Skocz do zawartości
Sadirk

Dune D1, Xtreamer Prodigy czy może Sidewinder3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Z góry dziękuję już samą chęć doczytania tego obszernego pytania do końca:)

Na początku chciałbym nadmienić że zanim rozpocząłem niniejszy temat przesledziłem bardzo dużo wątków na tym forum, zresztą nie tylko tym.

Chcę nabyć odtwarzacz multimedialny i nie mogę się zdecydować szczególnie pomiędzy pierwszymi dwoma wymienionymi powyżej (tj. Dune D1 oraz Prodigy)

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi szczególnie osób które mają te odtwarzacze i mogą podzielić się wartościowymi opiniami.

Oczywiste pytanie brzmi: Co wybrać? Krótką charakterystykę na czym mi zależy przedstawiam poniżej.

1. NIe potrzebuję 3D bo okularowość tej technologii na chwilę obecną mnie odstrasza. Jesli jednak zalecacie by wybrać odtwarzacz,który wspiera taką cechę to napiszcie jakiś argument za.

2. Bardzo zależało by mi na możliwości włączenia i słuchania radia internetowego (plików MP3) bez udziału TV, szczególnie iż posiadam prądożerczą plazmę. Przeczytałem na tym forum ze D1 ma jakiś w miarę nowy soft, który daje możliwość po zainstalowaniu explorować zawartość urządzenia przy wykorzystaniu wyświetlacza i włączać radio. OLBRZYMIA PROŚBA do osób, które mają D1 i obsługują w ten sposób swoje Duny o informację, jak to jest w praktyce, ile trzeba ponaciskać pilot zeby dojsc do tej funkcji, czy stacje muszą byc w jakims katalogu "ulubione" czy jest to jakoś inaczej rozwiązane...

Jak jest z tym zegarem na wyswietlaczu? Moze działać gdy odtwarzacz jest wyłączony?

3. Chciałbym stabilną sprawdzoną i dopracowaną konstrukcję która przemieli wszystko inne bez 3D lub z 3D. Włączając BR-ISO. Płynnie działającą i z doprecyzowanym softem.

4. Ważne jest dla mnie to zeby odtwarzacz byl w miarę gabarytowo mobilny ponieważ często podrózuje i fajnie bylo by zabrac swoją bibliotekę filmów i muzyki ze sobą i odtwarzać np. w rodzinnym domu na swięta bo Kevina samego w domu chyba na pamięć znamy wszyscy ;) a alternatywy brak :) ( W związku z tym Prodigy pod tym kątem wygląda troszkę srednio ale nie ma tragedii, choc ta nieodłączalna antena Wi Fi....bez komentarza...)

5. Fajnie zeby mialo sambę, bit torrenta ewentualnie, U tube (nie w teorii), przeglądarkę www choć nie musi, szczególnie jeśli nie ma szans na Flash. (Na Iplę jest szansa...?)

6. Oprócz odtwarzacza multimedialnego czeka mnie nabycie odtwarzacza plyt B-ray dlatego mysle usilnie nad D1 i rozszerzeniem BE extension DUNE - swietny bajer choć niezbyt tani. Taniej wyszedłby Prodigy + jakis najtanszy Bray Samsunga lub LG. Chyba ze ktoś ma rozszerzenie Dune-a i może cos napisac.

Czy sądzicie ze nawet jesli DUNE wprowadzi serię B2/D2/H2 (o ile i jeśli wogóle bo tunery DVB-T wprowadza ponad 2 lata) to czy ten czytnik płyt obsłuży w przyszłości 3D? Nie wiem czy ta E-sata ma wystaraczającą przepustowość dla nowszych technologiii. Na stronie DUNE kiedyś była informacja ze można ten czytnik podłączyć do kompa poprzez e-sata - czy ktoś próbował???

7. DVB-T zamierzam zrezygnować z kablówki i skorzystać z tego co w powietrzu przynosi nam NARESZCIE Ministerstwo Cyfryzacji i inne pośrednio i przydałoby się móc nagrywać na HDD. Wiem ze Prodigy ma podwójny tuner, ale wiele osób pisze ze niestety tak mało czuły ze szału nie robi. Mieszkam w stolicy, wieć przynjamniej teoretycznie cos powinienem złapać. Czy ktoś znalazł jakąkolwiek informację czy DUNE w końcu wypuści obiecane DVB-T inne niż pod USB?

8. Może Android? Jeśli macie jakiś ciekawy program lub aplikację którą można tam obsłużyć. bo to co oferuje w standardzie Xtreamer to lekka utrata prądu. Chodzi o to czy są praktyczne argumenty za żeby mieć okno na świat w postaci Androida przy obecnym poziomie funkcjonalności i w przyszłości?

9. Czy wierzycie w wymianę płyt głównych w przyszłości w Diunach dla uzytkowników którzy dokonają zakupu ich sprzętu o której informował nas ten producent na swojej stronie jakiś czas temu?

Z góry dziękuję za każdą próbę odpowiedzi choć w części na ww. pytania, ze już o cierpliwości podczasz czytania tak długiego postu nie wspomnę :)

Pozdrawiam wszystkim Forumowiczów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc tez sie zastanawiam nad wyborem ktoregos z dune smart ,albo himedia 900b.Mam podobne wymagania do sprzetu jak ty,wiec pozostaje wybor,ale cos nikt nie chce sie cos udzielac..Dune to dobry sprzet,stabilny ale malo chyba zachecajacy,natomiast himedia 900 b czy xtreamer prodigy 3d sa fajne ale realtek w nich podobno nie dograny i stale sa jakiies problemy.Dune smart hd d1 albo h1 sam nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam D1 - gra jak ta lala

mam problemy wyłacznie z plikami z Aifona ale nie jestem pewien czy to nie wina telewizora (klatkaż 30p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec juz zdecydowalem,biore napewno dune za to Jest stabilniejszy jak pozostale..Pytanie ktory d1 czy h1 czym sie roznia od siebie oprocz tego ze jeden z nich ma wyswietlacz a drugi nie....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze - nie umiesz czytać specyfikacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem ale wciaz nie wiem co wybrac,dlatego radze sie was.Bedzie to moj pierwszy taki sprzet,jestem zielony w tym..Chcial bym cos co ma troche opcji fajnych ,ale nie bedzie sie zawieszal.Chcial bym trsymac tam muzyke,zdjecia jak i filmy blue ray..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Ja zakupiłem jednak Prodigy ze względu na fakt iż ma już wbudowany DVB-T (będę tego potrzebował bo zamierzam zrezygnować z kablówki) i po 2 tygodniach użytkowania mogę smiało polecić ten odtwarzacz.Czyta wszystko jak leci, smiga i nawet ładnie upscaluje. Można dostosować wielkość wyśwtetlanego obrazu wideo do wielkości TV (wtedy gdy dany format jest w innej niż 1080 rozdzielczości)

Kupiłem go głównie ze względu na fakt iż jest nowocześniejszy i ma możliwość obsługi 3D. Mimo że na chwilę obecną nie korzystam z tej opcji, ponieważ zniechęca mnie wymóg noszenia okularów 3 D. Niemniej jednak chciałem, aby zakup był bardziej rozwojowy.

Nie zauważyłem żadnego zacięcia, zawieszenia itp podczas korzystania z oglądania filmów, czy słuchania muzyki w postaci MP3 lub radia internetowaego.

Jeśli chodzi o sterowanie bez włączania TV to mam zamiar skonfigurować go z Logitech Harmony i jeśli mi się to uda to od razu napiszę tu na forum. Być może kogoś z Państwa ta informacja będzie interesująca. Jeśli da się to zrobić to nie będzie potrzeby korzystania z jakiegokolwiek wyświetlacza. Myslałem nad D1 z uwagi na nawigacje po danych za pomocą wyswietlacza by nie wykorzystywać prądożerczej plazmy. W zasadzie i w D1 i Prodigy korzystał będę bym z makr (sekwencji) w Harmony, dlatego kupiłem Prodigy, również z uwagi na fakt, że jest poprostu ładniejszy i bardziej elegancki, choć D1 też ma coś w sobie.

U Tube smiga przy obecnym sofcie tylko w wersji XL. Nie miałem jeszcze czasu pobawić się Androidem.

Wreszcie kwestia ceny. Chciałem odtwarzacz multimedialny, ale też możliwość odtwarzania plyt Blue Ray i długo się zastanawiałem czy SMART D1 + Extension BE (czyli czytnik plyt B-ray, DVD, CD) czy Xtreamer Prodigy + najtańszy Blue Ray. 1sza opcja to minimum 1370zł , a druga opcja to 1200 zł. Stąd wybór Prodigy i akurat w moim przypadku Samsunga BD-E 5300 (ok 250).

Jeśli chodzi o mankamenty to w prodigy wskazałbym na:

-długi czas włączania urządzenia 50 - 70 sek.

-czasami musze zmieniać wyjście cyfrowe z ustawień 5.1 na 2.1 zeby był dzwięk z radia internetowego (co ciekawe tylko w niektórych stacjach - inne działają ok). Przydałaby się mozliwość automatycznego wyszukiwania najoptymalniejszego źródła... mpże poprawią ta w nastepnym sofcie.

Na chwilę obecną wiecej mankamentów nie znalazłem. Napisze więcej po konfiguracji Harmony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym go karmisz - pewnie MKV ? Jaki masz największy tytuł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czyta wszystko ?

Wszystko oznacza w tym wypadku BLURAY z iso i z katalogów, z pełnym menu o dźwieku HD (bitstream+dekodowanie) nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor, mam prośbę mógłbyś napisać coś o sterowaniu D1 przez wystwietlacz? Jak wygląda kwestia sekwencji poleceń od włączenia urządzenia do np. włączenia pierwszej stacji radia internetowego?

W zawiązaniu do powyższego mojego postu udało mi sie zsynchronizować Harmony One w zakresie sekwencji by wlączyć radio internetowe bez plazmy. Da się to zrobić, ale:

1. Niestety Xtreamery przy obecnym sofcie baaaardzo dlugo się włączają wieć od włączenia urządzenia do jego gotowości troche czasu schodzi,

2. Od włączenia urządzenia do odtwarzania muzyki 1szej stacji radiowej potrzebne jest az 10 czynności, a zatem należy stworzyc 2 sekwencje ( 2sekwencje po 5 polecen) i przypisac te sekwencje do innych przyciskow. Tzn. 1 przyciskowi moze byc przypisana tylko jedna sekwencja.

3. Niestety po dlugim włączaniu urządzenia w zasadzie mozna z niego korzystać, ale nawet gdy jest gotowosci w kilka pierwszych minut po uruchomieniu nie od razu jest w stanie przyjac sekwencje szybkich polecen (próbowałem w odstępach 1 i 2 sekundowych). Tzn nawet z pilota na 8 podanych komend (nawet z oryginalnego pilota) prawie zawsze jednej nie wykona. Zatem po wykonanej sekwencji z harmony, zdarza sie ze jenda z 5 komend poprostu nie dociera do urządzenia co powoduje zachwianie całym algorytmem i w efekcie włączeniem plazmy :( bo trzeba ustalic gdzie się w zasadzie znajdujemy. Co ciekawe po kilku minutach uzytkowania urządzenia juz wszystko jest ok i kiedy w ok. 10ej, 15ej minucie pozycjonuje menu w miejscu w ktorym Prodigy rozpoczyna pracę i znow włączam moje sekwncje to juz dziala ok i sekwencje działają w porządku.

Jesli chodzi o odtwarzanie filmów MKV to w nadchodzący weekend zamierzam pobawic się Prodigy dogłębniej kilkunasto gigabajtowymi plikami filmowymi i od razu dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor miałbym jeszcze jedną prośbę. Jeśli to nie problem to czy mógłbyś zrobić kilka zrzutów zdjęć z tego co pokazuje wystwietlacz D1 w drodze do włączenia radia internetowego lub jakiegos katalogu z muzyką? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nadchodzący weekend zamierzam pobawic się Prodigy dogłębniej kilkunasto gigabajtowymi plikami filmowymi .

Odpal 40 GB AVATARA, a nie jakieś MKV ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadirk - poproś o to dealera u którego chcesz kupić. To jego zadanie. Sorry ale nie będę robił za niego brudnej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mi chodziło nawet o kilka zdań Praktyka, jakim niewątpliwie jestes. Głównie chodziło mi o to czy za pomocą wystwietlacza po zinstalowaniu softu da się sterowac tak by dojsc do radia internetowego bądź plikow MP3 z dysku lub innego zrodla, i ewentulanie ile razy trzeba wcisną przycisk pilota.

P.s. Do Mabor - Dostawcy czesto fizycnie nie maja sprzetu na miejscu - próbowałem znalezc kilka sklepów w Wawie ale mi sie nie udalo, stad pozwoliłem sobie prosbę zaadresować do Ciebie... Poza tym z tego co piszesz wynika ze możesz być lepszym adresatem pytania niż niektórzy dostawcy..

p.s.2

Jak stać się posiadaczem 40 GB filmu? Moze ktos zna jakiś link ;) ? Pomeczyłbym Prodigy ale nie mam takiego pliku w chwili obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadirk - poproś o to dealera u którego chcesz kupić. To jego zadanie. Sorry ale nie będę robił za niego brudnej roboty

KURCZE - KTOŚ UKRADŁ MOBOROWI DANE DO KONTA I SIĘ NIMI TERAZ POSŁUGUJE .

To przecież niemożliwe, żeby to on zredagował taka nieuprzejmą odpowiedź.

Idę zadzwonić na policję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie ukradł.

To dealer ma spełniac takie zyczenia. I wbrew pozorom - mimo ze za to ma płacone - i tak ma to częstokroć w ....

Piszę na podstawie własnych doświadczeń. To wcale nie znaczy że należy takich nierobów rozleniwiać cedując ich psie obowiązki na innych userów

Nie odnoszę się z lekceważeniem do Sadirka tylko sugeruję kto za takie rzeczy bierze cash a jego praca kończy się zwykle na wydaniu towaru i wystawieniu paragonu....

Tak jak idziesz do salonu na odsłuchy tak samo masz święte prawo aby Ci pokazali sprzęt jak pracuje (albo przesłali foty)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja już jedzie .... będziesz miał za swoje ty Podszywaczu jeden ! ! ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]-długi czas włączania urządzenia 50 - 70 sek.

Dlatego między innymi zrezygnowałem z takich urządzeń na rzecz HTCP.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Sprawdziłem działanie Prodigy podczas oglądania filmów MKV największy jaki mam to 19GB i działał bez problemu. Inne po kilka GB-ajtów też hulały z wyjątkiem jednego o pojemności 1,8GB, też MKV. Mianowicie mogę go oglądać, przewijać zatrzymywać, ale gdy dam stop lub chce wrócić do poprzedniego menu to odtwarzacz się resetuje, zawiesza i trzeba go wyłączać poprzez wyjęcie zasilania. Przejrzałem łącznie jakieś 20 - 30 filmów o różnej pojemności i działały bez problemu z wyjątkiem jednego filmu wspomnianego powyżej o pojemności 1,8GB. Nie wiem jak to zinterpretować, może to wina filmu- nie mam pojęcia.

Wczoraj również zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania 3,5 RC10 , która m.in. wprowadza U-Tube, które działało wcześniej jedynie w wersji XL. Z tym oprogramowaniem działa zwykłe U-Tube, choć nie wiem czemu, ale każdy filmik odtwarza mi tylko kilkadziesiąt sekund i potem przerywa odtwarzanie. Np. Teledysk odtwarza ok. pół minuty i przerywa.

Cieszy fakt, iż producent pracuje nad oprogramowaniem, aczkolwiek na finalną wersję trzeba będzie poczekać.

Myśle ze Prodigy to dobry odtwarzacz, aczkolwiek trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na ostateczny soft.

Przydałaby się również możliwość przypisania przyciskowi na pilocie jakiejś najczęsciej wykorzystywanej funkcji, np. słuchanie radio lub odtwarzanie muzyki.

Niedługo zamierzam kupić dysk twardy 3,5 cala i zainstalować w urządzeniu. Wtedy opisze jak działa i sobie radzi z zarządzaniem zasobami i Jukebox-em.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownika Mobor.

Rozumiem Twój punkt widzenia i trudno odmówić Ci racji. Niestety w Polsce jest tak (ciągle jeszcze i to w wielu branżach), że klient jest petentem i za bardzo się o niego nie dba. Chyba każdy z nas często dziwił się, że za własne wydane pieniądze się musi stresować. Nie chodzi mi tu o kwestie związane z odtwarzaczami ale ogólną tendencją polskiej specyfiki. Nie twierdzę ze tak jest zawsze i rażąco uogólniam, ale jestem pewien,że każdy z nas w takiej sytuacji był nie raz.

Stąd, jak mniemam, dobrodziejstwo takich portali, w którym użytkownicy-praktycy mogą sobie nawzajem pomóc. Dobro to jedyna rzecz kiedy gdy się ją dzieli to się ją mnoży. Warto zatem czasami wyrazić swoją merytoryczną opinię, szczególnie jeśli może to pomóc w jakimś stopniu tym, którzy czytają forum.

Fakt, że kupiłem Prodigy, który akurat w moim przypadku nie do końca spełnia funkcję korzystania z radia internetowego bez TV nie oznacza ze np. nie sprzedam tego odtwarzacza i nie kupię D1, czy jakiegoś innego, który spełni moje oczekiwania. W tym przypadku Twoja opinia jako praktyka była by mi szczególnie pomocna, aczkolwiek rozumiem Twoje racje. Efekt jest taki, że ciągle nie wiem jak to urządzenie(D1) sobie radzi i jak sterowało by się za pomocą wyświetlacza. Z tego co wiem na tym forum nie tylko ja pytałem o te kwestia, więc mysle ze zrobiłbys dobry uczynek nie tylko dla mnie.

Tak czy siak rozumiem Twoje zdanie i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos słuchania radia inetrnetowego bez włączanego TV...

Po głębszym wdrożeniu sie w pilot Harmony Logitech udało mi się za pomoca jednego dosłwnie przycisku ustawiać włączanie 2 urządzeń (Prodigy i Przedwzmacniach Decoderstation 5) w ten sposób że seria poleceń wydawanych przez pilot jest wystarczająca do tego by automatycznie włączyla się stacja radiowa umieszczona w "Ulubionych".

Da się to zrobić!!!

Co więcej również bez włączenia TV mogę zmienic stację radiowa na kolejną umieszczoną w stacjach "Ulubione" za pomocą przypisanej sekwencji.

Jak dokupię dysk do Prodigy poinformuję, jak działa zarządzanie danymi i przede wszystkim jukebox. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mogl by ktos napisac czy ten Xtreamer Prodigy prawidlowo odtwarza dzwiek dts-hd ,Dolby TrueHD,

czy nie ma jego zanikow czy tez innych problemow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos korzysta z tunera DVB-T w Xtreamerach Prodigy i moze napisac slowo jak z jakoscia sygnalu i czy dziala PVR?

Po poszukiwaniach w google zaczynam watpic czy to wogole dziala. Ktos mnie zapytal o opinie, a nie mam wyjatkowo czasu na prejestracje i przekopywanie forum Xtreamera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...