Skocz do zawartości
JerzyL

Jak podłączyć nboxa do monitora komputerowego?

Rekomendowane odpowiedzi

hej
przyczepiłem npudło do elcedka (komputerowego) przez kabel hdmi-->dvi i poszło... w trybie 720p: zobaczyłem budujący komunikat npuszki o prawach autorskich czy ktoś próbował to obejść?? NB trzeba przyznać, że manual coś o tym wspomina tj o niemożności działania monitora bez obsługi hdcp (a może przez sieć w DHCP? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat chyba umarł, szkoda bo problem jest dość spory. Użytkowników monitorów LCD (tych komputerowych) jest pewnie więcej niż tych co maja LCD TV. Dziwne że nie można normalnie podłączyć nBoxa do takiego sprzętu. Chyba że pytania były niewłaściwe ?

Zatem czy ktoś rozwiązał ten problem, jak podłączyć nBoxa do monitora LCD przy pomocy złącza D-SUB lub DVI ?

Zaznaczam że jakość w tym wypadku nie ma tak dużego znaczenia, byle by działało i było to wycentrowane.
A czy będzie HD czy SD, to to jest temat do dalszej dyskusji.

Każdy help mile widziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wielu próbach odpuszczam temat.
Małe podsumowanie a temat drążyłem w kilku postach bez skutku.
Testowałem Monitor LCD 20" Widescreen Belinea 102035W :

Cmpnt -> VGA
Cmpnt -> VGA-DVI
Cmpnt -> DVI
HDMI -> DVI

Kable sprawdzone w wiekszości przypadków działają przy podłączeniu Nbox -> Projektor

Przy Cmpnt -> VGA nie wystarczy zwykły kabel nawet ten droższy, potrzebny jest konwerter którego cena przewyższa cenę monitora więc nie ma to sensu.

Przy wszystkich podłączeniach i zmianach RES na Nboxie, na LCD mogłem zobaczyć jedynie komunikat Out of range lub No signal.

Przy podłączeniu HDMI -> DVI, nawet jesli monitor będzie obsługiwał HDCP pozostanie problem częstotliwości z jaką Nbox wysyła sygnał - 50 Hz

Pewnie dużo zależy od konkretnego modelu monitora.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA za pomoc dla użytkownika S2K2, którego mocno męczyłem w tym temacie.

Pozostaje mi VIVO.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorowi postu i zabierającym głos w tej sprawie proponuję poszukać na tym forum oraz w dowolnym innym miejscu informacji na temat HDCP. Przez te 4 litery, a może raczej przez wielkie wytwórnie filmowe, które zadbały o swoje prawa, nie można oglądać obrazu wysokiej rozdzielczości na urządzeniach nie obsługujących standardu zabezpieczenia przed kopiowaniem HDCP. Niektóre najnowsze monitory komputerowe, o ile wiem tylko z tych powyżej 20 cali, obsługują już ten format i można do nich się podłączyć z sygnałem HD poprzez złącze DVI. Z całą pewnością nigdy się jednak nie doczekamy dnia, kiedy nagrywarki płyt oraz komputery będą obsługiwać standard HDCP.

Podłączanie sygnału standardowej rozdzielczości do monitora komputerowego też nie jest możliwe, chociaż przy pewnym nakładzie sił i środków z pewnością to się może udać. Tylko czy jest taki sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Romann, proponuję zwrócić uwagę, że nie wszystkie propozycje dotyczyły HDMI...
Komponent->VGA jest możliwy do podłączenia stosunkowo niskim kosztem, jednak zakresy "timingu" synchronizacji wiekszości monitorów są niewystarczające. Wystarczy podłączyć monitor np. Microvitec M1438 i powinno smigać. Tylko kto go jeszcze ma?
Tak czy siak, nie warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei

Jaki wlasciwie sygnal ma vga box na wyjsciu.

Z opisu wiadomo, ze na wejsciu jest komponent:

Accepted Scanning(opis ze strony MAYFLASH):

Manual Mode: - 60 Hz refresh: 480p, 1080i/540p, 720p

Auto Mode: - 50 Hz or 60 Hz refresh: 480i/576i, 480p, 576p, 1080i/540p, 720p - HDTV Colorimetry Matrix

Jak sie maja tryby 480i/576i/1080i do tego opisu 'Compatible with all NTSC and PAL progressive formats with auto-mode detection', moze ktos wie.

Na wyjsciu ???????????????, wiadomo Two independant RGBHV outputs (DB15 outputs ports) - Sync on G and H&V, ale co robi np. z 720p, 1280x720 50Hz ?.
Czy jest mozliwosc ustawienia czestotliwosci na wyjsciu np. 60Hz zamiast 50Hz.

Czy tez poprostu na wyjsciu jest dokladnie to samo co na wejsciu, tyle ze jest to juz sygnal VGA:

np.
we. 480p 50Hz wy. 640x480 50Hz
we. 576p 50Hz wy. 720x576 50Hz
we. 720p 50Hz wy. 1280x720 50Hz

Sam chcialem kupic vga box'a na allegro, ale teraz mam watpliwosci bo sam posiadam LCD z obsluga czestotliwosci 56Hz do 76Hz(fabryczne ustawienia przy roznych trybach 60Hz i 75Hz),30 kHz do 80 kHz

Sensei, piszesz, ze

na nboxie 1080i -> 640x400 na LCD H:28 KHz V:50 Hz
na nboxie 720p -> 1280:720 na LCD H:37 KHZ V:49 Hz
na nboxie 576p -> 640x400 na LCD H:31 KHz V:50 Hz

Czy z tego wynika ze twoj monitor LCD obsluguje czestotliwosc 50Hz.


JerzyL pisze o nowy modelu tego konwertera (YPbPr to RGBHV VGA BOX,2:1 Video Switch) obawiam sie, ze to wlasciwie to samo urzadzenie tylko w innej wersji ( ma dodatkowo wejscie vga)

W opisie ze strony MAYFLASH: 'Supports PC video display resolutions up to UXGA (1600 x 1200 @ 75 Hz)', swietnie, ale dalej pisza 'Based on the input selected, the output will be either a decoded TV or [u]buffered PC video signal'[/u], wiec nadal pozostaje pytanie co jest na wyjsciu VGA, przy konwersji z komponent na VGA.
Ta rozdzielczosc UXGA (1600 x 1200 @ 75 Hz) z pewnoscia dotyczy wejscia VGA(bo wtedy sygnal poprostu sobie przelatuje przez vga box'a)

ps. przepraszam za brak polskich znakow, ale obecnie nie jestem w posiadaniu polskiej klawiatury :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy no wiec ten tego widze ze temat ciagle jest walkowany, a dziwne ze tyko ja kupilem VGA Boxa :(
Aczkolwiek naallegro widzialem ze zeszlo sporo tych itemow wiec na pewno ktos z n-kowiczow go posiada tylko nie chce sie podzielic wiedza z nami ;)
petrus - vga box pcha herce bez konwersji, zamienia tylko rgb`a na vga
nowsza wersja od mayflasha moze byc o tyle lepsza ze wprowadzajac 1080p pozwoli cos wiecej wykrzesac z naszych monitorow niz to co ja uzyskalem.. ogolnie juz sie przyzwyczailem i naprawde da sie to ogladac zarowno SD jaki HD bez grymaszenia. na pewno tak jak juz ktos napisal nizej wszystko zalezy od konkretnego monitora. Obiecuje ze jak dorwe w lapki porzadny aparat to zrobie zdjecia jak to wyglada u mnie zeby kazdy mogl ocenic czy to mu wystarczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosimy Gmera, lub kogoś innego zorientowanego w temacie o zabranie udziału w dyskusji. Pytanie zasadnicze brzmi: czy tuner "n"-ki będzie poprawnie współpracował z komputerowymi LCD wspierającymi HDCP za pośrednictwem kabli DVI>HDMI lub rozwiązań VGA>component. Głównie chodzi więc o problem 50hz. Niestety nieliczne komputerowe LCD'ki pracują z odświeżaniem wertykalnym poniżej 56Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na forum N-ki już też ktoś z tym walczył, post użytkownika Grycek79, są zdjęcia, niestety tylko przy podłączeniu do monitora CRT,ale to zawsze coś:
[url="http://www.nhdtv.pl/forum/viewtopic.php?t=131&postdays=0&postorder=asc&highlight=componencie&start=45"]http://www.nhdtv.pl/forum/viewtopic.php?t=...ie&start=45[/url] Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ale na forum nki nikt nie dał definitywnie odpowiedzi na pytanie czy wystarczy DVI>HDMI oraz LCD z odsługą HDCP... Boję się, że ograniczeniem będzie mimo wszystko odśnieżanie wertykalne 50Hz z tunera nki. Gdyby to nie był problem to wszyscy kupują np. Samsunga 940BW (posiada obsługę HDCP) i za jedyne 800 pln mamy namiastkę hd-ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc w necie jeszcze takie cusie znalazłem:
[url="http://allegro.pl/item153257260_zmien_monitor_w_telewizor_vga_box_vat_gw.html"]http://allegro.pl/item153257260_zmien_moni...box_vat_gw.html[/url] ma wejście component i niby oferuje bardziej ludzkie częstotliwości odświeżania. Tylko czort wie czy zaakceptuje sygnał HD na wejściu.
A w ramach ciekawostki jeszcze takie coś, pewnie by się kurcze nadało, ale jeden zasadniczy "parametr" jest dość bolesny :ph34r:
[url="http://allegro.pl/item154495930_tv_na_twoim_lcd_i_innych_ftr9965_p_scan_pixel_.html"]http://allegro.pl/item154495930_tv_na_twoi...can_pixel_.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety jako posiadacz Belinei 102035W oraz - od wczoraj - nbox recordera muszę potwierdzić, że na kablu hdmi->dvi żadna rozdzielczość podawana na cyfrowym wyjściu na nboxie (nieistotne czy tryb hdmi czy dvi) skutkuje informacją, że odświeżanie jest poza dozwolonymi granicami... Myślę co zrobić, żeby odpalić wizję pomijając opcję vivo na karcie graficznej czy tunerze - chcę za wszelką cenę odpalać nboxa bez włączonego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok Kaczo, ale gdzie się doczytałeś , że Twoja Belinea wspiera zabezpieczenia HDCP? O ile mi wiadomo model Belinei 102035W nie obsługuje wsparcia dla HDCP przez DVI. Z kolei jednym z nielicznych LCD'ków obsługujących HDCP przez DVI jest Samsung 940BW. Niestety jednak nie posiadam kabla DVI>HDMI, a nie usmiecha mi się wyrzucać kasę w błoto w razie gdyby nie odpaliło. Może ktoś z Nowego Sącza (lub okolic) byłby w stanie udostępnić mi na godzinkę przewód DVI>HDMI do testów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dEaK' post='32628' date='03.01.2007, 12:39 ']Ok Kaczo, ale gdzie się doczytałeś , że Twoja Belinea wspiera zabezpieczenia HDCP? O ile mi wiadomo model Belinei 102035W nie obsługuje wsparcia dla HDCP przez DVI. Z kolei jednym z nielicznych LCD'ków obsługujących HDCP przez DVI jest Samsung 940BW. Niestety jednak nie posiadam kabla DVI>HDMI, a nie usmiecha mi się wyrzucać kasę w błoto w razie gdyby nie odpaliło. Może ktoś z Nowego Sącza (lub okolic) byłby w stanie udostępnić mi na godzinkę przewód DVI>HDMI do testów...[/quote]


Wydaje mi się że w tym przypadku nie chodzi o HDCP, a właśnie o 50HZ, które jest poza zakresem tego LCDka, gdyby problem dotyczył braku obsługi HDCP to odpowiedni komunikat o braku wsparcia HDCP pojawiłby się na wyświetlaczu Nboxa i wtedy sygnał nie zostałby przesłany drogą cyfrową. Co akurat nie zmienia faktu, że przy odpowiednim odświeżaniu problem z HDCP pojawiłby się jako następny w kolejce, ale może chociaż obraz byłby przeskalowany do SD i jednak zostałby wyświetlony.

Myślę, że jednak w przypadku monitorów komputerowych idea podłączenie za pomocą konwertera Component - D-Sub nie jest zła, tyle że trzeba znaleźć urządzenie, które przekonwertuje sygnał na zjadliwy dla LCDków. W tym przypadku przynajmniej odpada problem z HDCP, bo monitorów komputerowych to wspierających jest jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slawek - obawiam się , że jest tak jak piszesz, dlatego nie zamawiam klabla DVI>HDMI.
Dlaczego jednak nka nie daje możliwości wyboru pomiędzy 50, a 60 hz?
Straszna kicha, ten tuner nki. A raczej to oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to jednak nie software. Może jest jakiś sprzętowy "switch" przełączający tryby odśnieżania. Otwierał już ktoś nboxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dEaK' post='32663' date='03.01.2007, 16:30 ']A może to jednak nie software. Może jest jakiś sprzętowy "switch" przełączający tryby odświeżania. Otwierał już ktoś nboxa?[/quote]

Tak do końca się na tym nie znam, ale wydaje mi się że sygnał telewizyjny jest tak podawany po prostu czyli w 50Hz i specjalnego pola manewru tu nie ma i potrzebny byłby jakiś konwerter który by to zmienił do wartości akceptowalnych przez monitor komputerowy. A niektóre LCDki z tego co czytałem z biedą przyjmują i 50Hz tyle że obraz jest mocno przesunięty, sporo poza zakresem regulacji monitora.

PS
Pozwoliłem sobie poprawić to odśnieżanie w cytowanym tekście bo wyglądało to dość dziwnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście masz rację z tymi 50hz - ta wartość odpowiada 25 klatkom na sekundę. Co za lamerskie przypuszczenia miałem. No coż , to jesteśmy uziemieni. Dopóki nka nie zacznie nadawać w 60 hz. Edytowane przez dEaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dEaK' post='32628' date='03.01.2007, 14:39 ']Ok Kaczo, ale gdzie się doczytałeś , że Twoja Belinea wspiera zabezpieczenia HDCP? O ile mi wiadomo model Belinei 102035W nie obsługuje wsparcia dla HDCP przez DVI. Z kolei jednym z nielicznych LCD'ków obsługujących HDCP przez DVI jest Samsung 940BW. Niestety jednak nie posiadam kabla DVI>HDMI, a nie usmiecha mi się wyrzucać kasę w błoto w razie gdyby nie odpaliło. Może ktoś z Nowego Sącza (lub okolic) byłby w stanie udostępnić mi na godzinkę przewód DVI>HDMI do testów...[/quote]

nigdzie nie pisalem, ze wspiera hdcp bo nie wspiera :) hdcp mnie nie interesuje poniewaz hdcp jest "w uzyciu" jedynie w usludze vod, ktorej nie wykupilem. z drugiej strony nawet gdybym takowa usluge posiadal to obraz zostalby zeskalowany do sd. do momentu zakupu dobrego tv takie rozwiazanie jest dla mnie satysfakcjonujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak. czyli mamy jasne na 100% , że LCD z odświeżaniem wertykalnym powyżej 50Hz nie pójdzie z tunerem nki. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kaczo' post='32692' date='03.01.2007, 19:09 ']nigdzie nie pisalem, ze wspiera hdcp bo nie wspiera ;) hdcp mnie nie interesuje poniewaz hdcp jest "w uzyciu" jedynie w usludze vod, ktorej nie wykupilem. z drugiej strony nawet gdybym takowa usluge posiadal to obraz zostalby zeskalowany do sd. do momentu zakupu dobrego tv takie rozwiazanie jest dla mnie satysfakcjonujace.[/quote]
Niestety nie masz racji, bez obsługi HDCP w monitorze nic nie wyświetlisz.Mój monitor phlipsa200w6cs na trybie DVI i rozdzielczości 720p wyświetla komunikat brak HDCP proszę podłączyć componentem. Też chętnie bym jakoś podłączył pod monitor ale najlepiej przez VGA bo DVI mam pod compa no i nie da się obejść HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roslonp , jakie minimalne odświeżanie wertykalne wspiera Twój monitor?
To ciekawe, że wogóle dostajesz po DVI jakiekolwiek komunikaty na ekranie (widać lcdek musi wyświetlać poprawnie 50 hz)
NIe mogę nigdzie znaleźć lcdka o symbolu jaki podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='roslonp' post='32758' date='04.01.2007, 08:45 ']Niestety nie masz racji, bez obsługi HDCP w monitorze nic nie wyświetlisz.Mój monitor phlipsa200w6cs na trybie DVI i rozdzielczości 720p wyświetla komunikat brak HDCP proszę podłączyć componentem. Też chętnie bym jakoś podłączył pod monitor ale najlepiej przez VGA bo DVI mam pod compa no i nie da się obejść HDCP.[/quote]


w nboxie masz ustawiony tryb DVI? u mnie belinea w trybie hdmi nie wyswietlala nic (czarny ekran) - po przelaczeniu nboxa na DVI wyplula problem z odswiezaniem.

(mam kabel hdmi-dvi)


Ostatecznie wykorzystałem rozwiązanie podane tu na poprzedniej stronie wątku - podłączyłem nboxa tak: scart - > svideo -> vivo w karcie graficzniej i odpalam kmplayera - oglada sie zacnie jednak wiatraczki w kompie do wymiany. Docelowo planuje zakup vga boxa, aby pomijać w ogóle PC. Swoja droga dzwiek podpialem optykiem do zestawu audio Logitech Z-5500 (z pc mam puszczone analogiem) - w ten sposob latwo przelaczam sie miedzy zrodlami audio a jakosc bardzo przyjemna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='32636' date='03.01.2007, 14:28 ']Wydaje mi się że w tym przypadku nie chodzi o HDCP, a właśnie o 50HZ, które jest poza zakresem tego LCDka, gdyby problem dotyczył braku obsługi HDCP to odpowiedni komunikat o braku wsparcia HDCP pojawiłby się na wyświetlaczu Nboxa i wtedy sygnał nie zostałby przesłany drogą cyfrową. Co akurat nie zmienia faktu, że przy odpowiednim odświeżaniu problem z HDCP pojawiłby się jako następny w kolejce, ale może chociaż obraz byłby przeskalowany do SD i jednak zostałby wyświetlony.[/quote]

No więc jednak w tym przypadku nie chodzi o te nieszczęsne 50 Hz.
Sprawdziłem specyfikację monitora Philips 200W6CS/00. Obsługuje minimalnie 56 Hz. Pomimo to monitor nie wyświetla kompunikatu "out of range" - pojawia się za to informacja o braku obsługi HDCP. A więc tuner komunikuje się przez DVI z wyższymi częstotliwościami odświeżania wertykalnego. Z jakimi? To może sprawdzić póki co Roslonp.
Monitor , na którym pojawiła się informacja "out of range" także nie wspierał HDCP oraz również obsługiwał minimalnie 56 Hz odświeżania wertykalnego. Zatem okazuje się, że współpraca tunera nki z rozmaitymi modelami lcdków jest tak samo różna jak współpraca z telewizorami HD-Ready/FullHD. Nie ma tu żadnych reguł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...