Skocz do zawartości
marianowic

Różnica pomiędzy odtwarzaczami BD

Rekomendowane odpowiedzi

O ile z obrazem mogą występować jakieś różnice (bo jednak trzeba rozkodować skompresowany stratnie materiał, ale znowu panele też ZTCW nie mają 16-bitowego przetwarzania obrazu, więc nie muszą dostać 16- czy 12-bitowych danych, a wręcz nie powinny jeśli informacje miałyby być interpolowane), chociaż przypuszczam że jeśli odtwarzacz przekłamuje barwy to nie jest to celowe działanie tylko jakiś błąd w oprogramowaniu, o tyle z dźwiękiem już tak nie powinno być - na płycie jest bezstratna ścieżka (DTS HD MA albo PCM), którą odtwarzacz czyta, rozkompresowuje, wysyła do HDMI i tyle, chyba nie powiecie, że tutaj mają prawo wystąpić różnice między tańszym, a droższym odtwarzaczem (droższy odtwarzacz wysyła bardziej wyraziste jedynki i zera :P )? Oczywiście jeśli używamy złącz analogowych różnice wystąpią, ale to już kwestia przetworników DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem mamy udokumentowaną różnicę w cenie 2x. Ktoś pokaże przykład na różnicę 10x?

MISZCZU - idź do salonu DENONA i poproś o prezentację modelu za 25 000 w konfrontacji z takim za 2 500 pln. po HDMI i będziesz miał rozwiane wszelkie wątpliwości.

Zmierzasz do czegos w tej jalowej dyskusji, czy tylko bijesz pianę ? :) Miałeś pokazaną różnicę 100-300 % (Funai) , miałeś pokazaną różnicę 700% ( Oppo-Lexicon),

a także różnicę 5 000 % (Pioneer -Goldmund) , to czego jeszcze oczekujesz ? :) Powtórzę, bo może i tego nie doczytałeś :

Zamiast czytania zwołaj kilku znajomych z ich playerami i przeprowadź ślepy test na najlepszym dostępnym wam sprzęcie ....Z ogromną chęcią poczytamy konkluzję .

BTW - jaki masz player ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie magazyny VIDEO/HI-FI wyrzucić do śmieci, a opierać się na opiniach "ekspertów" z forum, bo oni wiedzą lepiej?

Edytowane przez czesiu.miszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt szósty - męczysz konia .... :lol:

Sprecyzuj swoje wywody, lub sformułuj po polsku konkretne pytanie, bo krążysz i krążysz .... :D

Jeśli chcesz kupić i nie przepłacić, to posłuchaj się tego, co napisali Ci praktycy - choćby Maciej.

Jeśli wątpisz w to, że producenci potrafią robić klientów w jajo, to przeczytaj wątek raz jeszcze, lub do skutku ...

Jeśli wierzysz recenzentom, że sprzęt za 25 000 pln, jest 25 razy lepszy od tego za 1 000 pln. , to ... Twoja sprawa.

Jeśli wierzysz, że zastosowana metoda zapisu obrazu tylko w urządzeniach za 25 000 pln. może być perfekcyjnie odtworzona, to ... idź do egzorcysty.

Jeśli twierdzisz, że Twoje wywody są sprzeczne z "linią ideową" tego Forum, to jesteś w wielkim błędzie. To nie jest Forum bajkopisarskie, a zdroworozsądkowe.

Jeśli nie porównasz samodzielnie playerów z różnej półki (HDMI), to dalej będziesz kręcił się wokół swojego ogona, dostaniesz zawrotów głowy i dalej będziesz bił pianę. :)

Zdrowia życzę i zdrowego rozsądku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie magazyny VIDEO/HI-FI wyrzucić do śmieci, a opierać się na opiniach "ekspertów" z forum, bo oni wiedzą lepiej?

Niekoniecznie. Niektórym pomaga efekt placebo, inni lubią kiedy im się opowiada bajki bo inaczej rzeczywistosć byłaby zbyt szara. Kazdemu kto co lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesiu - Miszczu , tak się nie robi. Wypunktowałeś swoje 5 faktów, a teraz je usunąłeś ,,,,, no i jak się teraz do nich odnieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy się dowiaduję.

Choroba to ja tyle lat żyłem w nieświadomości.

To po co kupowałem Pioneera KURO, procesor DVDO Duo, DVD OPPO, CD Meridiana, kolumny Dynaudio. kable VDH itd, teraz żałuję. Mój błąd, moja kulpa.

Będę kupował sprzęt AV w Biedronce.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój porządek świata trochę się zawalił. Do tej pory uważałem, że są ludzie, którzy wiedzą, co robią wiedzą, co piszą i można im zaufać. Wydawało mi się, że magazyny VIDEO/HI-FI, które mają naprawdę mocną pozycję na rynku, piszą obiektywnie i rzetelnie. Że ta cała aparatura pomiarowa, którą się chwalą, że te wszystkie procedury testowe, z których są dumni, to real. Ale okazuje się, że to matrix. Mydlenie oczu i robienie wody z mózgu. Bo wystarczy, że się połączy klocki kablem HDMI i wszystko załatwione. Obraz za każdym razem taki sam, dźwięk też, a ludzie, którzy wydają kasę na drogi i markowy sprzęt, to frajerzy, bo wystarczy kupić Mantę czy Funai'a w markecie i jest tak samo dobrze, jak z Denona czy Oppo kupionego w salonie. A i jeszcze sporo kasy zostaje na koncie. Zostają tysiące, grube tysiące. Dobrze, że jestem na tym forum. Pewnie wielu rzeczy będę się mógł jeszcze dowiedzieć.

W zasadzie, to powinienem sobie kupić BD za 3 stówy i cieszyć, że mam tak samo dobrze, jak bym wydał 3 koła na, dajmy na to, Oppo BDP-93EU za 3200. Tylko jeszcze poproszę bardziej doświadczonych kolegów o typ, który BD za 3 stówy kupić. Tak się składa, że wczoraj na gacie i skarpety wydałem stówę, więc 3 stówy na BD też skołuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj, że otrzymasz gotowca.

Musisz sam podjąć decyzje i zrobić jak proponował BoDeX.

Test porównawczy na tym samym materiale wideo.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300zł. są takie klocki: Samsung BD-D5100; Philips BDP2800/12; Philips BDP2800; Sony BDP-S186S; LG BD550B; Sony BDP-S370; PHILIPS BDP5100; Sony BDP-S 280; Sony BDP-S185B; Philips BDP2600 (BDP2600/12). I teraz co? Mam je wszystkie kupić i porównać? Tylko po co? Przecież wszystkie dają taki sam obraz? Może mam jeszcze kupić sobie tego Oppo BDP-93EU, żeby z nim porównać? Ale też niby po co? Skoro wszystko będzie grać tak samo? Przecież sekret tkwi w kablu HDMI, bo wtedy zawsze ma być tak samo. No to co kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej NERVOSOL, lub poradnik : jak nie TROLLować na forach .... :D

Przecież napisałeś, że mas player za 3 koła, więc już nie szukaj dalej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszczu ... kup sobie Goldmund'a za 30k zł i przestań zadawać swoje pytania na tym forum.

Ty będziesz zadowolony mają super wypasiony sprzęt.

My też będziemy zadowoleni nie muszą odpowiadać na Twoje pytania, ponieważ odpowiedzi i tak nie czytasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czesiu.miszczu

To napiszę Ci tak.

W odtwarzaczach budżetowych to różnicy nie zobaczysz bo właściwie wszystkie to ten sam sort i nie ma większego znaczenia który kupisz.

Jeżeli chodzi o Oppo to już inna bajka. Jest to obecnie najlepszy odtwarzacz BD na rynku w swojej klasie cenowej.

Siedzi w nim bardzo dobry procesor wizyjny, który odpowiada za jakość obrazu.

Tu masz test,

http://hdtvpolska.com/topic/25363-mega-test-odtwarzacz-blu-ray-3d-oppo-bdp-95eu-oppo-bdp-93eu/

a tu test A/V

http://www.oppo-bluray.pl/testy/najlepszy-oppo-93eu-av.html

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój porządek świata trochę się zawalił. Do tej pory uważałem, że są ludzie, którzy wiedzą, co robią wiedzą, co piszą i można im zaufać. Wydawało mi się, że magazyny VIDEO/HI-FI, ....

... a ludzie, którzy wydają kasę na drogi i markowy sprzęt, to frajerzy,......

1. Magazyny typu VIDEO/HiFi utrzymuja swoje laboratoria ze wsparcia wielkich koncernów, na tym polega nowoczesna reklama....

2. Większość ludzi i tak kupi 'markowy' odtwarzacz bo mu pasuje wzorniczo do pozostałego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Siedzi w nim bardzo dobry procesor wizyjny, który odpowiada za jakość obrazu.

I ten sam uklad masz w o połowe tanszym Philipsie i Pioneerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Magazyny typu VIDEO/HiFi utrzymuja swoje laboratoria ze wsparcia wielkich koncernów, na tym polega nowoczesna reklama....

2. Większość ludzi i tak kupi 'markowy' odtwarzacz bo mu pasuje wzorniczo do pozostałego zestawu.

Takich przykładów są miliony. Nagrody Eisa. rozmaite samozwańcze blogi których własciciele w cudowny sposób dostają sprzet do testów itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To po co kupowałem Pioneera KURO, procesor DVDO Duo, DVD OPPO, CD Meridiana, kolumny Dynaudio. kable VDH itd, teraz żałuję. Mój błąd, moja kulpa.

Ale co ma piernik do wiatraka? Telewizory różnią się między sobą, sposoby obróbki obrazu też, DVD (przy konieczności skalowania, inaczej to ewentualnie kwestia konwersji PAL-NTSC i ścieżek dźwiękowych, jednak 24p trochę upraszcza sprawę) też, o kolumnach nie wspominając. Kable to drażliwy temat, ale te analogowe do pewnej granicy cenowej też poprawiają jakość, w cyfrowych to bardziej kwestia kontroli jakości.

Z kolei odtwarzacz BD w praktyce tylko przekazuje dane dalej, niemal nie obrabiając ich (dźwięku wcale, obraz nieznacznie). To można stwierdzić, że wpływ na jakość ma też konkretny model (nie materiał nagrany) płyty BD czy że film z pendrive'a za 40 zł wygląda gorzej niż z pendrive'a za 500 zł w złoconej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei odtwarzacz BD w praktyce tylko przekazuje dane dalej, niemal nie obrabiając ich (dźwięku wcale, obraz nieznacznie). To można stwierdzić, że wpływ na jakość ma też konkretny model (nie materiał nagrany) płyty BD czy że film z pendrive'a za 40 zł wygląda gorzej niż z pendrive'a za 500 zł w złoconej obudowie.

Bzdury wypisujesz.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] przestań zadawać swoje pytania na tym forum.

Ty będziesz zadowolony mają super wypasiony sprzęt.

My też będziemy zadowoleni nie muszą odpowiadać na Twoje pytania, ponieważ odpowiedzi i tak nie czytasz :)

A ty nawet swoich wpisów nie czytasz. Jednym słowem, jak znajdzie się ktoś mający inne zdanie, to najlepiej, jak by wypier....ł z forum. Albo się pisze to, co twardogłowym się podoba, albo won. Czy nie tak? No cóż, jakże to polskie. Żeby wejść do grona wzajemnej adoracji, trzeba powtarzać wyświechtane klisze forumowych Kimirsenów. Jak się wychylisz, to koniec.

No to może tak uderzyć do moderatora, żeby mnie zbanował? Powód? Bo koleś pisze nie to, co nam odpowiada. Wyłamuje się. Uważa inaczej niż my. Ma inne spojrzenie na pewne sprawy. My uważamy, że wszędzie spisek, wszyscy siedzą w czyjejś kieszeni. A my wiemy, że BD za 300zł. jest tak samo dobre, jak 10x droższe, albo i 100x droższe. A tu koleś uważa, że tak nie jest. Ale jak nie jest jak jest? Niemieckie magazyny kłamią i fałszują testy pisząc, że odtwarzacze odtwarzają płyty BD z różną jakością, a to nieprawda i wszystkie odtwarzacze działają tak samo. Tylko my wiemy, że ludzie kupujący sprzęt za ciężkie pieniądze to frajerzy. I cały świat dał się oszukać, tylko my nie. Zupełnie, jak z Tupolewem. Nasza prawda najmojsza. Więc gościa zbanować i będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, jak znajdzie się ktoś mający inne zdanie, to najlepiej, jak by wypier....ł z forum.

Takich słów jak "wypier....ł" bym nie używał i tobie też nie radzę. Co do moderatorów to tylko i wyłącznie ich sprawa co zrobią z Tobą czy ze mną (nie mieszam się do tego).

Oczywiście każdy może mieć inne zdanie. Ty również.

A co do mnie ... ufam swojej wiedzy elektronicznej (to mój zawód). Zdjęcia płytek z odtwarzaczy za 500 zł i 20 tyś zł są dla mnie wystarczającym dowodem. Dla ciebie widać nie :)

Co do spisków ... pomyliłeś piaskownicę. Na forum onet.pl przyjmą cię cieplej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable to drażliwy temat, ale te analogowe do pewnej granicy cenowej też poprawiają jakość

Polecam to przeczytać http://web.archive.org/web/20060619131036/http://www.hifi-punkt.pl/articles/000001.html

Dla mnie osobiście śmieszne jest to że ludzie kupują klocki za kilka-naście tyś. a w ogóle nie mają tego odpowiednio przygotowanego pomieszczenia. Trzeba się zadać pytanie czy warto coś tak drogiego kupować? I przede wszystkim czy to wykorzystamy?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czesiu.miszczu

Ostro jedziesz.

Na tym forum są osoby które mają duże doświadczenie i z niejednego pieca chleb jedli.

Na Twoje wątpliwości otrzymałeś odpowiedź tylko jak widać nie potrafisz je spożytkować.

Nikt Ci nie da na tacy tego czego oczekiwałeś, bo to jest niemożliwe.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki za naście tysiecy mają sens przy analogach

Tam sprawdzają sie znakomicie. Jeśli ktoś ma potrzebę uzywania wewnetrznych dekoderów odtwarzacza BD (bo ma odpowiedni sprzęt by to wykorzystać) - zakup odpowiedniego urzadzenia jest uzasadniony

W pozostałych przypadkach spokojnie można pozostać przy odtwarzaczach zbudowanych na Sigmie czy Qdeo - w obu przypadkach przyzwoity player jest do łykniecia za ok 1500zl

Tam gdzie jest cyfra - ciśnienie na "audiofilskość" torów jest (słusznie) mniejsze

Gdyby było inaczej - komputery sypały by blędami aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o jednym zapomniałeś (bardzo ważnym) co ma wpływ na jakość obrazu.

Procesory obrazu montowane w odtwarzaczach.

To od nich zależy w głównej mierze jaki obraz uzyskamy na wyświetlaczu.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o jednym zapomniałeś (bardzo ważnym) co ma wpływ na jakość obrazu.

Procesory obrazu montowane w odtwarzaczach.

To od nich zależy w głównej mierze jaki obraz uzyskamy na wyświetlaczu.

Przy założeniu, że chcesz ingerować w obraz. Bo jeśli zakładasz, że to co zostało nagrane na płytce BR jest ideałem to procesor obrazu jest zbędny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...