Skocz do zawartości
sebos

No i się stało kupuję CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku zajmuję się wyborem telewizora do mojego nowiuteńkiego mieszkania.
Od roku czytam to i sąsiednie forum. Czas ten kojarzy mi się z bólem głowy i z ciągłymi zmianami decyzji. LCD, plazama, znowu LCD znowu plazama i tak wkółko ... najgorsze jest to, że co nowości, to nowe nadzieje, ale po okresie podniecenia i gdy pył opada znowu trywilana rzeczywistość ...

no i sorry:

- nie wywalę 12000 - 17000 zł za LCD który rozwija swoje skrzydła na bardzo dobrym sygnale, którego jak nie było tak nie ma

- sorry 3 kanały HD to nie wszystko

- sorry dla mnie nie ma kompromisu, czerń ma być czarna, dynamiczne sceny bez smużenia, zero bandingu, zero wypalania - nie za 12000 - 17000 zł.

- wolę wydać 3000 zł i mieć spokojną duszę. Produkt wart swojej ceny z wiadomymi możliwościami.


- resztę, czyli 9000 - 14000 zł wolę przeznaczyć na egzoytczną wycieczkę z rodziną - bezcenne, a nie oglądać świat zza Discovery HD. Wolę na żywo i z rodziną.


- za jakiś czas, gdy dorobimy się naprawdę bardzo dobrego sygnału, za jakiś czas gdy plazmy, lcd, sed'y i inne okrzepną i pozbawią się problemów wieku młodzieńczego i przedewszystkim, gdy Wy zasponsprujecie rozwój tej technologii to Ja może kupię te cudeńka, ale nie dzisiaj.

- powiecie, że zgłupiałem ale powiedźcie mi:

1. Które zdjęcia wydają się lepsze (mają miłą głębie ostrości, są miękkie, odpowiednio nasycone) z cyfrówek czy ze zwykłych lustrzanek (np Zorka 5)

2. Dlaczego hi-endowe płyty to płyty vinylowe :P

3. Dlaczego audiofile powracają do technologii lampowej

Tak wiem, powiecie, że to nijak się ma do TV, ale słuchajcie przyrost zadowolenie z nowej plazmy czy lcd w stosunku do ceny ma się exponencjalnie.
Czyli duży skok ceny mały wzrost zadowolenia. Bo zawsze jest coś.

Dlatego na najbliższe dwa, trzy lata wybiorę coś z tego, może ktoś z Was doradzi który :P

Panasonic TX-32PS12P
Samsung WS-32Z419P
JVC AV-32X5 BU
Philips 32PW9551/12

do oglądnia kablówki z Aster i DVD napewno wystarczy, myślę że z zapasem :) aha bo n-ki też nie kupię, chcę mieć telewizję w długie, deszczowe lub śnieżne wieczory eh ... :P

wkońcu kto jest dla kogo, ja mam się podpożądkować i dać zwariować LCD i plazmom, czy to one mają mi służyć.


Pozdrawiam i życzę Wam, wielu mądrych wyborów.
Sebastian

PS. Nadal będę czytać to forum, ale tylko po to, żeby weryfikować rozwój nowych technologii.

Edytowane przez sebos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - uwazam za nieporozumienie w momencie gdy wchodzi na Polski rynek
HDTV i nie ma zanczenia ze n-tv nie oferuje HD najwyzszej jakosci, z czasem sie
to zmieni, konkurencja ze strony Polsatu i C+ wymusi lepsze enkodery, wymusi
wieksze bitraty, w kazdym razie nieporozumieniem jest kupowanie TV nie
wspierajacego HD.
Po prostu kup Philipsa z Pixel Plus i z HDMI - CRT - 32 cale kosztuje 2200zl i
po klopocie - masz najlepszy obraz analogowy jaki widzialem , ma wejscie
komponentowe YPbPr oraz cyfrowe HDMI. W tej chwili sosunek cena/jakosc najlepszy
na rynku - ma jedna wade - duze gabaryty - niestety ale to cena crt - przy czym
TV na pare lat jako przejsciowy zanim nie powstana nowe TV z ekranami SED czy
OLED. LCD za mniej niz 5000 to niestety kupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie się z Tobą zgadzam.

Stoję przed podobnym problemem i tez raczej zakupię CRT na przeczekanie.
Dopóki nie upowszechni się Full HD (bo nie zawracam sobie głowy półśrodkami) wolę o wiele mniejsze pieniądze wydać na bardzo dobry TV CRT.
Szpanować płaskim ekranem nie muszę a jakoś do tej pory miejsce na CRT się znajdowało to i teraz się znajdzie.

Wg. tego forum najlepszym CRT jest ten Philips,martwią mnie tylko problemy z HDMI.

Pozdrawiam trzeźwo myślących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='handikori' post='20305' date='05.11.2006, 21:58 ']
Po pierwsze - uwazam za nieporozumienie w momencie gdy wchodzi na Polski rynek
HDTV i nie ma zanczenia ze n-tv nie oferuje HD najwyzszej jakosci, z czasem sie
to zmieni[/quote]

kiedy to się zmieni? za tydzień, za miesiąc, czy za rok. Oczywiście zgadzam się z Tobą. Napewno to się kiedyś zmieni - bez dwóch zdań.


[quote name='handikori' post='20305' date='05.11.2006, 21:58 '], konkurencja ze strony Polsatu i C+ wymusi lepsze enkodery, wymusi
wieksze bitraty[/quote]

oczywiście, ale za jaki czas. Ja myślę, że za rok, dwa lata. To jest bardzo dużo czasu.

[quote name='handikori' post='20305' date='05.11.2006, 21:58 '],, w kazdym razie nieporozumieniem jest kupowanie TV nie wspierajacego HD.[/quote]

no tak, w sumie to się zgodzę.


[quote name='handikori' post='20305' date='05.11.2006, 21:58 '],, Po prostu kup Philipsa z Pixel Plus i z HDMI - CRT - 32 cale kosztuje 2200zl i po klopocie - masz najlepszy obraz analogowy jaki widzialem , ma wejscie komponentowe YPbPr oraz cyfrowe HDMI. W tej chwili sosunek cena/jakosc najlepszy
na rynku .[/quote]

też tak myślę.

[quote name='handikori' post='20305' date='05.11.2006, 21:58 '] ma jedna wade - duze gabaryty - niestety ale to cena crt - przy czym TV na pare lat jako przejsciowy zanim nie powstana nowe TV z ekranami SED czy
OLED. LCD za mniej niz 5000 to niestety kupa...
[/quote]

Na dwa, trzy lata będzie super. Gabaryty?, dla mnie, to nie problem.
Czekam na technologię, która z definicji będzie elminować wady plazm i lcd. Może to będzie SED, kto wie, kto wie. A pozatym. Gdy kupię TV (CRT) za 2500 zł, to stosunkowo niewiele na nim starcę przy sprzedaży za dwa lata. Załóżmy, że stracę 2000 zł.
Natomiast, gdybym kupił sharpa 46xd1e to za dwa lata stracę na nim pewnie jakieś 8000 - 10000 zł przy sprzedaży. W zwiazku z tym wolę poczekać na lepszą technologię.


Wolę pojechać na wycieczkę z rodziną i kupić sobie lepszy zestaw audiofilski niż codziennie sobie wmawiać, że dobrze zrobiłem, że kupiłem smużenie i wypalanie za 17000 zł.

Pozdrawiam,
Sebastian


[quote name='Finek' post='20306' date='05.11.2006, 21:59 ']
Dokładnie się z Tobą zgadzam.[/quote]

super :P

[quote name='Finek' post='20306' date='05.11.2006, 21:59 ']Stoję przed podobnym problemem i tez raczej zakupię CRT na przeczekanie.
Dopóki nie upowszechni się Full HD (bo nie zawracam sobie głowy półśrodkami) wolę o wiele mniejsze pieniądze wydać na bardzo dobry TV CRT.
Szpanować płaskim ekranem nie muszę a jakoś do tej pory miejsce na CRT się znajdowało to i teraz się znajdzie.[/quote]

Myślę, że w tych zakręconych czasach, szpanem może być fakt posiadnia CRT :P co Ty na to? to tak jak podarte dżinsy :P
Ludzie dają się zwariować i sami się nakręcają. Zaczynają od 5000 zł, później się okazuje, że 8000 to jest ok, ale czegoś tam brakuje. Wpada się w spiralę decyzji i kupują szajs za kupę hajsu i później udają przed samym sobą, rodziną, znajomymi, że wszystko jest wporządku, ale przeciez wiemy, że nie jest ! :)

[quote name='Finek' post='20306' date='05.11.2006, 21:59 ']Wg. tego forum najlepszym CRT jest ten Philips,martwią mnie tylko problemy z HDMI.[/quote]

No właśnie, muszę przejechać się do jakiegoś salooonu w wawce i obejrzeć to cudo :) i przekonać się na własne oczy. Dla mnie narazie wystarczy komponent do oglądania DVD. Zwykłe TV to kablówka.


Pozdrawiam,
Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z hdmi ????? :) moze jeszcz nie za bardzo w temacie jestem , ale czy jezeli chcialbym podpiac konsole ps3 do tego tv , to beda problemy ...... a moze nie o to tu biega .. :)

w somie to zalezy mi na kupnie takiego crt aby granie na konsoli ps3 nie mijalo sie z jej celem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebos' post='20292' date='05.11.2006, 19:35 ']
Od ponad roku zajmuję się wyborem telewizora do mojego nowiuteńkiego mieszkania.
Od roku czytam to i sąsiednie forum. Czas ten kojarzy mi się z bólem głowy i z ciągłymi zmianami decyzji. LCD, plazama, znowu LCD znowu plazama i tak wkółko ... najgorsze jest to, że co nowości, to nowe nadzieje, ale po okresie podniecenia i gdy pył opada znowu trywilana rzeczywistość ...

no i sorry:

- nie wywalę 12000 - 17000 zł za LCD który rozwija swoje skrzydła na bardzo dobrym sygnale, którego jak nie było tak nie ma

- sorry 3 kanały HD to nie wszystko

- sorry dla mnie nie ma kompromisu, czerń ma być czarna, dynamiczne sceny bez smużenia, zero bandingu, zero wypalania - nie za 12000 - 17000 zł.

- wolę wydać 3000 zł i mieć spokojną duszę. Produkt wart swojej ceny z wiadomymi możliwościami.
- resztę, czyli 9000 - 14000 zł wolę przeznaczyć na egzoytczną wycieczkę z rodziną - bezcenne, a nie oglądać świat zza Discovery HD. Wolę na żywo i z rodziną.
- za jakiś czas, gdy dorobimy się naprawdę bardzo dobrego sygnału, za jakiś czas gdy plazmy, lcd, sed'y i inne okrzepną i pozbawią się problemów wieku młodzieńczego i przedewszystkim, gdy Wy zasponsprujecie rozwój tej technologii to Ja może kupię te cudeńka, ale nie dzisiaj.

- powiecie, że zgłupiałem ale powiedźcie mi:

1. Które zdjęcia wydają się lepsze (mają miłą głębie ostrości, są miękkie, odpowiednio nasycone) z cyfrówek czy ze zwykłych lustrzanek (np Zorka 5)

2. Dlaczego hi-endowe płyty to płyty vinylowe :lol:

3. Dlaczego audiofile powracają do technologii lampowej

Tak wiem, powiecie, że to nijak się ma do TV, ale słuchajcie przyrost zadowolenie z nowej plazmy czy lcd w stosunku do ceny ma się exponencjalnie.
Czyli duży skok ceny mały wzrost zadowolenia. Bo zawsze jest coś.

Dlatego na najbliższe dwa, trzy lata wybiorę coś z tego, może ktoś z Was doradzi który :P

Panasonic TX-32PS12P
Samsung WS-32Z419P
JVC AV-32X5 BU
Philips 32PW9551/12

do oglądnia kablówki z Aster i DVD napewno wystarczy, myślę że z zapasem :) aha bo n-ki też nie kupię, chcę mieć telewizję w długie, deszczowe lub śnieżne wieczory eh ... :P

wkońcu kto jest dla kogo, ja mam się podpożądkować i dać zwariować LCD i plazmom, czy to one mają mi służyć.
Pozdrawiam i życzę Wam, wielu mądrych wyborów.
Sebastian

PS. Nadal będę czytać to forum, ale tylko po to, żeby weryfikować rozwój nowych technologii.
[/quote]


No przepraszam, jeżeli kręcą Cię zdjećia zrobione Zorką czy płyty winylowe / czyli wszystko na miękko/ to po co zawracasz sobie głowę jakimś tam HDTV kupuj ten swój CRT i sprawa załatwiona. Przecież to są nowinki i za to producenci każą sobie płacić. Wywalili kupę kasy na badania i wdrożenie no i chcą to chociaż z powrotem. Nawiasem mówiąc jeżele zdjęcia z tej Zorki dajesz do obróbki do fotolabu / bo tylko takie urządzenia mają w tej chwili studia fotograficzne no może poza małymi wyjątkami/ no to niestety są one i tak przetwarzane cyfrowo a tylko chemicznie obrabiane /wywoływane po staremu/. Zresztą tuner satelitarnyteż sobie możesz podłączyć po staremu i oglądać w rozdziałce PAl. Mnie to naprawdę nie będzie przeszkadzać . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kajanjan' post='21071' date='08.11.2006, 21:35 ']
No przepraszam, jeżeli kręcą Cię zdjećia zrobione Zorką czy płyty winylowe / czyli wszystko na miękko/ to po co zawracasz sobie głowę jakimś tam HDTV kupuj ten swój CRT i sprawa załatwiona. Przecież to są nowinki i za to producenci każą sobie płacić. Wywalili kupę kasy na badania i wdrożenie no i chcą to chociaż z powrotem. Nawiasem mówiąc jeżele zdjęcia z tej Zorki dajesz do obróbki do fotolabu / bo tylko takie urządzenia mają w tej chwili studia fotograficzne no może poza małymi wyjątkami/ no to niestety są one i tak przetwarzane cyfrowo a tylko chemicznie obrabiane /wywoływane po staremu/. Zresztą tuner satelitarnyteż sobie możesz podłączyć po staremu i oglądać w rozdziałce PAl. Mnie to naprawdę nie będzie przeszkadzać . Pozdrawiam.
[/quote]

ale osssochodzi ... jak mam rozumieć ten komentarz ... na luzie czy na poważnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Finek' post='20306' date='05.11.2006, 19:59 ']Dokładnie się z Tobą zgadzam.

Stoję przed podobnym problemem i tez raczej zakupię CRT na przeczekanie.
Dopóki nie upowszechni się Full HD (bo nie zawracam sobie głowy półśrodkami) wolę o wiele mniejsze pieniądze wydać na bardzo dobry TV CRT.
Szpanować płaskim ekranem nie muszę a jakoś do tej pory miejsce na CRT się znajdowało to i teraz się znajdzie.

Wg. tego forum najlepszym CRT jest ten Philips,martwią mnie tylko problemy z HDMI.

Pozdrawiam trzeźwo myślących[/quote]

Nie zpaominajcie też o migającym obrazie 50Hz przy sygnale HD, jest to jednak pewna niedogodność, szczególnie jeśli ogląda się z dość bliskiej odległości. To jest jedna z dwóch rzeczy przez które mam dylemat co kupić. Druga rzecz to mimo wszystko lepsza współpraca LCDka z PCtem, ale widać nie można mieć wszystkiego :)

To jest trochę jak z monitorami do PC, wiadomo że CRT jest lepszy jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, a i tak większość kupuje LCDki, a zawodowe CRT można kupić za psie pieniądze.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...