Skocz do zawartości
rafik_1

LG BD660 - nie czyta nagrywanych płyt

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu tj LG BD 660 - czy szczęśliwym to się okaże :(.

Bardzo dużym zaskoczeniem - nagatywnym jest fakt że odtwarzacz nie czyta płyt BR-R nagranych przez swojego ''kolegę'' LG BH 10LS38 !!!!!! Włożyłem kilka plyt wypalonych przez nią nie widzi ani jednej. płyt e te widziane są normalni przez odtwrzacz Panasonica DMPBD75. Jednyna nadzieja w tym że ma prblem z nośnikiem Philipsa bo takowe tylko używałem. Dziś kupiłen TDK,sprawdze co i jak. Jeśli dalej będzie lipa to do zwrotu.

Tak na marginesie - czy ktoś miał probelm z nieczytaniem płyt nagrywanych na tym odtwarzaczu?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odtwarzacze DVD to podobny problem jest dość powszechny. Niektóre odtwarzacze nie czytają płyt określonych typów nagranych w pewnej liczbie nagrywarek. Jeśli chodzi o odtwarzacz BD, to problem będzie ten sam, prawdopodobnie jednak występuje z większą intensywnością. Reklamacji z tego powodu raczej ci nie uwzględnią. Cyba że odtwarzacz nie widzi żadnych płyt nagrywalnych. Jeśli nie czyta kilku typów, to będzie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta, tylko jeżeli to płyta nagrana z filmem Blu-Ray, to musisz najpierw zrobić ISO, na przykład programem ImgBurn, a dopiero potem wypalić na płytę. U mnie działa każda.

Jak nie - to gwarancja. Niby dlaczego mieli by nie przyjąć? Toż to filmy własne nagrane w wakacje na płycie Bluray muszą chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta, tylko jeżeli to płyta nagrana z filmem Blu-Ray, to musisz najpierw zrobić ISO, na przykład programem ImgBurn, a dopiero potem wypalić na płytę. U mnie działa każda.

Jak nie - to gwarancja. Niby dlaczego mieli by nie przyjąć? Toż to filmy własne nagrane w wakacje na płycie Bluray muszą chodzić.

Ciekawa wskazówka. Dziś wieczrem to sprawdzę.

Nadmienię ze wczoraj zakupilm płytkę TDK x4 wypalilem ją i BD660 czyta ją bez zająknięcia jak i inne odtwarzacze.

Sprawdze na nośniku Philipsa czy sprawdzi się Twój patent.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione Panasoniki, bo potrzebowałem 25gb z etykietą do drukowania (filmy z wakacji fajnie się prezentują z nadrukiem na płycie bezpośrednio). Działała każda wypalona płyta. Bez wyjątku.

Mam BD390 i BD660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupione Panasoniki, bo potrzebowałem 25gb z etykietą do drukowania (filmy z wakacji fajnie się prezentują z nadrukiem na płycie bezpośrednio). Działała każda wypalona płyta. Bez wyjątku.

Mam BD390 i BD660.

Jakim palnikiem wypalasz je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma najtańszy Liteon wewnętrzny, a znajomy jakąś zewnętrzną nagrywarkę LG.

Na obu wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta, czyta, tylko jeżeli to płyta nagrana z filmem Blu-Ray, to musisz najpierw zrobić ISO, na przykład programem ImgBurn, a dopiero potem wypalić na płytę. U mnie działa każda.

Jak nie - to gwarancja. Niby dlaczego mieli by nie przyjąć? Toż to filmy własne nagrane w wakacje na płycie Bluray muszą chodzić.

No nie potwierdzam Twojej wskazówki. Wypaliłem na nośniku Philipsa obraz ISO za pomocą IMGBurn - efekt tak jak poprzednio. Ten nosnik się nie sprawdza w moin BD660, myślę że w to zbieg okoliczności że tak zadziałało to u Ciebie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety, przykro mi że u ciebie nie działa.

U mnie, tak jak pisałem, przede wszystkim Panasonic, ale również dla ciekawoście spróbowałem Philipsa i nawet jakieś tanizny z auchan (esperanza, czy jakoś tak) - i tym sposobem działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwidoczniej mam niefarta. Na chwilę obecną działają wszytski płytki TDK, zamówiłem teraz Panasonica - zobaczę jak on się będzie sprawował i dam znać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu tj LG BD 660 - czy szczęśliwym to się okaże :(.

Bardzo dużym zaskoczeniem - nagatywnym jest fakt że odtwarzacz nie czyta płyt BR-R nagranych przez swojego ''kolegę'' LG BH 10LS38 !!!!!! Włożyłem kilka plyt wypalonych przez nią nie widzi ani jednej. płyt e te widziane są normalni przez odtwrzacz Panasonica DMPBD75. Jednyna nadzieja w tym że ma prblem z nośnikiem Philipsa bo takowe tylko używałem. Dziś kupiłen TDK,sprawdze co i jak. Jeśli dalej będzie lipa to do zwrotu.

Tak na marginesie - czy ktoś miał probelm z nieczytaniem płyt nagrywanych na tym odtwarzaczu?

Pozdr.

Ciekawostka:

Po włożeniu jakiejś starej nagrywanej płyty DVD DL odtwarzacz próbował ja odczytać dobre 20 sek., już myślałem że lipa a tu pojawiło sie menu i płyta wystartował.

Później włożyłem poniownie płytę i zaczytało ją błyskwicznie bez dziwnych dzwięków z okolicy samego napędu. Bioroąc pod uwagę fakt, ze halasy te były identyczne z tym które powstawały przy wkładaniu nagrywanych płyt Philipsa BD-R jednak zawsze zakończonego niepowodzeniem włożyłem właśnie taką płytę do odtwarzacza. Ku mojemu zdziwieniu płyta została odczytana! Później włożyłem kolejne 6 płyt których odtwarzacz nie widział do tej pory i czyta je wszytskie.

Czegoś takiego nie widziałem ale tym bardziej jestem zadowolony z możliwiości BD 660 za 399zł.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ktoś potwierdzić, że BD660 widzi ISO zrobione IMGBurnem ze struktury plików płyty BR? Zrobiłem ostatni update i niestety LG nie widzi tego pliku ISO :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...