Skocz do zawartości
savkaa

Philips 40PFL5507K vs. SONY KDL-40HX750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym sie dowiedziec jakie sa roznice miedzy tymi dwoma TV? Generalnie oba maja wszystko co potrzebuje:

- dekoder cyfrowej telewizji kablowej

- wi-fi (z przegladarka internetowa)

- odtwarzanie filmow z usb wraz z napisami (niestety bez plikow mkv ale przeboleje)

- oba sa 3D

Roznice jakie chce wiedziec to: menu (zalety i wady), pobor pradu, szybkosc przelaczania kanalow, jakosc obrazu itp.

Generalnie czy warto doplacic 500-600zl do tego SONY czy nie? Philips ma smartTV, sony nie. Co w ogole daje opcja smart TV? Chcialbym przeznaczyc na TV nie wiecej niz 2500zl, jednak jesli doplata bedzie korzystna to jestem w stanie dolozyc.

Edytowane przez savkaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do Sonego będzie jak najbardziej uzasadniona ze względu choćby na jakość obrazu, który da Ci Soniak.

W Samsungu masz SmartTV a w Sony to się nazywa Sony Entertainment Network.

Jeśli chodzi i pobór prądu inaczej TV sprawuje się w jednakowych warunkach w laboratorium testowym a inaczej w domu na innych ustawieniach (jak się domyślasz testy są przeprowadzane dla wszystkich TV w identycznych warunkach aby wyniki były miarodajne). Menu w Sonym jest chwalone i ja też je sobie cenię za przejrzystość i jakiś taki ludzki układ ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj temat na podobnym forum :) jeśli szukasz TV do oglądania materiałów HD i 3D to PHILIPS na głowę bije SONY :) to czego brak SONY to czerń i widoczne podświetlanie matrycy. tego nie uświadczysz w PHILIPSsie. jeśli szukasz TV z dodatkami typu SMART to wybierz SONY. u konkurencji nie jest już tak różowo. osobiście funkcje SMART uważam za zbędne, jak dla mnie do przeglądania stron internetowych czy przeglądania Facebooka służy komputer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czego brak SONY to czerń i widoczne podświetlanie matrycy. tego nie uświadczysz w PHILIPSsie.

:D :D :D :D :D :D :D No comment.

Edytowane przez marogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Soniacza Hx750 46 cali i oto moje spostrzezenia:

- widoczny banding na wyjsciach HDMI ( konsola Xbox 360 jak i zew. media player (Xtreamer))

- wolne przelanczanie kanalow

- menu nie chodzi plynnie (lapie przyciny)

- przyglasnianie, badz sciszanie nie odbywa sie plynnie, sa przyciecia

- po wlaczeniu nie mozna dzialac, trzeba chwile odczekac, az sie wszystko zaladuje. Nie da rady nawet przelaczyc sie na inne wyjscie co jest wedlug mnie smieszne.

- nie uzywam ogolnie tresci internetowych, ale raz wpadl znajomy by pokazac mi cos na swoim koncie na fejsbooku. O ile mogl sie na niego zalogowac, tak nie mogl juz otworzyc zadnego linka. Co chwila wywalalo komunikat "brak pamieci" lub cos w tym stylu.

- co jakis czas widoczne sa przyciecia w obrazie np. podczas ogladania filmu .mkv

- strzelajaca obudowa (plastik strzela pod wplywem nagrzewania sie)

- plaski dzwiek

Chyba jedynie co sie mi w nim podoba to wielkosc. Reszta byla lepsza w moim 4 letnim LCD.

Niestety nie wiem, czy tylko Sony tak ma, czy wszystkie slim LED sa podobne pod tym wzgledem.

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam os niedawna philipsa 46pfl5507

obraz z upc dobry

dźwięk po powieszeniu na ścianie buczący mało wyrażny po dodaniu wysokich tonów syczący zdjęcie basu nie pomogło

niestety całą przyjemnośc oglądania psuje vertical bandng widoczny przy pzresówaniu kamery w prawo lub lewo półcienie jakby rozmyte pasy bardzo widoczny na kanałach sportowych.

Po wgraniu nowego softu smart tv chodzi troche lepiej ale i tak wolno mało aplikacji,menu chodzi płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Bebbop :

- co jakis czas widoczne sa przyciecia w obrazie np. podczas ogladania filmu .mkv

W jaki sposob odtwarzasz mkv na soniaku???Tez mam ten TV i nie moge przebolec ze nie odtwarza mkv. Chce dokupic jakis zewnetrzny media player do mkv i 3D i ISO 3D BD. Ale jak Tobie przycina a masz Xtreamer'a to sie zastanawiam czy kase wydawac na playerka skoro i tak nie poogladam w spokoju. Bardzo uciazliwe to przycinanie?? Jaki Xtreamer konkretnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...