Skocz do zawartości
elekrytyk

TP01 pierwsze wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupilem TP01, majac do wyboru Xtreamera PRO i promocje za ok 450zl wybralem TP01.

Potrzebowalem urzadzenia z miejscem na HDD 3,5 cala, serwerem Samby i mozliwoscia podlaczenia via WiFi.

Wychodzac z zalozenia ze skoro to odtwarzacz, to odtwarzac bedzie i tylko w tym wypadku sie nie pomylilem, natomiast cala reszta wyglada mniej zabawnie i ciekawi mnie czy Wasze pierwsze spotkanie z tym sprzetem tez bylo takie slabe.

Po pierwsze po wyciagnieciu z kartonika nie dziala ... troche slabo z marketingowego punktu widzenia ale niech tam ;)

Aktualizacja firmware i ok ... niestety tylko na chwil kilka bo w trakcie kopiowania danych na niego znow problem i nastepne wgrywanie firmware bo sprzet nie chce wyjsc z trybu "setup".

Jego zadaniem jest odtwarzanie, i to jak wspomnialem wczesniej dziala, jednak detale jak np intuicyjnosc i wyglad menu to juz jakas kara?

Menu jest tak brzydkie, ze gdy ktos wchodzi do mieszkania wylaczam tv ;)

Sprzet ma wydajnosc znacznie mniejsza niz moje telefony ... po kablu kopiowanie to doslownie skandal ;/

Ilosc zawieszen znacznie wyzsza niz ilosc odtworzonych plikow.

Nawigacja po dysku HDD dla duzych bibliotek koszmarna.

Reasumujac dziala, ale jakosc wykonania, firmware i dziesiatki irytujacych drobiazgow troche mnie zniechecily do takiego rozwiazania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt szału z tym hyundaiem nie ma, mój co prawda nie wiesza się ale po kilku dniach używania pojechał do serwisu bo wiatraczek tak brzęczał, że nie dało się oglądać. Po naprawie jakiś czas było dobrze ale później znowu zaczął głośno chodzić z tym, że chyba już się do tego przyzwyczaiłem lub zwyczajnie nie chce mi się go wysyłać ponownie.

Menu jak mówisz nie powala, szybkość działania także.

Ogólnie za te pieniądze mogłoby być lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupilem TP01, majac do wyboru Xtreamera PRO i promocje za ok 450zl wybralem TP01.

miałem kilka szt TP01.

Działanie - cóż, menu ma laga ale mozna sie przyzwyczaić. Odtwarzały prawie wszystko co im wrzucilem. Jakość obrazu jak dla mnie OK, dzwiek - jak to z realteka. Ujdzie.

Z minusów w działaniu:

- podswietlenie lcd. W trybie stand-by swieci tak mocno że mozna pokój oswietlić. Mozna to wyłączyć ale... wtedy po włączeniu nie mozna włączyć muzyki bez TV. Na szczescie można to obejść klawiszem dimmer na pilocie. Po włączeniu tp01 trzeba włączyć pilotem lcd a przed wyłączeniem tp01 - najpierw wygasic lcd klawiszem dimmer.

- opcja TRYB NOCNY. Nawet tego nie włączajcie. Zwieksza niby dynamikę dzwięku ale nie da sie tego sluchać. Dzwiek jest sztuczny, jakies trzaski, brzmi nienaturalnie.

Ale jesli chodzi o wykonanie... to tu jest dramat. Pod spodem "made in korea" a byle chiński acryan czy popcorn bije to na łeb jakością wykonania. Na 3 egz aż dwa miały albo jakąś rysę na obudowie albo - uwaga - ślady paluchów POD przednim panelem, na wysokości lcd. Małe rączki , które to składały, musiały wsadzić paluchy tam gdzie nie trzeba. Oprócz odcisków w ekspresowym tempie pod szybką zbiera się kurz. Plastiki ociosane chyba scyzorykiem. 4 kupiony egz (na czyjąś prośbę, sam juz bym dla siebie nie kupil) nie działał w ogóle. W serwisie sie doweidzialem że...w fabryce zapomnieli podłączyć coś tam w środku.

Ogólnie - niby działa ale jest dramatycznym szajsem. TEraz tylko popcorn albo dune.

Największą zaletą hyundaia jest w zasadzie tylko to że ma szybki, sympatyczny i kompetentny serwis we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaletą w ostatnim zdaniu zgadzam się w 100%, serwis sprawny tylko co oni mogą zrobić skoro ten sprzęt zaraz znowu się psuje:)

Też myślę nad zmianą na Dune...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już swój TP01 mam chyba z dwa lata i na temat zlego wykonania nie mogę się przyczepić. CO prawda obudowa jest strasznie podatna na zostawianie śladów paluchów ale sprzęcik sobie cały czas leży gdzieś obok PS3 z wyłączonym wyświetlaczem bo w ogóle z tej funkcji nie korzystam gdyż wyświetlacz jest tak mały i nie przejrzysty że nawet muze ciężko nim się przełącza. Lepiej z poziomu tv włączyć playliste i wszystko wyłączyć wtedy jest super:) Ma kilka błędów w sofcie ale odpukać ani jednej awarii i nawet wiatraczek chodzi bardzo cichutko. Za te pieniądze urządzenie spełnia swoją funkcje wygodny dostęp za pomocą kabla USB do kompa odtwarzania filmów i muzy z USB i to jest w zasadzie podstawa. Może na początku produkcji bardziej się starali dlatego nie jest tak awaryjny jak te egzemplarze które kupujecie dziś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja zakupiłem w sobotę ten odtwarzacz, i mam takiego pecha że dziś jadę go zwrócić , lub co najgorsza złożyć reklamację. Mój egzemplarz cierpi na notoryczne zwiechy po 15-20 minutach oglądania filmów. nieważne czy to avi, czy mkv. Zaznaczę ze po zakupie i testach miał FW 748, zrobiłem aktualizację do 757 i dalej to samo. żeby rozwiać wszelkie wątpliwości włożyłem dysk sasmsunga, format dysku, ale i to nie pomogło. Zawiodłem się i nie polecam.

Witam ponownie

Wczoraj pojechałem go oddać, niestety (a może stety) zwrócić nie mogłem :_bezradny: za to miałem 2 możliwości reklamacja lub wymiana na nowy, wybrałem wymianę :closedeyes: no ba. Testowałem go na 2 plikach, tych samych na których zwieszał się poprzedni egzemplarz, łącznie wyszło 4 godziny z minutami. Bez żadnych przycięć, zwieszeń itp. Widocznie trafiłem na feler, za pierwszym razem, nie omieszkam dziś go pomęczyć ale już z dyskiem w środku, i sprawdzić czy się nie zgrzeje i zwiesi.

Ello

we wtorek sprawdziłem na szybko z dyskiem zamontowanym wewnątrz, kopiowałem z dysku usb na dysk wewnętrzny 2 duże pliki i niestety zwiesił się, podejrzewam że zwiechy powoduje dysk wewnątrz obudowy. Dysk jest nowy sformatowany przez TP01 a mimo wszystko grzeje się górna część obudowy odtwarzacza, gdzie (prawdopodobnie) znajduje się procesor. Chcę jeszcze zapuścić film z dysku wewnętrznego i zobaczyć co się stanie... podejrzewam że serwis mnie nie ominie.

Buenos días compañeros!

wczoraj na szybko jeszcze się pobawiłem sprzętem i na pliku rmvb tak jak by się zwiesił, to znaczy najpierw nie mogłem sterować pilotem ani pauza ani stop ani wyłączenie nie działo, po czym film zaczął slajdy robić i uciekać dźwięk. jedyne rozwiązanie to wyłączyć go wyłącznikiem z tyłu obudowy. mam jeszcze go testować i sprawdzić na innym pliku rmvb, czy od razu oddać go na gwarancję.

Edytowane przez polini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie

dotarł do mnie odtwarzacz z testów (bo serwisem tego nazwać nie można) i dalej jest problem. Panowie z serwisu twierdzą że sprzęt działał u nich na czterech różnych dyskach, a kto to potwierdzi się pytam... podłączyłem dysk twardy i znów dokładnie 21 minut oglądania i restart... postanowiłem podłączyć ten sam dysk twardy ale pozostawiając dysk poza obudową, tu było podobnie restart po 23 minutach, ponowiłem oglądanie i do następnego restartu odliczyłem czas 38 minut. Postanowiłem podłączyć całkowicie inny dysk twardy pożyczony od kolegi, niestety dalej to samo, restarty średnio co 20 minut.

Po tym wszystkim podłączyłem jeszcze inny dysk także pożyczony poprzez usb, radość z oglądania nie trwała długo, gdyż zaledwie 28 minut. dlatego wykluczam tu problemu sprzętowe z dyskiem - dyskami tak jak sugerował mi serwis, twierdząc że mam niesprawne lub niekompatybilne dyski... dla mnie żenująca sprawa, gdyż asus kolegi działa na wszystkich dyskach testowanych na hyundaiu. Co proponujecie bo ten super profesjonalny serwis human media dał plamy na całej szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez pośpiechu z tymi radami bo nie mogę nadążyć z czytaniem postów. Forum nie daj się.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robic...proste, że znowu odsyłać do serwisu i niech nie pier**** że to wina dysku. Napisz, że sprawdzałeś na kilku sprawnych dyskach i zawsze się zawieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oszaleje... Tylko sobie niepotrzebne koszty robię, specjalnie do testów kupiłem nowy dysk 500G WD na cele odtwarzacza Hyundai TP01 co by nie było że się nie postarałem o jeszcze jedne testy. Przez kolejnych parę dni testy były na kilka sposobów, dysk podłączony przez SATA w środku hyundaia, oraz na zewnątrz hyundaia, jak też poprzez obudowę i usb, za każdym razem odtwarzacz pracował stabilnie tylko od 15 do 25 minut. po czym następowało zatrzymanie dźwięku po paru sekundach stawał obraz, (brak reakcji z poleceń pilota) po czym restart urządzenia, po restarcie ponowne działanie urządzenia znów trwało tylko 15 do 20 minut. Znów mam wysłać odtwarzacz do Human Media i ponownie mam słuchać że wszystko u nich działa. jeśli jest ktoś zainteresowany zepsutym odtwarzaczem to go odsprzedam, oczywiście jest na gwarancji... zapomniałem dodać że dysk także przeskanowałem programem HDD Regenerator który to Human media poleca do sprawdzenia dysków, ilość błędów jakie znalazł program to 0 słownie ZERO !

Edytowane przez polini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj kolego, opisz dokładnie problem zaznaczając, że zawiesza się po 20 min, napisz na jakich dyskach sprawdzałeś. Za peirwszym razem może nie sprawdzili go dokładnie i odpisali licząc, że się odczepisz. Fakt, że kolejna wysyłka to koszt ale co zrobić...

Ps. Ja swojego też dzisiaj wysyłam bo wiatraczek nie daje mi oglądać w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poświęciłem się i nagrałem filmik z restartu i zwiechy, jednak musiałem zrobić to dwa razy gdyż za pierwszym razem poprawiałem rękę bo po około 15 minutach trzymania telefonu ręka mi cierpła i nie zdążyłem, ale za drugim razem już poszło. Film wysłany do serwisu na oględziny, jestem ciekaw czy w ogóle odpiszą a jeśli tak to co... Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Hyundai już wrócił z serwisu z naprawionym wiatraczkiem i zaktualizowanym softem.

Chodzi teraz cichutko, aż miło oglądać ale....zawiesza się jak chodzę po menu - wcześniej tego nie było.

Śmiać mi się już chce i ręce opadają, zakładam że serwis wie jak zaktualizować poprawnie soft więc jest to najprawdopodobniej wina nowego oprogramowania. Zobaczymy może się dotrze:)

PS. Co mnie podkusiło żeby kupić TP01...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Ja kupiłem TP01 jakis rok temu i jest OK. Nie miałem nigdy problemów. Odtwarza wszystko co mu zapodam, menu racja, szału nie ma, ale czy to jest najważniejsze. Jedyne co mnie wnetwia to to, że trzeba odpalać torrenta po każdym wyłączeniu urządzenia. Ogólnie za te pieniądze nic lepszego nie było. A dla mnie największym plusem urządzenia jest możliwość słuchania muzy bez konieczności odpalania plazmy.

Menu możena sobie zrobić lepsze, z biblioneką filmów, ja znajazłem na forum i dziala super.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeden zadowolony:) Mój się chyba dociera bo odpukać przestał się zawieszać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam panowie po długiej przerwie, po wysłaniu emila z filmikiem do serwisu odzew był szybki i poproszono mnie o przesłanie biedaka (czytaj Hyundai) do nich wraz z dyskiem twardym. Naprawiony został bardzo ekspresowo - wymiana płyty głównej. Co mogę stwierdzić po przetestowaniu na jednym filmie dwugodzinnym hehe :hura: działa bez zawieszki i dziwnych zachowań, co się polepszyło jeszcze to to że się szybciej uruchamia oraz szybciej odczytuje informacje o dysku oraz plikach, krótko mówiąc jest poprawa wydajności, czyli było jednak coś na rzeczy z tą starą płytą główną. nie wiem dlaczego ale po skonfigurowaniu sieci lan załapał zwiechę, pomogło wyłaczenie guziolem z tyłu obudowy. Po uruchomieniu i próbie przeglądania zasobów internetowych znów załapał zwieszkę, ale nic to, gdyż aż tak bardzo na bajerach internetowych mi tak nie zależy. jak na razie jestem zadowolony, będę go jeszcze męczył więc zdam relację z testów... Pozdrawiam

Edytowane przez polini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest po testach ,już chyba wszystkich jakie mogłem przeprowadzić... jednym słowem działa :D . Poprzednio napisałem że sieć lan ma problem, ale to jest błąd, oczywiście źle skonfigurowałem ustawienia lan. Sprawa zakończona pozytywnie, Pozdrawiam Serwis Human Media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...