Skocz do zawartości
hiszpan

czym nagrac na plyte dvd- HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam jeszcze ani TV ani nboxa, lecz chcialbym juz zaczac kompletowac filmiki czy muzyke,
moja zona jest sceptyczna co do wartosci zakupu tv HDTV i chcialbym ja przekonac majac takie filmy.
szukam na roznych forach ale nigdzie nie widze jak nagrac te pliki, a kazdy ma inne rozszerzenie
i tu sie rodzi pytanie : jak mam nagrac na plyte dvd aby moc odtwarzac obraz w 720p czy 1080i/p na tv?
wiem ,ze musze tez zmienic odtwarzacz dvd na taki co ma upscaling i mozliwosc wyslania obrazu nagranego w tej technice. OK.
ale moje watpliwosci budzi sposob zgrania materialu z komputera . pliki troche waza i niechcialbym ich stracic a jednoczesnie musze zrobic miejsce na nowe na hdd


POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz czym będziesz odtwarzał te płyty (PC-et czy stacjonarny odtwarzacz - jaki)?
Po drugie jaki masz TV i jakim kablem (długość, rodzaj złacza i model kabla ewentualnie producent) połaczony jest lub będzie z urządzeniem, które ma odtwarzać te płytki?
Napisałeś, że nie masz TV :) - rozumiem, że nie masz HDTV, czy tak? To na czym chcesz żonie pokazać ten materiał HD? Na monitorze od komputera? Czy twój monitor pozwala wyświetlić rozdzielczość 1920x1080 i 50Hz? Jeśłi nie to obraz HD będzie dobry ALE NIE DOSKONAŁY. Taki jaki mógłby być gdybyś go wyświetlił na ekranie o rozdzielczości 1920x1080.
Powodzenia w negocjacjach z żoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytajac to i inne forum podjalem decyzje o zakupie calego systemu hdtv .
lacznie z odtwarzaczem/nagrywarka umozliwiajaca pokazanie na tv mozliwosci hdtv.
filmy chce ogladac na tv, juz na kompie cos jej tam pokazuje ale chcialbym to w momencie zakupu tv pokazac na duzym ekranie.
mam procka 2.4 SEMPRON i nawet jakos je odtwarza; przy 1080i tnie bardziej ale chodzi mi tylko o jakosc obrazu,reszta i tak na dvd stacjonarnym.
tv jeszcze nie mam(oczywiscie HD) ale to nie problem ,problemem dla mnie bedzie wyswietlanie obrazu HD po kablu HDMI. jako ze mieszkam w hiszpanii a chce miec nboxa , zakup telewizora zostawiam na koniec.a widzac klopoty jakie maja inni z kablami HDMI najpierw musze miec tuner (a czekam na wersje z rekorderm). BO BEDZIE TRUDNO mi go reklamowac na infolini.wiecie 3.500 km do polski.
o dvd mysle zeby kupic KISSa czy nagrywarke SAMSUNGa DVD-HR738 (250GB) z hdmi
niestety hiszpanie maja skromny wybor nowosci TV; musze polegac na stronach .de
mam fajna stronke

[url="http://www3.guenstiger.de/gt/main.asp"]http://www3.guenstiger.de/gt/main.asp[/url]

tam jest duzy wybor i ceny calkiem przyzwoite.
zaraziliscie mnie AMOI TOSHIBA i SONY. I moj wybor kreci sie kolo tych paneli (oczywiscie full HD).

dlatego moja prosba jest o sposob nagrania tych materialow tak aby to bylo czytalne dla DVD Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim układzie nagrywaj płytki materiałem kodowanym w mpeg2 z rozszerzeniem mpg. Jest to czytane przez każdy rodzaj odtwarzacza typu Kiss, Snazio, Pinacle, Bufalo ale do tego Samsunga co go wymieniłeś to już musiałbyś skonwertować materiał do DiVix-a.
Zastanów się czy nie lepszy będzie Helios H-4000 [url="http://www.neodigits.com/new/body/products/h4000/h4000.asp"]KLIK[/url] też ma skaler obrazu. Cena 169USD. Za Samsunga zapłacisz około 500USD. Zgoda Helios nie ma HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. dzieki za odpowiedz.
helios to ciekawa oferta cenowa ale w przypadku samsunga mialem na mysli nagrywarke.
jeszcze raz dzieki

po zakupie sie pochwale co i jak

POZDRO
----------------------------------
HISZPANIA JEST PIEKNA, SZKODA ZE TAK DALEKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...