Skocz do zawartości
moonfall84

Przewody głośnikowe - jakie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po etapie projektowania bruzd w mieszkaniu na wszelkie przewody (rtv-sat, lan, zasilające oraz głośnikowe).

Aktualnie w domu posiadam zestaw QQ5000 + dodatkowy subwoofer.

Trochę czasu jeszcze minie zanim się tam przeprowadzę a praca musi iść dalej, więc jestem zmuszony kupić nowe przewody do głośników i je na stałe zamurować w ścianie (a po przeprowadzce tylko podłączyć w już gotowe gniazda).

Na ten czas korzystam ze standardowych przewodów, które były w zestawie z QQ5000 + przewód do suba (ale za krótki na nowe mieszkanie).

Nie chciałbym wydawać dużych pieniędzy na okablowanie, a ceny naprawdę się na alledrogo różnią od siebie (od 3 do nawet 50 zł/mb)

Co kupić Panie i Panowie? Konkretna firma? Na aktualnych dźwięk jest bardzo dobry, tylko ja nie wiem, do której klasy zakwalifikować te przewody?

Proszę o sugestie - pewnie wielu z Was ma to za sobą.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich "po taniości" polecam PROCAB LS25

Nie wiem tylko, czy w Twoim przypadku to będzie zamiana na lepsze.

Ja w swoim budżetowym zestawie (Logitech Z-5500) miałem tzw. kabelki od lampki, więc wymiana na procaby wyszła u mnie na plus.

Edytowane przez Samek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

QQ5000 --> jeśli nieco poczytałeś tutaj i nie tylko to zapewne wiesz, że Nikt nie doradzi Tobie tak jak Ty chciałbyś.

Wystarczy poczytać opinie ( z linka Sameka) o Procab LS25 (ocena od 1 do 5 gwiazdek).

Wszystko zależy do Twojego sprzętu, Twojego ucha, Twojego audiofilstwa :D wielkości Twojego porfela i pewnie od czegoś jeszcze...

Kup z miedzi beztlenowej 2x2,5, może ciut więcej i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...