Skocz do zawartości
chiboogi

JVC DLA-X3 a Panasonic PT-AT5000E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W niedalekiej przyszlosci chcialbym zmienic swoj obecny projektor na cos lepszego. Zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami. Chcialbym dowiedziec sie ktory z nich jest lepszy w 2d i w 3d ????

Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC:

http://www.avforums.com/reviews/JVC-X3-DLA-X3B-DILA-3D-Projector-Review_166/Review.html

jvcd.jpg

Panasonic:

http://www.avforums.com/review/Panasonic-PT-AT5000-PTAT5000E-AE7000-PTAE70003D-LCD-Projector-Review.html

panasonicrb.jpg

Ja nadal bym wybrał JVC chociaż jak widać Panasonic też stworzył potworka. Po prostu do filmów 2D dla mnie obraz jest mega mega kinowy a JVC ma to w jednym paluszku. A czasem dla odskoczni 3D też robi ale to zasługa głównie wielkiego ekranu. Bo teraz już jestem pewny, że dla 3D największe ale to największe znaczenie ma ogromny ekran (ponad 100 cali) z dość bliskiej odległości a nie małe ekraniki plazmowe :closedeyes: . Wtedy czuć moc i efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj testy OPPO 93 i 95 na tym portalu, a zrozumiesz, że te ich oceny są mało wiarygodne - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze do 2d lepszym wyborem jest JVC choc ja spróbowałbym z ich nowym modelem x30 , jest podobno lepszy od x3 w 2d i o wiele lepszy w 3d, panasonic jest fajnym projkiem ale nie ma szans w czerni do jvc, w 3d podobno jest lepszy ,kwestia tego jak duzy ekran masz, ja ze względu na 3d kupiłem optome hd83 choć tez mocno zastanawiałem sie na JVC który miał lepsza czerń, ale jestem psychopatą dlp i jestem w stanie poswięcić super czern dla obrazu dlp i idealnego wręcz obrazu 3d , poza tym mam ekran 92" i dla niego jasnosc 83 jest bardzo dobra, ja napewno na twoim miejscu wybrałbym z tych 2 jvc

pozdr

Edytowane przez skalmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie obraz ma wielkosc 110" Interesuje mnie chyba bardziej 2d. 3d chce posiadac w zasadzie dla gadzetu. Jedyny film jaki podobal mi sie w kinie zwyklym to avatar. Reszta taka naciagana. Wiec wydaje mi sie ze dla "paru" filmow w roku nie warto mi sie skupic nad 3d, tylko nad 2d. Jedyne co mnie interesuje przy 3d to to czy jest w danym modelu projektora niski efekt "crosstalk ??"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W JVC crosstalk wygląda różnie i wszystko zależy też od źródła. Ale ogólnie jest na 4+/6. W filmach jest git i praktycznie go nie ma chyba, że film jest "zwalony". W grach jak praktycznie na każdym sprzęcie średnio (mowa o PS3 i X360).

Porównaj testy OPPO 93 i 95 na tym portalu, a zrozumiesz, że te ich oceny są mało wiarygodne - niestety.

Spoko ale akurat te projektory moim zdaniem są bardzo dobrze ocenione więc myślę, że można się "poradzić" tymi wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj testy OPPO 93 i 95 na tym portalu, a zrozumiesz, że te ich oceny są mało wiarygodne - niestety.

Pytam z ciekawości - co tam jest niewiarygodnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was posiada projektor z wymienionych i moglby podzielic sie swoja opinia ?? Ale widze ze jednak bez testow w jakims salonie sie nie obedzie. Tylko do Warszawy mam troche daleko. Wie ktos moze w okolicach Kalisza (wielkopolskie) gdzie jest jakis salon w ktorym jest mozliwosc prezentacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do konca lutego na okulary Sony HMZ. Jezeli nie pojawia sie na polkach to biore w marcu Panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj do Sony. HMZ mają pojawić się dopiero koło kwietnia. Szkoda. Do tego czasu, to już powinni wypuścić pełne HD i bezprzewodowe. No co - pomarzyć nie wolno? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj testy OPPO 93 i 95 na tym portalu, a zrozumiesz, że te ich oceny są mało wiarygodne - niestety.

Dokładnie, zgadzam się z BoDeXem różnica pomiędzy Oppo 93 a 95 to tylko i wyłącznie audio a konkretnie zbalansowane wyjście stereo i trochę tylko lepszy tor analogowy 7.1 chociaż w obydwu siedzi Rotel tak więc chyba nawet tor analogowy nie jest lepszy, tak więc jedynie na plus to te zbalansowane wyjscie stereo.A video w obu odtwarzaczach działa tak samo,dodam jeszcze że dzwięk 5.1 i 7.1 po HDMI w obu przypadkach to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie obraz ma wielkosc 110" Interesuje mnie chyba bardziej 2d. 3d chce posiadac w zasadzie dla gadzetu. Jedyny film jaki podobal mi sie w kinie zwyklym to avatar. Reszta taka naciagana. Wiec wydaje mi sie ze dla "paru" filmow w roku nie warto mi sie skupic nad 3d, tylko nad 2d. Jedyne co mnie interesuje przy 3d to to czy jest w danym modelu projektora niski efekt "crosstalk ??"

A jaką masz powierzchnię projekcyjną w ekranie chyba że jeszcze go nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA też jestem po stronie JVC

Misam jaką masz powierzchnię projekcyjną w twoim ekranie Adeo Linear białą czy szarą.Ponieważ będę kupował wersję z napinaczami Professional tylko jeszcze nie wiem czy wybrać białą czy szarą dodam jeszcze u mnie w salonie są jasne ściany i biały sufit a projektor wybrałem JVC X30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nysle że dokonałes słusznego wyboru, x30 to zacna maszyna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz powierzchnię projekcyjną w ekranie chyba że jeszcze go nie masz.

Na dzien dzisiejszy nie uzywam zadnego ekranu. Obraz wyswietlany jest na biala sciane. Dlaczego wybrales jvc x30 a nie x3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nowszy? Bo ma konwersję 2D>3D? itp. ; ) Jak cena nie stanowi problemu też bym brał nowy model :closedeyes: Ale jak różnica by była z 6tys to X3 bo na pewno nie warto tyle dopłacić. Wszystko zależy od ceny. Parametry mają takie same ale X30 ma więcej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nowszy? Bo ma konwersję 2D>3D? itp. ; ) Jak cena nie stanowi problemu też bym brał nowy model :closedeyes: Ale jak różnica by była z 6tys to X3 bo na pewno nie warto tyle dopłacić. Wszystko zależy od ceny. Parametry mają takie same ale X30 ma więcej funkcji.

z ta konwersja bym sie tak nie rozpedzal :) pytanie tylko czy miedzy x3 a x30 jest lepszy obraz..... jest ktos kto testowal te dwa modele ?? roznica cenowa to ok 2tys. Pytanie czy warto....

Aha mam jeszcze pytanie.... czy zeby ogladac 3d w x3 albo x30 to trzeba dokupic ten transmiter ?? czy tylko wystarcza okulary ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czym byś się nie rozpędzał??? Pytasz o różnicę to wskazuje. Transmiter powinien być w zestawie a jak nie ma to trzeba dokupić. Okulary też. Ogólnie to drogie zabawki jak nie ma w zestawie. Więc lepiej szukać promocji. Jak 2tys to ja bym brał nowszy. Chociażby przy sprzedaży łatwiej. Ale w środku siedzi to samo jeżeli chodzi np. o poziom czerni. Jedyna zagadka to 3D. Tylko nie wiem co tam można dopracować? Bo do filmów X3 jest ok i żadnym crosstalkiem nie straszy. A jasność zawsze będzie zmorą aktywów. Taki urok tej technologii i samych okularów. Podstawa to też dobry ekran do takiej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegam żadnego migotania w 3D na X3. A jestem mega na to czuły więc to ciekawe co napisali przy X30. Nawet zachwalałem zawsze X3, że jest mega wygodny w 3D: nie miga, nie męczy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ciekawe jaka roznica bedzie przez nowa funkcje Korekcja zbieznosci:

Funkcja regulacji piksela pozwala użytkownikowi na korekcję zbieżności z dokładnością na poziomie 1 piksela dla modelu JVC DLA-X30. Ekran zostaje podzielony na 121 punktów, które mamy możliwość regulowania. Dzięki temu zyskujemy narzędzie umożliwiające poprawę ostrości obrazu na poziomie matrycy.

Skoro praktycznie wszyscy zachwalaja obraz w x3 ,,,, to czy dzieki tej funkcji jest jeszcze lepiej ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misam jaką masz powierzchnię projekcyjną w twoim ekranie Adeo Linear białą czy szarą.Ponieważ będę kupował wersję z napinaczami Professional tylko jeszcze nie wiem czy wybrać białą czy szarą dodam jeszcze u mnie w salonie są jasne ściany i biały sufit a projektor wybrałem JVC X30.

Mam oczywiście szarą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok czasu dla technologi 3D która dopiero raczkuje to bardzo dużo, dlatego biorę x30 który został ulepszony pod kątem 3D właśnie 2D pewnie w obu projach to to samo a x30 jest tanszy od x3, problem mam z ekranem nastawiam się na 3d obraz jak i tą właśnie wspomnianą konwersję do 3D i kupowanie ekranu szarego z 0.8 to nieporozumienie chyba do mojego salonu wezmę powierzchnię białą z 1.2 gain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...