Skocz do zawartości
stacu

Jaki TV 46"- 47" do 3200+/-300 bez 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzałem kupić TV z opcją 3d ale okazało się, że moje warunki domowe mi na to nie pozwalają. TV będzie zawieszony na ścianie gdzie dolna linia TV będzie jest około 20-40 cm poniżej linii mojego wzroku. Byłem dzisiaj w kilku sklepach z TV 3D i wszystko fajnie wyglądało tak długo, jak długo moja głowa znajdowała się mniej więcej na wysokości środka telewizora. Jeżeli się odchyliłem w lewo czy w prawo nie stanowiło to specjalnej różnicy, ale kiedy moja głowa znajdowała się powyżej górnej krawędzi telewizora (łatwo było sprawdzić ponieważ TV stały na ziemi albo na małych stoliczkach) wówczas obraz 3d był rozmazany. Nie było jak sprawdzić czy obraz byłby równie nieostry jeżeli znajdowałbym sie poniżej dolnej krawędzi TV, ale zakładam, że skoro przy odchyleniu pionowym w górę było nieostro to analogicznie będzie w dół. Sprawdzałem dla kilku telewizorach w różnych przedziałach cenowych i dla wszystkich był znaczący spadek jakości przy odchyleniu pionowym.

Dlatego zakładam, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest TV bez 3D.

Proszę zatem o pomoc w wyborze TV do 3200 zł +/- 300

Poniżej piszę wszystkie parametry

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3m/4m =12m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Siedzimy pod baaaaardzo delikatnym kątem (odchylenie poziome). Dolna krawędź TV będzie około 20-40cm powyżej naszego wzroku (odchylenie pionowe).

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć - proszę o wskazanie TV, z którego nie będą wystawały kable "na wprost" do ściany

6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest na południowy-zachód a TV będzie wisiał na południowo-wschodniej ścianie

7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwość podłączenia do Internetu, najlepiej WiFi. Złącza hdmi (ale to chyba standard). Full HD.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nie wiem, mieszkam w UK i pewnie zdecyduje się na jakąś lokalną TV jak sky albo virgin. Choć interesują mnie również możliwości jakie daje własny talerz i jakieś sprytne urządzenie, które to wszystko rozkodowuje oraz dobrodziejstwa Internetu.

10 .Jakie urządzenia - ????

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? lepszą w tym budżecie. Chyba matowa brzmi lepiej.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Discovery i National Geographic itp. oraz BBC, może czasem jakiś kanał sportowy lub film.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK - DUŻO

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIGDY

16. Preferencje co do marki? Brak

17. Preferencje co do wielkości? 46-47 cali. Telewizor powinien być nie większy niż 110+/-2 cm (szerokość ekranu)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niektóre telewizory mają dziwne przejaskrawione, przepikselowane, przekonstrastowione obrazy. Nie wiem z czego to wynika, ale ja chciałbym normalny

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3200 zł +/- 300zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D. Jeżeli jest jakiekolwiek 3D które będę mógł oglądać siedząc "pod telewizorem" vide opis na samym początku to czemu nie, ale wątpię. Na pewno nie jest to żadnym priorytetem. Wole lepsze 2d niż nieostre 3d.

Chyba opisałem wszystko dokładnie.

Najlepiej gdyby były do kupienia w UK ponieważ przykładowo takie marki jak sharp to nie wiem gdzie się tu kupuje.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...