Skocz do zawartości
andre49

Czym darmowym edytować, ciąć, łączyć, wycinać fragmenty z filmu mts z DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są darmowe programy, oprócz skromnego TsSplitrter 1,2 - do podstawowej obróbki (cięcie, łączenie, wycinanie fragmentów, np. reklam) - ale bez ich rekodowania i ponownej kompresji, dla typowych filmów 1920x1080.mts oraz 720x576.mts - zapisywanych przez tunery DVB-T, np. Manta DVB-T v.02?

Mam swoje przemyślenia i doświadczenia nt. ciekawego programu TsSplitter 1,2 - i kilka dni, straconych na poszaukiwanie testowanie różnego rodzaju popularnych programów, znajdowanych w googlu, typu TsMuxer, różnych wynalazkow typu splitter, joiner, cutter, video editor, Matroska-splitter, TsRemux, Sony PMB i tp. I nic z tego, żadnego porządnego, darmowego lub niedrogiego programu, do obróbki podstawowej filmu "mts" ale bez rekodowania. Sztuczka ze zmianą rozszerzenia "mts", na "m2ts" też nie działa, nowy m2ts nie jest rozpoznawany należycie w programach importujących typowy m2ts.

Przecież do każdego tunera DVB-T - z opcją zapisu filmu "mts" na USB - powinien takowy program, do podstawych operacji -edycji, cięcia, łączenia, wycinania z tego mts, obowiązkowo dodany, jak to czynią producenci aparatów cyfrowych i kamer.

Nic nie ma w necie, poza tym teroche juz leciwym TsSplitter 1,2 (z 2009 r.) - programu ciekawego, jednak o bardzo ograniczonych możliwościach, w obróbce filmu mts, zgodnie z naszymi potrzebami; brak w nim możliwości wycinania określonych fragmentow filmu, cięcia wg czasu ścieżki filmowej, bez żmudnego paprania się godzinami, aby z dużym błędem jednak coś począć, w tym programie, z obróbką mts. Nawet trudno ten film mts czymś demuxować, aby coś podziałać ze ścieżką audio lub plikiem video.

Najpopularniejszy w Polsce, w dobie cyfrowej telewizji, film MTS - z tunerów DVB-T, zapisany na nośniku w porcie USB, nie ma jak i czym (darmowym) "ujeździć" - bez rekompresji i ponownego czasochłonnego kodowania- dla potrzeb domowych. Czy to jakaś zmowa - w stylu zabezpieczeń HDCP- aby zapobiegać dystrybucji filmow Full HD, nadawanych w TV cyfrowej naziemnej?

Czy ktoś zna bezplatny, albo nawet i płatny program, do podstawowej obrobki "mts" - ale koniecznie bez rekompresji filmu mts i ponownego kodowania na ten sam format lub lub pakujący do innego kontenera - MP4, MKV, AVI? Pytam o taki trochę lepszy program, bardziej rozbudowany niż nieoceniony TsSplitter czy TsMuxer?

GG2017121

Edytowane przez andre49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kawałek filmu w formacie .mts nagrany kamerą hd. Chciałbym wyciąć 10 sekund filmu (nagrane buty przypadkowo) ale nie mogę lub nie potrafię. Próbowałem następującymi programami: avidemux, ulead videostudio, pinnacel studio 15 oraz sony vegas. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bugger. Czyżbyś nie czytał mojego postu, na początku tego wątku? Dla jednorazowego wycięcia czegoś z mts wystarczy chwila zabawy z TsMucer lub nawetTsSplitter, oba bezplatne i juz nie rozwijane. Doóki nie poznałem walorów płatnego VideoReDoTV Suite 4... - to tylko tymi dwoma, jakoś sobie radziłem, czasem wolniej czasem szybciej, mozolnie nabierając wprawy, czasem mało precyzyjnie, czasem idealnie udalo sie pociąc , wyciąc i scalic resztę z mts, zamieniając "mts" na strawniejszy dla Tunerow DVB-t i TV - format "m2ts". I to nawet dość szybko Ale najważniejsze, że free, bez rekodowania i ponownej kompresji, czasochłonnej-wielogodzinnej lub wielodniowej (sic! na slabszych maszynach) - dla dłuższych (180-200 min.) filmów "Megahitów" 1920x1080.mts, i stratnej do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...