Skocz do zawartości
czendlerbing

Mad Max 1, 2, 3 - DVD czy BD?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie róbcie śmietnika w wątku o Mad Maxie :) Załóżcie nowy i tam wyważajcie otwarte drzwi ...

Przyrost jakości video można od dawna ( przed zakupem HD ) oglądać na http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/list.php

i każdy może ocenić czy mu się to "opłaca". O dźwięku losless na BD nie ma co pisać, bo to już inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze niektorych milosnikow Mad Max-a ucieszy wiadomosc, ze George Miller kreci nowy film "Mad Max: Road Fury" z Tomem Hardy i Charlize Theron http://www.imdb.com/title/tt1392190/

Strona o tym nie wspomina ale tak naprawde to kreca od razu 2 filmy. Pierwszy do zobaczenia w kinach juz w przyszlym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kosmiczne bzdury widzę w tym temacie. Nie wiem na czym kolega ogląda blu-ray ale nawet na 32 calach różnica jest często ogromna. Jako.ść DVD "znakomita"? Nie wiem z której strony i żadne skalowanie tu nie pomoże, tzn owszem, może poprawić trochę obraz, ale cudów nie ma i brakujących pikseli nie wyczaruje.

W kwestii Mad Maxów - dwójka ma bardzo nierówny transfer, czasami wygląda o wiele lepiej niż DVD, a miejscami wygląda po prostu słabo.

Tym bardziej, że raczej obejrzę film tylko jeden raz

Jakbym filmy oglądał tylko raz, to bym skorzystał z wypożyczalni, albo poczekał aż puszczą w TV zamiast wydawać kasę na blu-ray czy DVD.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje koledze skoro nie widzi roznicy wybrac najlepsze jego zdaniem co do jakosci dvd i najgorsze jakie tylko jest bd i obejrzec to na ekranie 100 cali :> ........ ciekawe co wtedy napisze, aha i niech czasem nie siada 20m od ekranu tylko 3,5m :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsze jego zdaniem co do jakosci dvd i najgorsze jakie tylko jest bd i obejrzec to na ekranie 100 cali :>

No cóż, akurat w tej sytuacji wygra z całą pewnością najlepsze DVD. Bywają naprawdę dziadowskie wydania BD. Choćby angielskie wydanie Ucieczki z NY.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu pagadi, jak mawiał wilk. Panowie i ewentualnie panie, obiecuję, słowo harcerza, że jak tylko będę miał czym zrobię kilka fotek, jak się owe filmy na BD i DVD prezentują u mnie na moim sprzęcie. Wtedy sami zobaczycie i ocenicie. Może mi to zająć trochę czyli bardzo dużo czasu, gdyż a) muszę nabyć, ewentualnie drogą kupna kilka filmów, no powiedzmy dwa filmy, żeby mieć duble, znaczy ten sam film na obu nośnikach(może jednak wypożyczę z wypożyczalni) B) pożyczyć jakiś porządny aparat fotograficzny plus statyw.

Niestety to nie wszystko, bo samo wykonanie dobrych zdjęć może być trudne. Ale postaram się zrobić je jak najlepiej. Wypada mi dodać, że filmy w dowolnym formacie oglądane na kompie pod względem jakości obrazu mają się nijak do tego, co widać w telewizorze z mojego odtwarzacza.

Jeśli chodzi o to: http://caps-a-holic.com/hd_vergleiche/list.php to znam tą stronę od dość dawna. Otóż problem polega na tym, że wersja HD filmów z tej strony wygląda z bardzo dużą dokładnością tak, jak moje filmy na DVD. Natomiast moje filmy na BD wyglądają jeszcze trochę lepiej. Napiszę to jeszcze raz i w ten sposób: filmy HD prezentują u mnie jakość taką, jak mam z płyt DVD, natomiast BD jest lepsze, ale tylko nieznacznie.

A co do Mad Maxów, to mam zamiar zakupić wersję korzystną cenowo. Jeśli trafię tanio BD, to owszem. Może Amazon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie juz spokoj. Lezacych sie nie kopie.

Poza tym jeden wierzy w cudowna przemiane wody w wino, inny w jakosc DVD. Nie mam sensu dalej drapac, bo istota tego problemu jest wiara, nie zas interpretacja zjawiska fizycznie mierzalnych.

janek_k

Gdybys edytowal swoje wypowiedzi w kontekscie "czy ktos mi moze wyjasnic dlaczego ja widze to tak i czy mozna cos zrobic zeby uzyskac lepszy efekt z dyskow BD", byc moze poza zdziweniem probowalibysmy wyjasnic OCB i udzielac porad jak polepszyc Twoja recepcje. Przekonywanie nas wszystkich, ze niczego jeszcze zesmy nie widzieli i udowadnianie nam, ze to Ty masz racje, jakimis zdjeciami Twojego obrazu jest delikatnie mowiac nie na miejscu.

Radzilbym Ci zrezygnowac z tej idei, bo trudno bedzie Ci znalezc tutaj zrozumienie innych uzytkownikow.

Jesli juz koniecznie chcesz niektorych z nas rozbawic to napisz jeszcze jakim telewizorem dysponujesz (model, nie tylko wielkosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po stwierdzeniu:

filmy HD prezentują u mnie jakość taką, jak mam z płyt DVD

Może takim?

NEPTUN%20626.thumbnail.JPG

że jak tylko będę miał czym zrobię kilka fotek, jak się owe filmy na BD i DVD prezentują u mnie na moim sprzęcie. Wtedy sami zobaczycie i ocenicie.

Tak, zobaczymy na fotkach i porównamy, bo twoje fotki lepiej oddadzą stan faktyczny niż porównania bezpośrednich zrzutów z płyty, człowieku co to za brednie?

Otóż problem polega na tym, że wersja HD filmów z tej strony wygląda z bardzo dużą dokładnością tak, jak moje filmy na DVD.

ROTFL

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pozdrawiam wszystkich HDmatołów.

Natomiast dla tych, którzy myślą out of the box chciałbym napisać co następuje. Otóż jesteśmy w wątku o Mad Maxach. W związku z tym filmem jest coś, co zostało nakręcone na taśmie filmowej. Kiedyś powiedzmy kopie tej oryginalnej taśmy filmowej były pokazywane w kinach. Teraz z kolei my oglądamy w domach te filmy, ale już po transferze do postaci cyfrowej. Na przykład jako Blu-ray lub DVD. I teraz nastąpi znów zdanie, które tak ty co poniektórych oburza. Otóż film przeniesiony na DVD wygląda znakomicie. Bardzo dobrze oddaje to, co można było zobaczyć w kinie. Nawet ziarno taśmy filmowej, jeśli było w oryginale, jest świetnie przeniesione na DVD. I poza tym niemal wszystkie szczegóły. Natomiast ten sam film na BD wygląda lepiej, ale tylko trochę.

Oczywiście ja was rozumiem. To wasze trochę faszystowskie myślenie również. Chcecie być lepsi, wydaje się wam, że jak macie telewizor HD albo projektor, to jesteście kimś. Jak macie odtwarzacz Blu-ray i trochę płyt, to plebs powinien się wam kłaniać w pas, bo plebs nie ma ani sprzętu, ani płyt. otóż chciałbym was rozczarować. Posiadanie odtwarzacza płyt BD i telewizora ful HD nie czyni nikogo wyjątkowym. Teraz takie zabawki ma już bardzo dużo ludzi.

No cóż. Skoro zrobienie zdjęć nikogo nie przekona, to po co je robić? Tak czy owak kiedyś je jednak zrobię. A faszystom, którzy się śmieją z mojego telewizora dam wskazówkę. Poszukajcie trochę na forum, to przynajmniej dowiecie się jakiej marki mam telewizor i jakie mam w nim ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty za to piszesz jak człowiek, który usilnie chce przekonać siebie samego, że relikt minionej epoki jakim jest DVD właściwie niczym nie ustępuje współczesnej technologii jaką jest BD. Maluchem też się da jeździć, a widoki przez okno są takie same, po co komu Ferrari?

Otóż film przeniesiony na DVD wygląda

żałośnie.

Nawet ziarno taśmy filmowej, jeśli było w oryginale, jest świetnie przeniesione na DVD.

Ta, jasne, ziarno świetnie przeniesione na DVD. Takie rzeczy to tylko w Erze :)

Czasem trudno powiedzieć z jaką płytą ma się do czynienia jeśli się nie sprawdzi co jest w odtwarzaczu.

Polecam odwiedzić okulistę, sprawić sobie dobre szkła, może wtedy w końcu zobaczysz na czym polega różnica między DVD i Blu.

Taki Nagi Instynkt na DVD to jest mocna rzecz. Na BD część klimatu może zniknąć bo obraz odda wszystko zbyt dosłownie.

No to w takim razie polecam VHS, klimat x10, trololo.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie pozdrawiam HDmatołów/a.

No cóż. Polska języku być dużo trudna. Dlatego dalej będziemy robić śmietnik w tym wątku, aż nikt już tu nie będzie zaglądać, ale pewne rzeczy trzeba przetłumaczyć z polskiego na nasze.

Zacznijmy może od sprawy zupełnie podstawowej. Wydaje się oczywistym, że żeby coś powiedzieć o jakości filmu BD trzeba mieć odtwarzacz Blu-ray, który oczywiście mam i nawet na tym forum jest wątek o nim, w którym piszę sobie, a właściwie pisałem sam sobie i dla siebie o tym moim ustrojstwie. Równie oczywiste jest również to, że odtwarzacz płyt BD podłącza się do telewizora, który się do wyświetlania obrazów w wysokiej rozdzielczości nadaje. W którymś wątku, o ile pamięć mnie nie myli, zadeklarowałem, że należę do tej części kinomanów, którzy oglądają w domu 1080p.

Otóż nie usiłuję nikogo przekonać do dinozaura DVD. Próbuję jedynie włożyć, swoim zwyczajem, kij w mrowisko mówiąc, że nowy wynalazek, który stał się w pewnym sensie przedmiotem kultu i uwielbienia wcale aż taki super nie jest. Owszem, dobry kanał HD w telewizji jest dużo lepszy niż przeciętny kanał SD, trzeba dodać jednak SD PL. W telewizji różnica bywa bardzo duża. Tam rzeczywiście często jest przepaść. W wypadku płyt jednak tak dużej różnicy nie ma. Powiem po raz kolejny. Różnica pomiędzy DVD a BD jest dość mała. Zaskakująco mała, ja tak to odbieram. Zaskakująco mała, bo rozdzielczość nieporównywalna, przepływność nieporównywalna, ilość danych mierzona w gigabajtach też nieporównywalna. A obraz? Tylko trochę lepszy.

O pewnej oczywistości jeszcze napiszę. Jeśli ktoś uważa, że na DVD nie można zobaczyć ziarna taśmy filmowej, tej 35mm a nie 16mm, to znaczy, że nie oglądał jeszcze nigdy z DVD filmu Easy Rider. Nawiasem mówiąc jest tak też spory kawałek nakręcony na taśmie 16mm, albo jeszcze węższej. A co, jeśli na tym DVD ziarna nie widać? Odtwarzacz do bani.

A, byłbym zapomniał. W standardowych ustawieniach mój Blu-ray nie błyszczy. Trzeba coś zmienić, żeby zobaczyć to coś. Zmienić, ale i nie popsuć ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisałeś się nie wiadomo po co, bo cała treść i tak zamyka się w krótkim - "na swoim sprzęcie nie widzę dużej różnicy". Cóż, nic tylko współczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisałeś się nie wiadomo po co, bo cała treść i tak zamyka się w krótkim - "na swoim sprzęcie nie widzę dużej różnicy". Cóż, nic tylko współczuć.

To są krótkie posty. Bywało, że pisałem naprawdę długie. Teraz już nie za bardzo mi się chce.

Współczuć?? Zazdrościć! Gdyż moja kolekcja filmów DVD prezentuje się doskonale. I za to tak lubię mój odtwarzacz, że pokazuje DVD jako dumne i okazałe obrazy z czystymi i naturalnymi kolorami, z imponującą ostrością i z bogactwem detali. Film na DVD? Proszę bardzo i w doskonałej jakości. A jakże to wspaniałe uczucie, jakże budujące wiedzieć, że za chwilę można sobie odpalić film na BD, który będzie wyglądał jeszcze lepiej. Zaprawdę wam powiadam jako kinoman jestem w naprawdę w świetnym położeniu. Gdybyż jeszcze mój LCD był plazmą... Ale na wszystko przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pozdrawiam wszystkich HDmatołów.

Oczywiście ja was rozumiem. To wasze trochę faszystowskie myślenie również. Chcecie być lepsi, wydaje się wam, że jak macie telewizor HD albo projektor, to jesteście kimś. Jak macie odtwarzacz Blu-ray i trochę płyt, to plebs powinien się wam kłaniać w pas, bo plebs nie ma ani sprzętu, ani płyt. otóż chciałbym was rozczarować. Posiadanie odtwarzacza płyt BD i telewizora ful HD nie czyni nikogo wyjątkowym. Teraz takie zabawki ma już bardzo dużo ludzi.

No cóż. Skoro zrobienie zdjęć nikogo nie przekona, to po co je robić? Tak czy owak kiedyś je jednak zrobię. A faszystom, którzy się śmieją z mojego telewizora dam wskazówkę. Poszukajcie trochę na forum, to przynajmniej dowiecie się jakiej marki mam telewizor i jakie mam w nim ustawienia.

Za HD Matołów odpoczynek 2 dni. Co to? Folwark jakiś?

ps. Dziwię się tylko, że dyskusja trwa bo o DVD i jego skalowaniu to można było rozmawiać jak wchodził BD. A dzisiaj jak wiedza jest już ogromna to przekonywanie, że DVD jest fajne jest chyba trochę nie na miejscu. Jest SD i nic tego nie zmieni. Ostre i szczegółowe? Na 32" na pewno.... nie po to studia robią nowe transfery by cieszyć się DVD ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze niektorych milosnikow Mad Max-a ucieszy wiadomosc, ze George Miller kreci nowy film "Mad Max: Road Fury" z Tomem Hardy i Charlize Theron http://www.imdb.com/title/tt1392190/

Strona o tym nie wspomina ale tak naprawde to kreca od razu 2 filmy. Pierwszy do zobaczenia w kinach juz w przyszlym roku.

Tom Hardy jako Max? To się może udać. Doszedłem do informacji, które mówią że "Fury Road" kręcony będzie w 2D a na etapie postprodukcji uczynią 3D. Natomiast nie mogę znaleźć nic na temat dwóch filmów. Co miałeś na myśli pisząc o dwóch filmach właśnie? Czyżby wersje 2D i 3D?

Ps. A dosadniej, to Bane z "Powstającego Mrocznego Rycerza" będzie Złym Maxem ;)

Edytowane przez czendlerbing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę offtopic ale... dla wszystkich lubiących posapokaliptyczny klimat Mad Max polecam grę Rage. Skutecznie umili czas oczekiwania na nowego Mad Maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom Hardy jako Max? To się może udać. Doszedłem do informacji, które mówią że "Fury Road" kręcony będzie w 2D a na etapie postprodukcji uczynią 3D. Natomiast nie mogę znaleźć nic na temat dwóch filmów. Co miałeś na myśli pisząc o dwóch filmach właśnie? Czyżby wersje 2D i 3D?

Ps. A dosadniej, to Bane z "Powstającego Mrocznego Rycerza" będzie Złym Maxem ;)

Kreca material do 2 kolejnych czesci naraz.

Edit:

Co zreszta jest juz standardem.

P. Jackson zrobil wlasnie to samo ze swoimi Hobbitami. Pierwszy film zobaczymy w grudniu, drugi rok pozniej. Tez w grudniu.

Wracajac do Mad Maxa. Druga czesc roboczo nazywa sie "Furiosa", a scenariusz do 3 czesci podobno juz gotowy.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...