Skocz do zawartości
bondaree

obsługa plików cue przez odtwarzacze multimedialne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odtyczące obsługi plików cue w odtwarzaczach takich jak MED450x2, Dune, Egreat (?). Czy zgrywając płyty do jednego dużego pliku ape lub flac (tu pytanie na jakie formaty odtwarzacze pozwalają) i odtwarzanie jego przy pomocy pliku cue pozwala na obejście problemu braku gapless w odtwarzaczu. Chodzi o to by móc słuchać Pink Floyd i pochodnych gdzie jeden utwór przechodzi płynnie w drugi bez żadnych przerw, pyknięć itp. przy zmianie utworu.

Przy okazji czy ma ktoś doświadczenia z wykorzystaniem odtwarzaczy (jakich) jako źródła dźwięku? Zakładam użycie zewnętrznego DAC - vdac2

Jeszcze pytanie dodatkowe aby uniknąć tworzenia nowych wątków. Mam dysk zewnętrzny 1TB podzielony na 4 partycje, czy może być problem z odczytem takiego dysku przez odtwarzacz?

Edytowane przez bondaree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune czyta flac-ki i jest gapless. Koncert w jednym pliku ( z CUE ) można przeskakiwać, brak przewijania.

DUNE jest także BIT-PERFECT. Test z wielokanałowym Wavem DTS Audio przechodzi pomyślnie.

Jeśli znasz inny, bardziej wiarygodny test, to z chęcią go dla Ciebie wykonam.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na razie badam temat i wiem, że bez "nausznego" sprawdzenia się nie obędzie :) Chcę najpierw rozpoznać temat odtwarzaczy i wiedziec jaki wziąć na testy, a jaki odrzucić już na wstępie.

Z ciekawości - czy w praktyce wykorzystanie playera jako źródła dźwięku alternatywnego dla CD jest w miarę wygodne? Jestem świadom ograniczeń w stosunku do PC, przemawia do mnie jednak mała skrzyneczka schowana koło telewizora bez plątaniny kabli na wierzchu oraz możliwość oderwania się z laptopem od wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem że ostatnio słucham muzyki w sposób jeszcze bardziej dziwaczny :)

Wrzuciłem sobie na pendraka 16GB ulubioną muzę FLAC i gdy nie chce mi się odpalać wiekszej ilosci elektroniki słucham muzyki wprost z routera (mam tam uruchomiony serwer DLNA) :)

Różnicy wzgledem innych (rasowych pod względem muzycznym) urządzeń nie stwierdzam :)

Tak więc dzisiaj rządzi nie COAX, nie optyk (o analogu nie wspominając) tylko LAN

Znak czasów

Ale jak tu iść do sklepu po router czy NAS i powiedzieć ze chcesz na odsłuch. Wyśmeją :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...