Skocz do zawartości
dudek564

Brak dzwięku w kinie z TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem dzisiaj kino domowe : Kino Domowe LG HT 306 PD

, radio działa na 2.1 to chyba normalne z tego co słyszałem .

Podłączyłem TV 42LE4500 TV LED LG za pomocą HDMI i działa DVD z dźwiękiem w kinie. Chcę puścić dźwięk do kina oglądając naziemną telewizje cyfrową . Próbowałem czinczami 2x z jednej strony i 2x z drugiej i brak dźwięku w kinie ;/ . Minusem tego kina jest to że nie ma wyjścia optycznego .

Proszę o pomoc w podłączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem czinczami 2x z jednej strony i 2x z drugiej i brak dźwięku w kinie ;/ . Minusem tego kina jest to że nie ma wyjścia optycznego .

Podłączyłeś czinczami wejście z wejściem , tak nie będzie działo . Ma być wyjście ( out ) w TV i wejście ( IN ) w kinie domowym .

W twoim TV jest wejście ( IN ) L R .

Chciałeś napisać : Minusem tego kina jest to że nie ma wejścia optycznego .

Dźwięk być może uzyskasz z TV podłączając do kina domowego za pomocą " euro złącza "

Połączenie SCART instrukcja str. 16

http://www.lg.com/pl/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=HT306PD&matchedModelCode=5300004844&searchEngineModelCode=HT306PD&initialTab=warranty&targetPage=support-product-profile#

Możesz ewentualnie szukać w TV wyjścia słuchawkowego , ale ja nie znalazłem .

Edytuję : kabel SCART ma mieć najlepiej 21 pinów .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś czinczami wejście z wejściem , tak nie będzie działo . Ma być wyjście ( out ) w TV i wejście ( IN ) w kinie domowym .

W twoim TV jest wejście ( IN ) L R .

Chciałeś napisać : Minusem tego kina jest to że nie ma wejścia optycznego .

Dźwięk być może uzyskasz z TV podłączając do kina domowego za pomocą " euro złącza "

Połączenie SCART instrukcja str. 16

http://www.lg.com/pl/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=HT306PD&matchedModelCode=5300004844&searchEngineModelCode=HT306PD&initialTab=warranty&targetPage=support-product-profile#

Możesz ewentualnie szukać w TV wyjścia słuchawkowego , ale ja nie znalazłem .

Edytuję : kabel SCART ma mieć najlepiej 21 pinów .

Podłączyłem kabel AUX taki jak mam w samochodzie , wejście do MP3 i wyjście biały/czerwony po takim podłączeniu tylko 2 głośniki działały(obu sprzętach na Vol na MAX i słabo słychać ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem euro ale tylko dwa głośniki grają

Musisz zobaczyć czy można w ustawieniach ustawić " upszestrzeńnienie sygnału stereo " .

Jeżeli jest w opcji to i tak będzie ciszej i gorzej od sygnału cyfrowego 5.1 np . DD , DTS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko dwa głośniki grają

Strona nr . 29 w instrukcji którą wcześniej podałem .

Regulacja dźwięku .

Dasz radę , przed tobą ze dwie godziny prób z różnymi programami do okólnymi .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZŁO PANOWIE ! Mam problem teraz z podłączeniem USB non stop NO DATA czyta tylko peny formatu FAT32 , za to jak w TV podłącze dysk wszystko odtwarza lecz nie ma dzwięku w kinie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZŁO PANOWIE ! Mam problem teraz z podłączeniem USB non stop NO DATA czyta tylko peny formatu FAT32 , za to jak w TV podłącze dysk wszystko odtwarza lecz nie ma dzwięku w kinie :/

USB --- jest wiele ograniczeń strona nr.8

Przy podłączeniu dysku do TV jest dźwięk w TV ? Jeżeli jest , to musi w jakiś sposób TV wysyłać dźwięk .

Na dyskach, oprogramowaniach i nowoczesnych telewizorach nie znam się , ale sądzę , że to kwestia ustawień .

Edytowane przez czester15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podłączony dźwięk z TV do kina po analogu, a filmy puszczasz z dźwiękiem w Dolby Digital albo DTS, to niestety zapomnij o audio. Chyba, że Tv potrafi przerobić dźwięk cyfrowy do zwykłego stereo i wypuszcza to wszystko przez chinche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to jak to zrobić , w dvd to nie idzie odtworzyć nawet 720p format .avi ....

Dudek564 przy podłączeniu dysku do TV masz dźwięk w TV ?????

Hmmhm , kup najtańszy wszystko czytający odtwarzacz DVD , Video do TV , a Audio czinczami do kina domowego . Jednak kino domowe dostanie sygnał stereo lub zmiksowany 5.1 do postaci dwukanałowej .

Pomyśl o zbieraniu kasy na amplituner i zestaw głośników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to jak to zrobić , w dvd to nie idzie odtworzyć nawet 720p format .avi ....

Zapomnij również o 720p w stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Widzę, że chciałbyś mieć wszystko w zestawie kina za niecałe 500 zł. Tak się nie da. Odkładaj kasę na jakiś ampli, do tego zestaw głośników i wszystko będzie działać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...