logic CS4344

na oddzielnych szynach I2S które wychodzą z odbiornika HDMI SIL9135.

-Advanced multibit Delta-Sigma architecture

-105 dB dynamic range

--90 dB THD+N

-24-bit conversion

-Automatic detection of sample rates up to 192 kHz

Więc po analogu tragedii wielkiej nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...