Skocz do zawartości
l0co

Weeb.tv przez DLNA [linux, rtmpdump, mediatomb]

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że się nie pisze posta pod postem, ale nie mogę już edytować. Po kilkunastu godzinach kombinacji w końcu poradziłem sobie! Jednak rozwiązałem to całkiem inaczej, za to zmiana kanałów jest całkiem szybka, buforuje się tylko przez pierwsze kilka sekund oglądania kanału (dalej już bez ścin), obraz nie ma żadnych artefaktów itp. Nie wiem czy działają wszystkie kanały z użyciem tej metody bo nie transkoduje obrazu/dzwieku tylko pakuje w kontener mpegts (interesują mnie tylko filmowe, działają wszystkie które sprawdzałem, sprawdzałem też niektóre LQ i też działały).

Jako serwer dlna używam xupnpd z własnym pluginem w postaci skryptu lua. Gdy w tv wybiore kanł który chce oglądać(link w playliscie ustawiony np. na h.t.t.p://10.1.1.30/cplusfilm), xupnpd wykonuje skrypt lua (normalnie te pluginy są używane do zmiany urli z site-ów typu vimeo czy youtube, na urle bezpośrednio do streama) który to zawsze zwraca ten sam adres mojego streamujacego vlc (np. h.t.t.p://10.1.1.30:8080/xxx), lecz w tle wczytuje strone (u mnie pustą, chodzi o to żeby php wykonało skrypt...) z mojego serwera na apache2 z php (np. h.t.t.p://10.1.1.30/weebtv/weebtv.php?ch=cplusfilm). Skrypt ten sprawdza kiedy ostatnio był wykonywany skrypt bashowy odpowiedzialny za uruchomienie rtmpdump + vlc (bo moj tv lubi sie podlaczac kilka razy pod stream co powodowalo kilkukrotne ubicie i odpalenie rtmpdumpa+vlc), jeżeli czas ten jest większy niż 6 sekund to wykonuje skrypt bashowy. W skrypcie bashowym mam polecenia ubijające procesy rtmpdumpa i vlc, oraz odpalajace rtmpdumpa + vlc ze streamem z odpowiedniego kanalu. Wadą tego rozwiązania jest to ze po wyłaczeniu tv, dalej jest pobierany stream z weebtv za pomoca rtmpdumpa, nie wymyśliłem jeszcze jak ubić procesy rtmpdumpa i vlc po skonczeniu ogladania tv, na razie rozważam dodanie do playlisty w xupnpd opcji "Uwalenie rtmpdumpa" i wybieranie jej po zakonczeniu ogladania :)

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany mogę dokładnie opisać jak to postawić i wrzucić wszystkie moje skrypty (oczywiście całość opiera się na zmodyfikowanym rtmpdumpie i skrypcie php od KSV).

Wklejam też link do filmiku, który obrazuje jak to u mnie działa --> https://docs.google....UzlSRXA4MFE1Rzg

Przydałoby się jeszcze zrobić jakiś automatyczny generator listy kanałów, bo na razie zrobiłem cała playliste "z palca".

Edytowane przez b1czu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Do tej pory puszczam sygnał kablem HDMI z PC do TV . Chciałbym oglądać weeb.tv w telewizorze jednak w jakiś prostszy sposób. Może ktoś mi pomóc w tym temacie? Może być gg : 4287271 lub PW . Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś puścić ten sygnał do telewizora Panasonica? Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem (co prawda skrypt PHP pobrany z linku z pierwszego postu nie działał, ale sobie go przerobiłem..) i niby wszystko jest ok, ale na telewizorze niesamowicie tnie - co ciekawe, mniej więcej tak samo przy HD i przy SD. Co może być nie tak? Jak coś, mój TV to Panasonic TX-P42GT20E, a PC to Samsung R530-JA09PL z Mintem 14 na pokładzie.

EDIT: Przy ustawieniach failsafe MPEG2 w pliku mediatomb-dumplive działa. Co prawda czasami tnie, ale to być może wynika z tego że mam internet tylko 2 Mb/s a oglądałem w HD. Tak czy inaczej, wczoraj obejrzałem mecz i działało dobrze. Jedynie w przerwie zacięło i musiałem mediatomba od nowa uruchamiać :)

Edytowane przez jaros1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czy moglibyście udostępnić ten rtmpdump zmodyfikowany przez KSV bo na tamtym forum linki wygasły.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...