Skocz do zawartości
walosek

Jakie głośniki do Aplitunera Denon AVR-1612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup amplitunera Denon 1612 więc szukam do niego głośników.

Wielkość pokoju: 4 metry x 3.5 metra

Do czego: filmy oraz muzyka (pop, dance, techno, hip-hop)

Niestety nie mam w pokoju wielkich możliwości gdyż jest nie wielki jak na salon (aczkolwiek stanie w nim niebawem 46" Sony TV LED Ex720) ale nie mam już miejsca i możliwości by rozmieścić w nim kolumny 5.1. Dlatego myślę kupić 2 duże kolumny.

Pytanie JAKIE do takiej muzyki? Czy do nich subwoofer czy nie koniecznie (co ewentualnie da nam subwoofer)? Jestem w tych sprawach "cienki". Dawniej miałem zestaw dużej wieży DIORA i pięknie grała (jak na moje ucho). Teraz też bym chciał coś fajnego.

Cena : do 2.5tyś za głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz SPOKOJNIE rozważyc TONSIL Maestro S

Za 1800zł masz parę. Brzmi to - jak na takii grosz- kapitalnie. Powaga

No i w razie uwalenia głosników nie ma problemu z wymianą - wysokotonowy kosztuje 5 dych, basowe 8 ...Zrobisz to sam

Ale szybko tego zestawu nie uwalisz :) A juz na pewno nie tym aplitunerem i nie na takim /małym/ pokoju

nominalnie ma to 100 Watt/8 ohm

180 muzycznej

Ale zacznij od odsłuchu :)

do poczytania opinie -> http://www.hi-fi.com.pl/show.php4?id_kat=23&id_prod=166&id_m=1623

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - używam ich od ok roku i jestem zadowolony. Znajomi posiadający inne zestawy po wysluchaniu brzmienia tych tonsili są zdziwieni że to możliwe za tę cenę. Polecam i pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie - nie jest to mistrzostwo świata ale biorąc pod rozwagę konkurencję z tego pułapu cenowego (powiedzmy do 3tyś zł/para) na prawdę trudno bedzie znaleźć coś lepszego (pewnie wiekszość konkurentów to plastik-fantastik made in china)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX za wypowiedzi. Czy TONSIL Maestro S będzie lepszym wyborem niż Wharfdale Diamond 10.6, lub JBL e80 lub Jamo S606 (które mi doradzali w Media) ?

AAA i czy subwoofer do tego dokupić i jaka?

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o NIEBO lepszym

w Media doradzą ci to czym handlują. Facet nie poleci ci czegos co musisz kupic gdzie indziej

Tak na logikę

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Jamo s606, bo widziałem i słyszałem i jak dla mnie byłyby OK. Ale są strasznie wielkie. Mój pokój ma 4.0m x 3.5 m14 metrów2. mają aż 34.5 głębokości. Dlatego teraz zacząłem zastanawiać się nad jamo S426 mniejsze + ewentualnie SUB210. Co na to? Do Denona 1612 bedzie OK? Jak na ten pokój będzie OK? To jest taki "salon - pokój dzienny" więc nie chcę zagracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QQ5000 lub JAMO 606 i sub do kompletu 210

w/w kolumny są za słabe do tego metrażu,a co dopiero jamo S426

na ten metraż j/w polecał mobor TONSIL Maestro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na salon w sumie 14metrów [3.5x4] i mówisz że za słaby? mnie polecali jeszcze jamo S506 bo mówili że pokój za mały na JAMO S606.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sorki nie doczytałem pomieszały mi się metraże,ale na te metry rozważał bym te dwa QQ5000 lub JAMO 606 i sub do kompletu 210 - sam mam 15 m i QQ5000 w połączeniu z dwoma subami 210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AR-kadius A Ty połączyłeś kolumny Quadral Quintas 5000 z subem Jamo 210 ? Masz 2 kolumny + sub czy całe kino 5.0 +1? Jak się sprawdza na muzyce pop, techno, hip-hop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp masz na pw,a zestaw mam 5.2

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak połączę DENONA 1612 z głośnikami JAMO S606 (2.0) lub JBL e80 (2.0) to nie spale głośników ub amplitunera (nie znam się na tych ich parametrach, omach itd) ???

Edytowane przez walosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, udało mi się dotrzeć dziś do jakiegoś "salonu" w Kielcach i przetestować JBL ES80 w salce do odsłuchu. Salka nieduża jakieś 2mx2m może 2.5m x 2.5m. Połączone oczywiście z Denonem 1612 jako stereo 2.0. Nie jestem jakimś maniakiem i audiofilem, słucham Dancu, Popa, RNB i wszelkich MTV music. Do tego hip-hop, czasem roka, ale zdarzają się tez wolne ballady i tego typu klimaty. Na impreskach % to i disco polo leci ;P . Efekt był rewelacyjny. Bardzo fajnie i przyjemnie się słuchało na tych JBL ES80.

Pytanko takie, ... fakt, że w sali odsłuchu kolumny odsunięte były od ściany o jakieś 0,5 metra. U mnie będą tak stać, mniej więcej po bokach z 70cm od ściany ,ale z tyłu to może z 20cm od ściany. A z uwagi, że mają BASS REFLEX z tyłu to nie wiem czy to wystarczająca odległość??? Poza tym, nie mieli na sklepie samych E80 by je porównać z ES80, i zastanawiam się czym tak naprawdę w odsłuchu się różnią? Wg danych troszkę ES są wyższe i mają głośniczek do wysokich tonów dodatkowy. Czy ja odczuje różnice między E a ES? Jest sen w ogóle dopłącać i co z tym ustawianiem kolumn. Seria E80 ma Bass Reflex z przodu.

Dodatkowo w SONY CENTRE widziałem JAMO S606. Wg mojego ucha JBL ES80 lepiej grało. Porównać o tyle ciężko, że JAMO słuchałem na hali sklepu, a JBL w sali odsłuchowej, więc cieśko je porównać. Mimo wszystko wydaje się że JBl ładniej grał, a jamo tak jakoś przytłumione. ?

Co sądzicie o tym porównaniu E80 z ES80 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...