Skocz do zawartości
Arni83

Wybór Odtwarzacza...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji na Państwa doświadczenie chciałbym prosić o pomoc w wyborze odtwarzacza multimedialnego. Kwota ok 700 zł.

Posiadam kino 5.1 z amplitunerem Yamaha rx 765. Oglądam głownie filmy HD mkv h264, m2ts z wbudowanymi napisami. Zależy mi żeby w pełni wykorzystywał możliwości mojego amplitunera. Funkcje internetowe są dla mnie na drugim miejscu, a o odtwarzaniu plików typu rmvb ( co często uznawane jest za wadę odtwarzacza w testach na rożnych stronach internetowych typu chip.pl ) nawet nie myślę. Chciałbym by odtwarzał popularne formaty audio w tym flac. jak również z pewnością dużym plusem byłby wyświetlacz który umożliwiał by nawigowanie po katalogach bez konieczności włączania TV ( choć jestem w stanie z tego zrezygnować ).

Bardzo ważne jest też dla mnie szybkość nawigacji po menu, strasznie się irytuje jak coś się wiesza albo długo " myśli ".

W zasadzie wydaje mi się że moje oczekiwania spełnia Dune Hd Smart D1, lecz jego cena jest trochę wyższa od zakładanego budżetu. Da radę znaleźć coś tańszego co będzie spełniać moje podstawowe oczekiwania opisane wyżej ?

Ps: Czytałem opinie że odtwarzacze oparte na innym procesorze niż sigma mają problemy z odtwarzaniem filmów w najwyższych rozdzielczościach z dziwękiem HD. Czy to prawda ?

Ps2: oto przykład najczęściej oglądanego przeze mnie materiału

00000.m2ts

Audio.........: Eng PL(CUSTOM)

Subtitles........: Eng PL

File Size......: 7.18 GiB

Runtime........: 01:33:41

Resolution.....: 1920x1080 (16:9)

Video Codec....: AVC

Video Bitrate..: 9 676 Kbps

Framerate......: 23.976 fps

Audio Codec....: AC3 6ch AC3 6ch

Audio Bitrate..: 640 Kbps 448 Kbps

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune H1

Nie szukaj dalej bo nic lepszego nie znajdziesz

Z drugiej strony dobrze sie zastanów jezeli planujesz pozyskiwanie materiałów z hostingów. Te ostatnio padły - niemal wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego odtwarzania dobrze spisuje się DUNE HD TV-101W. Tyle, że ja akurat nie potrzebuję wbudowanego HDD i wszystko leci przez sieć z NAS'a.

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zauważyłem że ten przykładowy materiał dodałem w białej czcionce i trzeba go zaznaczyć żeby się wyświetlił :)

Dune H1 czyli rezygnacja z wyświetlacza i w sumie mieszczę się w budżecie. To w tej chwili najbardziej prawdopodobna opcja, a wybór musi paść dziś:)

Materiał pozyskuje z Prywatnych trackerów które póki co mają się chyba dobrze ?

Pozdrawiam

Ps:Wizualnie podoba mi się bardzo ICYBOX i ma dekodery dźwięku HD ale męczy mnie cały czas kwestia tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden ICYBOX :) Albo wygląd, albo wydajność. Nie masz nic innego do wyboru w tej cenie.

P.S. Wysyłam Ci PW z pytaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...