Skocz do zawartości
baripoland

[PROBLEM] Podłączenie wielu urządzeń do amplitunera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że przymierzam się do zakupu mojego pierwszego "prawdziwego" kina domowego (wcześniej miałem samsunga z amplitunerem i dvd w jednym za 1000zł całość). Mam jednak pewien problem/pytanie. Otóż mam do podłączenia odtwarzacz blu-ray, dekoder N, oraz PS3. Z każdego z tych urządzeń chciałbym uzyskać dźwięk 5.1. Do tej pory myślałem że po podłączeniu HDMI do amplitunera, przesłany zostanie zarówno obraz jak i dźwięk w 5.1. Dzisiaj jednak doczytałem, że po HDMI amplituner odbiera jedynie obraz, a dźwięk trzeba przesłać po SPDIF. Jeżeli jest to prawda, to w takim razie jak podłączyć taki zestaw do amplitunera, który posiada 4 wejścia HDMI i tylko 2 wejścia SPDIF (z tego co widziałem w sieci to takie są najpopularniejsze w zestawach do ~2500zł.

Jak rozumiem podpinam tak:

AMPLITUNER ----HDMI----> TV

Blu-Ray - HDMI (obraz) + SPDIF (dźwięk)

n - HDMI (obraz) + SPDIF (dźwięk)

PS3 - HDMI (obraz) + ... <-- i tutaj pojawia się problem - jak przesłać wówczas dźwięk przestrzenny do amplitunera?

Pozdrawiam i proszę o szybkie wyjaśnienie sprawy, ponieważ moja wiedza z tego zakresu jest dość znikoma, a zakupy planowałem na czwartek.

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jaką datą był ten artykuł w którym tak wyczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że przymierzam się do zakupu mojego pierwszego "prawdziwego" kina domowego (wcześniej miałem samsunga z amplitunerem i dvd w jednym za 1000zł całość). Mam jednak pewien problem/pytanie. Otóż mam do podłączenia odtwarzacz blu-ray, dekoder N, oraz PS3. Z każdego z tych urządzeń chciałbym uzyskać dźwięk 5.1. Do tej pory myślałem że po podłączeniu HDMI do amplitunera, przesłany zostanie zarówno obraz jak i dźwięk w 5.1. Dzisiaj jednak doczytałem, że po HDMI amplituner odbiera jedynie obraz, a dźwięk trzeba przesłać po SPDIF. Jeżeli jest to prawda, to w takim razie jak podłączyć taki zestaw do amplitunera, który posiada 4 wejścia HDMI i tylko 2 wejścia SPDIF (z tego co widziałem w sieci to takie są najpopularniejsze w zestawach do ~2500zł.

Jak rozumiem podpinam tak:

AMPLITUNER ----HDMI----> TV

Blu-Ray - HDMI (obraz) + SPDIF (dźwięk)

n - HDMI (obraz) + SPDIF (dźwięk)

PS3 - HDMI (obraz) + ... <-- i tutaj pojawia się problem - jak przesłać wówczas dźwięk przestrzenny do amplitunera?

Pozdrawiam i proszę o szybkie wyjaśnienie sprawy, ponieważ moja wiedza z tego zakresu jest dość znikoma, a zakupy planowałem na czwartek.

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź :)

po hdmi przesylasz i obraz i dzwiek. Praktycznie kazdy amp ma aktualnie 3 i wiecej wejsc HDMi wiec zero stresu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z jaką datą był ten artykuł w którym tak wyczytałeś?

był to manual pioniera (informacja w postaci "wejścia HDMI - 3 (tylko obraz)" )

btw. spodobały mi się zestawy w euro agd w postaci amplituner, blu-ray player Pionnier oraz kolumny JAMO. Czy taki amplituner będzie bez problemu współpracował z dekoderem N i telewizorem Sony Bravia (starszy model, jeszcze bez USB itp)? Przez "współpracę" mam na myśli np. funkcjonalność w postaci automatycznego przestawienia źródła obrazu w telewizorze na dane urządzenie po jego włączeniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...