Skocz do zawartości
janek_pl

Problem z ekranem do projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Ekran jest wypoziomowany. Wada w postaci krzywo zwijanego materiału jest od samego początku. Mimo tego, że ekran był w serwisie zaraz na samym początku nie została usunięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny kwiatek :)

ale to problem wielu budzetowych producentow... niestety zeby miec naprawde dobry ekran trzeba pojsc w stewarda, screen researcha, da-lite'a, jednak to juz zupelnie inne ceny... ale ekrany sa idealne, sa zrobione z zupelnie innego materialu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za projektor dałem troche mniej bo 4K - mam Epson EH-TW-3200. Twój ekran ma 2 lata, mój tylko 3 miesiące. Boje się co będzie po tych dwóch latach :(

projektor mam dokładnie ten sam, tyle że w wersji amerykańskiej Epson 8350. Ja pisałem o 5K USD ;-)

jako że dość mocno świeci, 2000 lumenów, to pofalowanie nie jest mocno widoczne, czasami w trybie cinema przy ruchach kamerą, ale jak pisałem przyzwyczaiłem się, za te pieniądze, to mam i tak super kino ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny kwiatek :)

ale to problem wielu budzetowych producentow... niestety zeby miec naprawde dobry ekran trzeba pojsc w stewarda, screen researcha, da-lite'a, jednak to juz zupelnie inne ceny... ale ekrany sa idealne, sa zrobione z zupelnie innego materialu...

np ekran Da-lite High Power 2.8 Gain Screen nie dość że b.dobry do 3D przy tym gainie, to z racji swojej grubości podobno się nie marszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam adeo tensio incell 124' vision gray z napinaczami od marca i jest super + eh-tw5500 - ale nie powiem, instalacja nie była łatwa :), - trudziliśmy sie z gościem od instalacji parę ładnych godzin. no i przy tej szerokości trzeba było wypoziomować idealnie - z tym że materiał jest taki specyficzny jakby podgumowany więc ładnie się rozkłada, żadnej zmarszczki czy falowania - tylko cenka jest lekko zaporowa :( ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pozwolcie ,że włączę się do dyskusji ....

Zaciekawił mnie tytuł Tematu :)...

Odpoiwedź jest prosta ... ekran Nabyty przez Autora tematu to Chinski wytwor ,sprzedawany w Polsce za 5x koszt dystrybutora z Chin.

Nie ma mowy o żadnej amerykanskiej jakości .

Wiem ,że możesz śmiało walczyć nawet o zwrot do Kraftmann'a.

W/w producent posiada rożnej jakości ekrany- jednym słowem ,gdy chesz tam jakości ,zostawisz im sporo PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło zaledwie kilka dni od mojego ostatniego postu... dzięki wszystkim za opinie i podpowiedzi, te prywatne i te publiczne.

Nie zdążyłem nawet zająć się moim problemem gdyż ważniejsze dla mnie było skorzystanie z pięknej pogody. Rowerek, górki....same przyjemności.

Gdy jednak rozpoczął się nowy tydzień i nowe obowiązki zawodowe dostałem na swoją skrzynkę maila niespodziankę :)

Pierwsza próba przeczytania tego maila na gorąco z poziomu androidowej przeglądarki skończyła się fiaskiem. Nie przez to, że z moim telefonem jest coś nie tak. Po prostu nie mogłem zrozumieć tego co było tam napisane.

Drugie podejście na firmowym monitorze i co...??? dalej nie mogę zrozumieć tego co autor ma na myśli.

Zresztą sami przeczytajcie:

Tekst oryginalny:

Witam serdecznie

Pisze poniewaz zastepuje (firma Kraftmann) kolege zakupił Pan u nas ekran 3 miesiące temu i przeslal zapytanie o powierzchnie projekcyjna

mozemy Panu zaproponowac jej zamiane na inna powierzchnie b dobrych parametrow w cenie wyjątkowej 800pln brutto

lub naprawe tej powierzchni co Pan ma - zmniejszając efekt delikatnych pasów który w tego typu wielkosciach wszelkich ekranów bez napinaczy jest nieunikniony - mniejszy lub wiekszy - sprobujemy też pozbyc sie sladow komara :)

serwis naprawy bylby od nas gratis - wystarczy doslac ekran do naszej firmy - jednak jestem w przypadku dopiero w przypadku kiedy usunie Pan post - wpisy o tymże przypadku które dział marketingu zauważył i zablokował te rozwiązania które wynikałyby z naszej dobrej woli - trzeba było odrazu do nas napisać/ zadzwonić - myślę że dogadamy się w tej kwestii i sprawa zakończy się jak zwykle pozytywnie:)

pozdrawiamy

Zespol Kraftmann

w razie problemów prosze kierowac pytania do mojego Przełożonego

Internet to jednak potężne narzędzie, a to w jak szybki sposób indeksowane są posty z naszego forum przeszło wszelkie oczekiwania, ale do rzeczy....

Pominę sposób i formę w jaki został napisany ten mail bo to świadczy tylko o jego autorze.

Z treści mogę wywnioskować kilka rzeczy:

- cena wymiany ekranu to teraz 800zł, wcześniej 1722zł

- ekran można naprawić przez i tu cytat:

"zmniejszenie delikatnych pasów który w tego typu wielkosciach wszelkich ekranów bez napinaczy jest nieunikniony - mniejszy lub wiekszy"

ale przecież wcześniej przed zakupem wyczytałem:

W rezultacie nasze ekrany potrafią służyć naszym klientom przez wiele lat bez żadnych odkształceń.
...matową powierzchnię o grubości 0,55mm, która jest gładka i elastyczna.

- dowiedziałem się również, że...:

serwis naprawy bylby od nas gratis

a co z dwuletnią gwarancją ???

- Serwis GRATIS :) - ale muszę usunąć ten post inaczej [beeep] z gratisów, o gwarancji nie wspomnę

jednak jestem w przypadku dopiero w przypadku kiedy usunie Pan post

- Najlepsza jest końcówka....Firma ma dobrą wole, ale to pewnie moja wina, że nie napisałem i nie zadzwoniłem, wrrrrrr

A z kim jak nie z Panią Honoratą rozmawiałem, a do kogo piałem i od kogo otrzymałem odpowiedź:

Przekazałem maila ze zdjęciami do serwisu celem oceny pofalowania.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź, że tego typu falowanie, nie jest niczym szczególnym i jako takie nie podlega reklamacji.

Najbardziej pozytywny jest finał w/w korespondencji:

myślę że dogadamy się w tej kwestii i sprawa zakończy się jak zwykle pozytywnie:)

Sprawa na pewno zakończy się pozytywnie, gdyż jak mówi ustawa z dnia 27 lipca 2002 - Towar jest niezgodny z umową, jeśli nie ma właściwości, jakie powinny cechować taki produkt i o jakich zapewniał sprzedawca lub producent.

CDN

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie babraj się z nimi w maile i dyskusje - złóż reklamację ze swoimi żądaniami i po temacie.

PS. Na jakim Forum na nich nasmarowałeś i kto zablokował wpisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem. Tylko tutaj. Więc nie wiem co zablokowali.

EDIT:

Po kilkukrotnym przeczytaniu i próbie zrozumienia wydaje mi się, że zablokowane jest rozwiązanie tego problemu jeśli nie usunę tego wpisu.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytac ich odpowiedzi na negatywne komentarze na allegro i rece opadaja. Probowalem kiedys kupic u nich trampoline (tak, handluja nawet tym). Za odbior osobisty doliczali sobie 70 zl. Po krotkiej rozmowie ze starsza Pania, zrezygnowalem z zakupu.

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę jak firma Kraftmann podchodzi do klienta...

Czytałem kilka razy i jakoś słabo u nich z inteligencją jako-taką...

Próbują wmówić ze czarne jest białe... :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam ekran firmy Optoma(Panoview) elektryczny. Dostalem go za darmo do projektora tej samej firmy i nie ma na nim zadnych zmarszczen.

Oczywiscie jest wyprodukowany w Chinach. Jest pewnie jednym z najtanszych na rynku. Az dziw bierze,ze marka Kraftman zachwalana nie raz robi taki badziew. Szczeze wspolczuje autorowi tego postu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az dziw bierze,ze marka Kraftman zachwalana nie raz robi taki badziew.

Szczeze wspolczuje autorowi tego postu.

A co to za marka ? Zwykła Efemeryda.

Oni nic nie ROBIĄ - o ile wiem, to tylko handlują czyimiś wyrobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne Forum,

tyle lat kraze po audiostereo a nie wiedzialem ze takie fajne forum macie :) ciesze sie ze was znalazlem bo mam pytanie odnosnie plotna firmy kraftmann. Chodzi mi po glowie budowa ekranu o wlasciwosciach dzwiekoprzepuszczalnych, znaczy sie transparentnego akustycznie. Kraftmann oferuje plotno o nazwie Acoustic VIsion HD. Podobno maja dwie odmiany w roznych cenach. Czy ktos z was mial do czynienia z tym materialem a jezeli tak to czy warte jest zakupu? Ekran planuje 120-130" 16:9, pomieszczenie z pelna kontrola swiatla i totalnie zaciemnione, projektor jeszcze nie wiadomy, moze sony hw15 albo mitsu hc4000.

Bede wdzieczny za pomoc.

przy okazji to czesc Bodex :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś o próbkę - jak znormalnieji, to dostaniesz do oceny. Cinematic ma w ofercie takie szmaty, ale już za inną kasiorę.

Jak chcesz budować, to rozważ ekran CIH , o proporcjach 2.40 :1 z borderami do 16/9 - to dopiero jest kino ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probke maja mi doslac, rozmawialem z nimi na ten temat w zeszlym tygodniu i wydali sie dosyc pomocni i chetni do kooperacji.

Ekran chce zbudowac bezkompromisowo z elektrycznym maskowaniem na 2.40 wedlug tego patentu: http://www.bigscreenforums.com/forum_topic.cfm?which=12482.

Mam juz na oku 12v bipolarne silniczki elektryczne, sprzedajacy ma mi w przeciagu 2 tygodni zmontowac sterowanie, jedyne na co nie mam pomyslu to czarne rolety o dlugosci 275cm. W tej kwestii bede musial cos wymyslec. Jak sie zabiore do budowy ekranu to wystartuje nowy temat.

Pozdrawiam

Pawel

Edytowane przez nookie736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIH zwija bordery z boku, więc jakie 275 cm. Chcesz zwijać góra/dół ?

Aaaa - widzę, widzę .... projektor bez memory zoom - OK .

Czarny aksamit o szer. 160 - potrzebujesz 2.80 mb. - przecinasz wzdłuż i masz ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia projektora nadal jest otwarta, jakbym kupil np. Panasonica to CIH jak najbardziej, z checia sprobowalbym 300cm 2.40 :)) sa jakies projektory poza Panasonicami z funkcja memory zoom??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie.... minęło dokładnie 110 dni od założenia tego wątku...

Podsumuję tylko jak zakończyła się cała sprawa.

Od wczoraj fabrycznie nowy ekran wisi u mnie pod sufitem.

Szkoda tylko, że trwało to wszystko bardzo długo. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Kilka wysłanych maili (których tu nie umieszczałem) oraz to, że musiałem we wszystko wciągać Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Sprawę uważam za zamkniętą !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby Ktos poradzić gdzie mam wpiąć kable 3zyly od gniazda trigger 12v w epson tw9300 - mini jack do sterownika, gdzie jest 5 wejść Gnd/weA/weB/ster/+5v wysyłałem zdjęcie schematu sterownika. Resztę podłączyłem.

A8F3E711-EE8D-46CF-A7CA-7E1D8992983E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...