Skocz do zawartości
reklamowka

Dysk iOmega + TX-L42E3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Temat pewnie poruszany, ale póki co odpowiedzi nie znalazłem.

Telewizor Panasonic TX-L42E3 i nowy dysk iOmega 1TB. Po podłączeniu do tv, pojawia się komunikat że wykryto urządzenie usb i tyle..... wisi cały czas komunikat, że nie podłaczono urządzenia mimo, że jest podłączone.

Dysk posiada dwa złącza usb... (+ zasilanie pomocnicze usb) i podłączam raz z jednym raz z dwoma usb. Dysk sformatowany fabrycznie pod ntfs windows. PC/MAC wykrywa bez problemów.

Używam też dysku samsunga 250GB, który działa bez problemów, tv czyta wszystko, konfiguracja taka sama.

dlaczego tak się dzieje?????

prestige_usb3_portable_large.png20111223-jjw1mseqifi7f9n7hkwpd4sup2.jpg

Edytowane przez reklamowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Panasonic Polska...

Witam, 
bardzo dziękujemy, za otrzymaną wiadomość e-mail.

Uprzejmie informujemy, że TV marki Panasonic obsługują systemu plików NTFS w podłączonych dyskach HDD. 
Nie odtwarzają też plików z podłączonych HDD. Odtwarzane są jedynie materiały nagrane na dysk HDD przez TV w ramach funkcji PVR.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.



Pozdrawiam,

Dominik G.

Panasonic Marketing Europe GmbH
Oddział w Polsce
Biuro Obsługi Klienta

w tym samym dniu zadzwoniłem do Panasonica gdzie Pan mnie oświecił, że mój telewizor TX-L42E30 (BŁĄD W TYTULE) nie może odtwarzać filmów z dysku, na co ja mu mówię, ze chyba mam cudowny telewizor

ponieważ akurat mój odtwarza (z 250GB Samsunga, sformatowany na komputerze pod NTFS) wszystko, nawet mkv 720, ponad 16GB na pliki!!! Ciekawe mają informacje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - PAJACE !!!

Nie baw się nigdy z USB - jeśli ma być podłączony poprzez dwa kable, to tak podłączaj.

To jest w miarę duży dysk i potrzebuje więcej prądu podczas startu, więc może uszkodzić zasilanie w USB jeśli podłączasz przez jeden kabel.

Może player w TV nie rozpoznaje tak dużej pojemności ?

Czy problem rozwiązany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w robocie na tym samym modelu tylko 32", ale o ile mnie pamięć nie myli to Panasonic niestety ma czasami ograniczenia odnośnie dysków i jedyna możliwość aby go wykorzystać, to odpowiednio sformatować przez menu TV, ale wtedy wykorzystywany jest on tylko i wyłącznie do nagrywania za pomocą funkcji PVR. Jeśli chcesz odtwarzać filmy, to pewnie pozostanie Ci pendrive. Może to być również problem z wielkością samego dysku jak już wspomniał o tym Bodex. Ale póki co nie potwierdzam i sprawdzę dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdziłem. Podłączyłem dysk SEAGATE 500GB na 1 USB. Wszytko odczytał, nie było żadnych problemów z odtwarzaniem. Wnioskuje, że w Twoim przypadku albo nie odczytuje dysku 1TB, albo nie odczytuje tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje i sprawdzenie! czy podłączam na 1 czy 2 usb jest taka sama rekacja, tv wykrywa, ale nie można dysku uruchomić; nie działa nawet w trybie pvr!

pewnie nie obsługują tej firmy, trudno! pozostaje mi dysk samsunga! dzięki!!! nie obejdzie się pewnie od zakupu osobnego player'a na hdmi, ale to później:)

a jeszcze a'propo tej rozmowy z Obsługą... przeczytałem maila jakiego od nich dostałem, powiedziałem kto to napisał, a gościu..... "tak tak, to mój kolega" - bez komentarza!!

aaaa..... sprawdziłem jeszcze dysk WD Passport 1TB, który jest tylko na 1USB i też nie działa!

Edytowane przez reklamowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwna sprawa. Według instrukcji powinien Ci obsługiwać dyski HDD od 160 GB do 3TB. Może pożycz od kogoś jeszcze inny dysk 1TB, jak dalej nie będzie działać, to możesz spróbować jeszcze go inaczej sformatować, bo z tego co widzę, to jest on sformatowany na Macu do NTFS Tuxera, prawdopodobnie TV nie rozpoznaje dysku z takim formatowaniem. Rozumiem, że skoro posiadasz Maca, to chciałbyś aby pliki zapisywane na dysku widział również Twój telewizor, ale obawiam się, że możesz mieć z tym problem. Sformatuj go u kogoś na win7. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...