Skocz do zawartości
topiq

Problem z DVB-C HD na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 lat mam kartę DVB-C Technisat CableStar HD2, na której oglądam cyfrową kablówkę swojego lokalnego dostawcy. Niestety pewnego dnia szkag trafił płytę główną.

Pół roku używałem starej płyty, później zakupiłem używaną Gigabyte GA-EP45 Extreme + proc C2Q Q8200 @ 2.6 GHz. Wcześniej miałem Intel DC E2160 1.8 @ 2.4 GHz i kanały HD odtwarzały się względnie dobrze. Do HD używam CoreAVC 3.0.1 + CUDA na GeForce 9600GT. Niestety, na obecnej płycie Gigabyte i 4 rdzeniowym procesorze programy HD przycinają co jakiś czas na kilka sekund, a dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu o 2-3 sek. TV odtwarzam na DVBViewer TS2 1.0.4, sprawdzałem też na DVBViewer 4.8 Pro, efekt identyczny na tych czy też innych kodekach (Microsoft, czy też zainstalowanych z DVBViewer TS2, Cyberlink, ArcSoft). Pomyślałem sobie ok. Może po zmianie płyty, mimo że są identyczne chipsety P45 Windows 7 x64 nie poradził sobie do końca z przeniesieniem na nową płytę, na innym dysku zainstalowałem świeżutki system z podstawowymi sterownikami chipsetu, grafiki i dźwięku + DVBViewer TS2 + CoreAVC + AC3Filter. Sprawdziłem też czy karta mocno siedzi w slocie PCI, czy moduł CI z kartą CONAX jest porządnie spięty. Wszystko wydaje się być w porządku, kanały SD działają bez zarzutu, sygnał i jakość jest na poziomie 95-100% Wykorzystałem już wszystkie pomysły, nie mam niestety innego kompa gdzie mógłbym tą karte przetestować. W filtrach programu DVBViewer we właściwościach jednego z filtrów DVB Source 3.5.5.0 znalazłem informację: Last error: Buffer overflow (476). W czasie odtwarzania programów HD przez CoreAVC procesor ma ledwo 6-8% obciążenia. Kodeki jakich używam to Win7codecs + x64 components.

Będę wdzięczny za każde pomocne pomysły. Bo rozumiem na starym "zasyfionym" systemie, ale na nowym ledwo co instalowanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...