Skocz do zawartości
andsie1

Tablet do sterowania HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję dobrego oprogramowania ( programu) na Androidzie do sterowani HTCP.

Wiem, że można użyć GRemote Pro. Może jakieś inne ?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Unified Remote, bardzo dobrze sie sprawdza.

Na forum media browser jeden gosc pracuje nad fajnym appem obslugujacym wlasnie MB.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Czy Unified Remote wystarczy tylko zainstalować na tablecie, czy jeszcze jest potrzebny program na HTCP ?

Ten MediaBrowser Remote Android jest ok. Właśnie korzystam z MB.

Właściwie myślałem o programie przy pomocy którego można zobaczyć na tablecie pulpit HTCP.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe,niezłe ,zobaczcie jeszcze to

, może da się to jakoś "zaadoptować". Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do unified remote na kompie maly program sie instaluje. Jak raz go ustawisz to pozniej automatycznie sie laczy. Wszystko jest banalne w ustawieniu.

www.unifiedremote.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Unified Remote i jest OK. Tylko trzeba się przyzwyczaić.

Zainstalowałem też Splashtop ale niestety nie zdało to pożądanego efektu. Wprawdzie działa i widać na tablecie desktop komputera ale po połączeniu się z komputerem rozdzielczość zmienia się na 1280 x 720.

Trzeba podłączyć klawiaturę i zmienić rozdzielczość na właściwa.

Ponadto jak wyświetla się film w 24 k/s to go nie widać na tablecie i sterowania jest niemożliwe.

Czy ktoś próbował zarejestrować funkcję z zewnetrznego pilota do tabletu Sony S ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o boxee, jako program do obsługi multimediów na PC (darmowy) + aplikacja na tablet? link

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz więcej napisać o tym programie i jak się sprawuje ?.

Instalowałem już kilka programów ale te które miałem to jakoś średnio działają lub wcale a nie chcę instalować kolejnego bez jakieś wiedzy co do jego możliwości.

Założyłem ten temat ale jakoś brak jest nim zainteresowania. Myślałem, że w jednym miejscu będzie wszystko co dotyczy sterowania HTCP poprzez tablet.

Mało osób zabiera głos w dyskusji. Nie wierzę, że nikt nie zna tematu albo nie korzysta z tabletu.

Szkoda, bo byłoby to pomocna mnie jak i innym osobom które zamierzają wykorzystać tablet jako sterowanie.

Pozdrawiam i liczę na większe zainteresowanie tematem.

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz więcej napisać o tym programie i jak się sprawuje ?.

Instalowałem już kilka programów ale te które miałem to jakoś średnio działają lub wcale a nie chcę instalować kolejnego bez jakieś wiedzy co do jego możliwości.

Program zasadniczo zmienia PC-ta w softwarowy odpowiednik odtwarzacza Boxee Box D-linka (tutaj masz test), natomiast na tablecie lub telefonie instalujesz sobie aplikację Boxee Remote lub podobną z Marketu. Po odpaleniu softu na PC-ta masz możliwość odtwarzania plików, jak na Boxee plus korzystania z serwisów, np YouTube itp. Sterowanie działa po sieci WiFi, a więc jest wygodnie, nie trzeba kierować pada na sprzęt, jeśli trzeba coś wpisać z tekstu, masz ekranową klawiaturę na padzie. Sterowanie idzie bez lagów, na urządzeniu przenośnym można podglądać informacje o tym, co aktualnie gra. Można sobie skonfigurować aplikację w autostarcie, wtedy się automatycznie włączy razem z kompem.

Pozdrawiam i miłej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Interesuje mnie, czy jest zgodność rozdzielczości TV z tabletem tzn, czy program nie zmienia rozdzielczości TV na rozdzielczosc tabletu , W moim przypadku jest to 720p.

I jeszcze jedno, czy jest możliwosć sterowania tabletem jak film jest w 24 k/s ?

Zaraz, zaraz czy to jest cała aplikacja typu Media Browser lub xbmc ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Interesuje mnie, czy jest zgodność rozdzielczości TV z tabletem tzn, czy program nie zmienia rozdzielczości TV na rozdzielczosc tabletu , W moim przypadku jest to 720p.

I jeszcze jedno, czy jest możliwosć sterowania tabletem jak film jest w 24 k/s ?

Zaraz, zaraz czy to jest cała aplikacja typu Media Browser lub xbmc ?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Tak, dokładnie, to jest cała aplikacja typu xbmc. Tablet służy jako sterownik, a zatem jego rozdzielczość nie ma znaczenia (pomijając samą kwestię dopasowania programu Boxee Remote do rozdzielczości tabletu - akurat tutaj nie wiem, jak to będzie chodziło pod Androidem, bo testowałem na iPhonie).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki.

Korzystam z Media Browser.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...