Skocz do zawartości
Ricardo_w

Odtwarzacz multimedialny - lub Blu-ray dla rodziny - jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego urządzenia dla mojej rodzinki. Szukając na forum znalazłem kilka urządzeń ale nie spełniały wszystkich niezbędnych wymagań, które przedstawiam poniżej. Budżet do 1000 zł.

nasze wymagania :

  • bezproblemową współpracę z IPLA , TVN, i innymi polskimi platformami dostępnymi teraz, bądź z możliwością dodania ich jak będą dostępne,
  • możliwość montażu dysku wewnątrz / bądź podłączenia HDD na USB i nagrywania np. z IPLA bajek dla córeczki czy seriali na żony,
  • możliwość poprawnej i bezproblemowej współpracy z udostępnionym katalogiem na dysku PC poprzez sieć LAN,
  • płynne odtwarzanie filmów z kamery HD w jakości 1080/50p (nie chce konwertować - udostępniony katalog z kopią karty z kamery) + złącze na karty SD
  • filmy MKV, AVI (xvid,divx itd.) + napisy większość *.txt (przez LAN i lokalnie USB)
  • zdjęcia JPG (jeśli jest taka możliwość i NEF)
  • złącze HDMI
  • odtwarzać poprawnie audio FLAC
  • może mieć ale nie zależy mi na napędzie na płyty Blu-ray / DVD / CD itd.

Wiem, że są urządzenia, które poradzą sobie z 1080/50p ale nie maj dostępu do IPLA itd. a te które mają dostęp nie radzą sobie z 1080/50p lub jest problem z dostępem do plików przez sieć. DLNA z uzyskanych informacji od Philips-a wiem, że nie daje możliwości oglądania filmów z napisami.

Urządzenie musi posiadać w miarę prosty interfejs użytkownika, żeby żona i 2,5 letnia córka dały radę - z tabletem im wychodzi ;)

Czy jest już urządzenie, które umożliwi taką pracę czy trzeba jeszcze poczekać.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę czasu możesz przyjżeć się bliżej Sony NSZ-GS7. Odtwarzacz będzie miał mnustwo opcji internetowych, MKV, DLNA. Nie ma za dużo informacji jeszcze o nim. Z tego co czytam to niedługo może pojawić się w Polsce. W USA jest już dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...