Skocz do zawartości
herrborass

Moj HTPC - tutaj zamieszczam informacje o komponentach które już kupiłęm

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zakładam ten wątek "pro publico bono". Sporo dyskutuje na forum i chciałbym żeby wnioski z tych dyskusji zebrać w jednym miejscu, moze komuś sie to przyda.

Jak na razie zamówiłem następujące części:

1) klawiatura logitech - k400 http://www.htpc-revi...-touch-keyboard . Zamówiłem na ebay wersje amerykańska bo ta na rynek europejski ma zwalony enter,

2) picoPSU DC to DC - PicoPSU-150-XT 150W 12Volt DC-DC ATX Mini Power Supply - http://www.ebay.com/...984.m1497.l2649 - biorę 150W bo nie chce sie na przyszłość gimnastykować, podczas kupowania karty graficzną

3) zasilacz - MEIND - http://allegro.pl/un...2610900304.html - przyznaje ze nie jestem do niego przekonany. Wydaje sie podejrzanie tani no ale zobaczymy... Jeśl macie z tą firmą jakieś negatywne doświadczenia - dajcie znać.

To na razie tyle C.D.N

Edytowane przez herrborass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym ze zdjęć jest napisane:Output power 100W max,ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym ze zdjęć jest napisane:Output power 100W max,ciekawe.

Hmm nie rzuciło mi sie to w oczy.. Wyglada ze coś jest z nim nie hallo. Zaczynam mieć wątpliwości czy moge taki zasilacz zostawić zeby pracował 24/7..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła klawiaturka. logitech - k400 http://www.htpc-revi...-touch-keyboard . Sprowadziłem ja ze stanów, zeby mieć normalny enter. (na forach bluzgali, że enter w ukladzie klawiatury dostepnym w europie jest zbyt mały.) Jak na razie pracuje sie dobrze. Wbudowany touchpad to genialne rozwiazanie. dla komputerów klasy HTPC.

Jednak nie ma róży bez kolców. O ile do entera nie mam zastrzeżeń, to prawy shift to jakaś parodia. Pisze bez-wzrokowo i w tym miejscu gdzie powinien być prawy shift palec wciska znak zapytania - "?". porażka. Gdybym chiał sie uczyć nowego układu klawiatury to zająłbym sie klawiatura DVORAKA, a nie jakimś wymysłem logitecha.

W dodatku wykonanie nie jest na poziomie logitecha. Słabej jakości plastik, troche się wygina, troche trzeszczy nie przeszkadza to w pracy ale wieje tanią chińska tandetą.

Reasumując. Klawiaturka zgrabna i pomijając prawy shift bardzo wygodna. Niestety wykonanie o wiele poniżej poziomu do jakiego przyzwyczaił mnie logitech. Daje jej 6/10 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem zrobiłeś dobrze. Ten pierwszy których chciałeś kupić (uniwersalny) to taki wymysł który daje 150W jedynie przy 24V.

Im mniejszy woltaż tym mniejsza moc. Na przyszłość unikaj takich wynalazków.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale mi z twojej aukcji z zasilaczem wychodzi 80$ (+44$ przesyłka?). To jakaś horendalna cena!

Nawet te 80$ to dużo. Zasilacze PICO 150W można kupić za 28$. Zasilacz 12V 12A ja kupiłem za 90 zł. Poszukaj lepiej.

Uzupełnienie:

Jeśli chcesz mieć spory zapas mocy to może coś takiego:

http://www.ebay.com/itm/200W-Pico-ATX-12v-DC-DC-power-supply-mini-ITX-CARPUTER-/400321331273?pt=PCA_UPS&hash=item5d3502c049

+

http://www.ebay.com/itm/12V-17A-200W-AC-DC-Universal-Regulated-Switching-Power-Supply-/350589141999?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51a0bdc3ef

Całość: 68$ ... ale 200W żywej mocy :)

Edytowane przez Fantom
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dawno mnie tu nie bylo. Wreszcie złożyłem sobie HTPC wiec skończe opisywać części które do niego włożyłem.

Zaczne od małego wprowadzenia. W międzyczasie jak kupowałem cześci do htpc zmieniła mi się wizja tego co chce osiągnąć. Na samym początku chciałem miec uniwersalny komputer na ktorym mozna troche poprogramować, obejrzeć film albo zagrać w jakąś mało wymagająca gierkę. Niestety albo i "stety" okazało sie ze i tak musze kupić drugi bardzo wydajny komputer ( i7 podkrecony do ponad 4 GHz z 16 GB ramu 1866MHz) tak ze zupełnie odpuściłem sobie granie na HTPC. I tak jak juz raz na ruski rok usiądę do jakiegoś FPP to w zupełności mi wystarczy i7 tak ze drugiego komputera nie potrzebuje. Taka zmiana planów spowodowała ze 150W zasilacz jest kupiony bardzo na wyrost. ( spokojnie by wystaczył 90W) no ale cóż, niektórych rzeczy nie da się przewidzieć.

C.D.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po prawie roczniej przerwie wracam na forum.No wiec kontynuuje opis mojego sprzętu. Kupiłem :

4) Obudowa MC-1200 Rev. D | Aluminium HTPC Case + 350 Watt PSU + Media Center Remote

( http://www.ms-tech.de/eng/index.php/product/detail/pdcid/66/pdid/163 ). Jest po prostu genialna. Metalowa, czarna, prosta, bez udziwnień i co najważniejsze typu slim czyli mieści sie w szafce pod TV. Jedyna jej wadą jest zasilacz w zestawie.Jak ogólnie wiadomo htpc robi sie na zasilaczach pico;) dlatego nie ma co z tym nieszczęsnym zasilaczem zrobić, a i tak trzeba zapłacić. Ale jak dla mnie warto tyle zapłacić bo i tak obudowy podobnej klasy, nawet bez zasilacza kosztują więcej.

5) płyta główna Gigabyte GA-H77M-D3H. bardzo przyzwoita płyta obsługująca 4 sloty pamięci 1600. Na razie mam wykorzystane dwa, ale jako ze programuje w javie i zajmuję sie sapem pamięci nigdy dosyć.

6) pamięć Kingston HyperX Blu DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP BOX - porządna pamięć może trochę na wyrost, ale w większości przypadków pamięć jest wąskim garłem sprzętu dlatego nie chciałem na niej oszczędzać.

7) procesor Intel Core i3 3220T 2.8GHz BOX - tutaj wybrałem dosyć słaby model ale skupiłem na odprowadzanym cieple. Jedyny wentylator w moim komputerze jest na procesorze dlatego chciałem zeby miał jak najmniej ciepła do rozproszenia i co za tym idzie działał jak najciszej. Nie będę na nim grał ,a w zastosowaniach do których go używam (serwer SAP, JBoss, Bamboo) i tak najważniejsza jest pamięć i dysk. (Do tematu rozpraszania ciepła jeszcze wrócę).

8) dysk twardy Kingston SV200S37A/128G (2.5", 128GB, SATA/600). Jak na ssd to nie jest demon prędkości, ale zawsze SSD:) Jak potrzebuje większej ilości miejsca mam przenośny dysk twardy 1TB

9) wifi TP-Link TL-WN722N - po prostu porażka. O ile pod Windowsem działa przyzwoicie to pod Linuksem były straszne problemy ze sterownikami (składałem komputer na początku 2013 roku). Zdecydowanie odradzam zakup.

10) Blue Ray - CGBL12 LG BH10LS38 - niestety dosyć głośny. Drugi raz bym go nie kupił.

11) druga klawiatura. Media Tech MT1420. Dostałem ja w prezencie na seminarium z javy. Jest mała i poręczna i ma duzo bardzo przydatnych klawiszy funkcyjnych. Niestety są problemy z zasięgiem i często jak coś pisze nie dochodzi to do komputera. Co w przypadku chata bywa frustrujące. Po za tym jest dosyć tandetne wykonanie ( plastic i gumowe klawisze jak w tanim pilocie). Sympatyczny gadżet, ale nic więcej.Nie nadaje się do pracy.

12) System operacyjny. Chciałem zainstalować sobie ubuntu i Xbox media center. Niestety prawie rok temu kiedy składałem komputer okazało się ze były problemy z driverami do wifi oraz zintegrowanej z procesorem karty graficznej. Zmarnowałem ponad 2 dni zeby to skonfigurować a i tak sieć przerywała bez powodu a filmy z youtube o wysokiej rozdzielczości się cięły. Dlatego się poddałem i zainstalowałem sobie Win7. Może teraz jak już procesor i3 3220T przestał być nowością dało by się to zrobić bez problemów ale szkoda mi czasu na taką gimnastykę.

13) Wentylatorek - HXLY49 Scythe Big Shuriken 2 Rev.B -najbardziej problematyczny element w moim zestawie. Radiator jest bardzo duży, z miedzianymi żeberkami, a zamontowałem go na słabym procesorze. Wydawało by sie ze wentylatorek będzie na nim ozdobą kręcącą się z najniższa prędkością. Niestety tak nie jest. Wystarczy włączyć film HD, a czasem zupełnie bez powodu wentylatorek z trybu 700 obrotów na minute przechodzi w tryb ponad 2000 i zaczyna wyć jak mały helikopter lub duża wiertarka. Jest to tym bardziej frustrujące, ze niedługo dokupuje sobie zestaw kolumn z amplitunerem dla których HTPC będzie źródłem dźwięku.

Temperatury na Procku nie są zbyt duże (ok 40 stopni) tak ze nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez herrborass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną uwagę ... po kiego grzyba jest ci potrzebny 350W zasilacz???

Twój zestaw zużyje w wielkim zrywie pod 100% obciążeniem może z 80W.

Czyli twój zasilacz pracuje w najmniej ekonomicznym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Kupiłem go bo był w komplecie z obudową. Zestaw chodzi na zasilaczu pico a zasilacz 350W leży w szafie, i pewnie go sprzedam na allegro jak bede mial chwilę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej wyniósł Cię ten cały interes?

Trudno powiedzieć, bo składałem go jakiś rok temu a od tego czasu ceny bardzo się zmieniły. Ogólnie nie jest to tani interes, tak ze polecam takie rozwiązanie tylko osobom, które będą używały HTPC jako serwera, e.t.c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak tam z wydajnością w Twoim zestawie? Film w 3D z DTSem obsłuży? Co byś dzisiaj zmienił w swoim htpc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...