Skocz do zawartości
janek_pl

Problem z ekranem do projektora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,,

Kilka miesięcy temu kupiłem elektryczny ekran projekcyjny. Nie wymienię póki co marki, ale do czego zmierzam....

EKRAN ELEKTRYCZNY SMART-S1 16:9 265CM SUFITOWY ŚCIENNY GREY - wcześniej przez pomyłkę podałem złą nazwę

IMG_3782.JPG

Ekran trochę się marszczy..Przy oglądaniu filmów jest ok, ale np przy oglądaniu np meczów, gdzie często obraz porusza się w poziomie jest tragedia. Rodzina tego nie widzi, ale mnie już szlak trafia. W dodatku wyszła mała plamka po komarze, której nie mogę zmyć. Tylko ja ją widzę,haha

Co by nie kupować nowego ekranu, bo w sumie 2 tyś z kawałkiem wydałem w lipcu zastanawiam się nad wymianą samego materiału.

I teraz moje pytanko...czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się czy taka operacja jest możliwa i opłacalna ekonomicznie, no i czy jest możliwy zakup samej tkaniny.

Wkrótce zacznę dzwonić po firmach sprzedających ekrany, ale liczę na jakieś sugestie od was.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gmeru
puki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Kraftman powinna Ci dorobić i wymienić szmatę na nową w znośnych pieniądzach - podpytaj.

Myślę, że nie tylko ona, ale to musiałbyś sprawdzić kto produkuje, a nie tylko importuje i handluje.

Podaj także wymiar pola czynnego tego ekranu co masz, bo może znajdę Ci niewymagającego kupca,

który zamierza zamontować w klubie ramówkę i może Twoja szmata się do tego nada - coś zawsze odzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Co do Kraftmanna to jestem po rozmowie z nimi. Czekam na wycenę szmaty lepszej jakości niż tą co mam....a mam właśnie kraftmanna :(

Sympatyczna pani Honorata zaproponowała mi naciąganie materiału z dwóch stron bo to podobno pomaga. Zobaczymy !!!

Dzwoniłem do Adeo, ale oni mogą mi sprzedać tkaninę pod warunkiem, że mam zakupiony ich ekran. Inne opcji nie ma.

Spróbuje jeszcze obdzwonić firmy które podał mi @windmill

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiłeś kilka miesięcy temu, to czemu nie zareklamujesz tego ekranu? Chyba że już próbowaleś tej drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuje reklamować gdyż jak wspomniałem wcześniej na ekranie jest mała plamka po roznieconym komarze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reklamuj "komara", tylko fałdowanie ... z Kraftmanem się dogadasz - oni mają po 500% narzutu, więc jakoś to przełką, a w finale i tak na Tobie zarobią ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jeszcze w którym kierunku pójdę...bo jeśli chodzi o wymianę to chce wymienić na inny materiał niż jest w oryginale. Podobno jest lepszy. Nie chce żeby mi dali taki sam, bo znając życie po kilku tygodniach z nim zrobi się to samo.

A jak się już wkurzę to sprzedam ten co mam i kupie Kaubera lub inny markowy z napinaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mailu od Kraftmanna wybiłem sobie pomysł wymiany materiału...

Poniżej wycena: powierzchnia ProCine Grey pow. aktywna= całkowitej 265x150 + czarny pas 60cm cena netto: 1 400,00 zł

Zobaczymy co odpiszą na temat reklamowania całego ekranu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłanie, reklamujesz powierzchnie pofałdowaną. Komar nie ma nic do tego - niech naprawią a komara zostawią w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek, które dziś zrobiłem...

Czy ekran nadaje się do reklamcji ??? :)

Fotki w oryginalnym formacie, na których chyba wszystko doskonale widać....oprócz śladu po komarze :)

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3782.JPG

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3783.JPG

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3765.JPG

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3766.JPG

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3767.JPG

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3768.JPG

Na fotkach IMG_3769 i IMG_3770 widać, że materiał krzywo się zwija.

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3769.JPG

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3770.JPG

Na ostatnim zdjęciu widać tkaninę od tyłu, ewidentna fala.

https://dl.dropbox.c...nn/IMG_3778.JPG

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

man, mam podobnie, ekran ma prawie 2 lata, trochę mniej pomarszczony niż Twój. Też mnie to wkurzało, ale po jakimś czasie przeszło. Następny ekran pewnie kupię z napinaczami z boku, albo fixed frame jeśli będę miał osobny pokój na projektor, a na razie się przyzwyczaiłem. Tak jak piszesz, to widać przy szybkich ruchach kamerą i jak jest trochę ambient light w pomieszczeniu. Da się z tym żyć, zależy ile zainwestowałeś w projektor, pewnie jakbym dał $5K za projektor to nie przebolałbym a tak to przechodzę nad tym do prządku dziennego. Zastanów się, może zmiana podejścia będzie tańsza niż zmiana ekranu ;-) (przy założeniu że się nie da zareklamować).

Edytowane przez helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za projektor dałem troche mniej bo 4K - mam Epson EH-TW-3200. Twój ekran ma 2 lata, mój tylko 3 miesiące. Boje się co będzie po tych dwóch latach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mojej przygody....

Wysłałem zapytanie do Firmy Kraftmann co sądzą o moim problemie z pofalowanym ekranem...i czy ekran nadaje się do reklamacji ?

i co otrzymałem ???

ekran zawsze nadaje się do reklamacji jeżeli są podstawy aby reklamować :)

Logiczne, prawda ??? !!!

Następnym mail, który dostałem wczoraj....

Przekazałem maila ze zdjęciami do serwisu celem oceny pofalowania.

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź, że tego typu falowanie, nie jest niczym szczególnym i jako takie nie podlega reklamacji.

Więc jak widać pofalowanie ekranu marki Kraftmann to standard !!!

Mimo , że poniżej jest wyraźnie napisane:

W rezultacie nasze ekrany potrafią służyć naszym klientom przez wiele lat bez żadnych odkształceń.

i dalej:

...matową powierzchnię o grubości 0,55mm, która jest gładka i elastyczna.

BusinessClass%20-%20Opis%20MattGrey.jpg

Jak widać marketing wspaniały , rzeczywistość już zupełnie inna.

Chciałem podejść po ludzku....jednak jak widać Firmie zależy na szybkiej sprzedaży , a później kliencie martw się o siebie. Byłem chętny zapłacić za nową tkaninę gdyż myślałem, że nie ma sensu reklamować produktu, który po naprawie (wymianie tkaniny) będzie zachowywał się tak samo. Gdy okazało się ,że wymiana szmaty równa się cenowo zakupowi całego ekranu postanowiłem jednak spróbować zareklamować ekran.

i co ?? i sami widzicie.....

CDN

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może o formie w jakiej reklamuje się towar na pdst. Ustawy Konsumenckiej i pójdź tą drogą - była dyskusja na forum.

Pisma, terminy są najważniejsze - zero dyskusji. Do 6 miesięcy istnieje domniemanie, że kupiłeś produkt z wadą - wymiana bez dyskusji.

Na pocieszenie napiszę Ci, że Kraftman reaguje tylko na pisma i oficjalną drogę - znajomego obsłużyli w 14 dni i tak jak chciał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

....tematu na pewno nie zostawię. Chciałem załatwić to polubownie, ale skoro tak mnie potraktowano.

Sam prowadzę od dość dawna działalność i przepisy znam ! Zawsze traktujemy klientów jak najlepiej się da, a nie jest to takie trudne.

Trzeba tylko chcieć !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu posta ..... kupa śmiechu.

Poproś o dokumenty, certyfikaty świadczące o "amerykańskości" tego produktu , bo wg. mnie to klasyczna ściema i wszystko wali

do kraju prosto z Chin, skąd ciągnąc kontener takich wyrobów mamy przebitkę min. 500% :) vide. alibaba.com lub inny "hurtownik".

Trzaskają na tym dobrą kasiorę, więc stać ich na to, aby wymagającego klienta obsłużyć na europejskim poziomie - koniec, kropka.

Dopiero doczytałem ..... cerata i diamentowe włókna ! Buahahahaha ....

Zrób foty po ciemku z jednym źródłem światła (ruchome, aby wyłapać nierówności) i załącz do wniosku reklamacyjnego

w którym żądasz - wymiany na nowy, pozbawiony wad , lub zwrot zapłaconej ceny+wysyłka. Jeśli ekran masz niezabudowany, to

musisz im odesłać (koszt muszą zwrócić) Oczywiście powołuj się na Ustawę Konsumencką, żadne Gwarancje itp.

Kiedy kupiłeś ? Jeśli do 6 miesięcy + dobrze napisana reklamacja, to masz z górki. Nie daj się wymanewrować-dasz radę. :)

No i wszystko na kwity , polecone z potwierdzeniami - zero dyskutowania i załatwiania na gębę. Od daty wysyłki biegnie termin,

jeśli go nie dotrzymają (14 dni kalendarzowych), to tak jak bys miał załatwione od ręki.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran ma 3 miesiące. Co do załączonego materiału dowodowego to mam nawet nagrany film. Ogarnę się po weekendzie i zacznę działać.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falowanie ekranu to to co sam zaliczyłem. Też mam nauczkę. Akurat jest prawie dobrze ale tak czy siak zawsze tak będzie gdy szczególnie duży ekran wisi sobie swobodnie. Ja tam też czasem to widzę. Mnie jak już kilka razy pisałem odradzano napinacze bo też się potrafi to pieprz..... może być ciężko mieć idealny ekran rozwijany. Jednak stały ekran na ścianę to raczej jedyne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, a jaki bys polecil ekran do X30 ? Mam w tej chwili rozwijany bialy i jest na nim naniesiona cieniutka warstwa szkla. Zastanawiam sie nad ramowym, mocowanym na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też czasem to widzę.

Gmeru, ale u mnie na jasnych kolorach widzę, to cały czas. Sportu nie da się oglądać. W ciemnych filmach jest ok, ale już jak coś jest jasnego no to masakra. Zostają ciemne horrory,haha Po prawej stronie ekranu mam ukośne załamie po całej długości. Nagrałem już filmik. W wolnym czasie umieszczę i sami zobaczycie.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale szczescie ze kupilem ekran optiki :) NIe dosc ze polowe tanszy to sie nie marszczy :) Co prawda made in china, ale przynajmniej tego nikt nie ukrywa i od otwarcia pudelka i przejrzenia instrukcji widac gdzie towar powstal.

Za to smierdzi troche :) Mam nadzieje ze to nie farba olowiowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Najprawdopodobniej pofalowanie ekranu jest wynikiem nierównego nawijania ekranu , co widać na zdjęciach. Tkanina się ponaciągała i wypaczyła . Czy aby kaseta jest idealnie w poziome ? może jest zwichrowana? . Swoją drogą to powinny być jakieś ograniczniki , kołnierze na tym drążku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada - ekran musi być zainstalowany IDEALNIE POZIOMO.

Do montażu należu użyć poziomicy.

U mnie błąd na śrubach wynosi 1 mm. :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...