Skocz do zawartości
LosSisos

Sony KDL-40EX720 i różne oblicza trójwymiaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zakupiłem taki oto model telewizora nie spodziewając się cudów w 3D. O zaletach nie będę opowiadał, bo są one wymienione w teście na stronie i zgadzam się z nimi, ogólnie funkcje i jakość wyświetlanego obrazu jest znakomita jak za tą cenę.

Jako laik technologii 3D w wersji domowej mam jednak pytania i obawy. Oglądałem kilka materiałów w 3D gdzie źródłem był laptop podpięty do telewizora, jak również Tron: Dziedzictwo na Blu-ray 3D odtwarzany z Playstation 3.

I tak: drażni mnie rozjeżdżanie się fragmentów obrazu lub całych kadrów w wybranych ujęciach, przez co zamiast trójwymiaru mimo założonych okularów widzę rozmazany obraz w dwóch płaszczyznach. Weźmy taki Tron. Jest jedno ujęcie gdzie głębia jest idealna, kolejne też, a w następnym gdzie akurat widać zbliżenie na czyjąś twarz jest ona podwójna. Co ciekawe, w tych momentach kiedy występuje takie wyświetlanie problem widać również na napisach - one również są rozjechane na dwie "płaszczyzny". Albo w Autach 2 - w scenie wyścigu w Tokio w pewnym momencie samochody są wyraźne i mają głębię, ale już kolorowe, pełne neonów budynki w ich tle są rozjechane, rozmazane, tam 3D sobie nie radzi.

Na te problemy częściowo pomaga jedna z opcji w telewizorze - stopień głębi (w skali od -2 do +2). Kiedy ją reguluję na stopklatce to wspomniane wyżej ujęcie twarzy z Tronu staje się idealne, natomiast po chwili kiedy ujęcie się zmieni analogicznie to co wcześniej wyświetlało się poprawnie jest rozmazane, rozjechane.

W grach 3D podobnie, jeśli pierwszy plan z bronią jest idealny to już budynki w tle mają większy problem z uzyskaniem głębi.

Oczywiście, reasumując ogólnie to 3D w przeważającej większości jest zadowalające, ale jednak co chwilę jakieś pojedyncze ujęcie przypomina mi, że coś jest nie do końca tak. I teraz mam pytanie do posiadaczy telewizorów 3D. Czy to jest normalna niedoskonałość technologii i cena, jaką trzeba zapłacić za oglądanie materiału 3D czy może defekt telewizora Sony / okularów Sony / jakichś innych czynników zewnętrznych, ustawień. Będę wdzięczny za każdą opinię i radę, szczególnie aktywnych użytkowników tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...