Skocz do zawartości
holker

Podłączenie HDMI-DVI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam ogromny problem z podłączeniem mojego telewizora ( Samsung PS-42V4S) z dekoderem Cyfrowego Polsatu (HD 5000) w celu uzyskania jak najlepszej jakości.

Staram się to podłączyć kablem HDMI-HDMI i przy telewizorze jest przejściówka HDMI->DVI (ponieważ telewizor jest wyposażony w złącze DVI, a niestety HDMI nie ma). Wszystko było w jak najlepszym porządku do czasu gdy Cyfrowy Polsat wypuścił nowe oprogramowanie do dekodera umożliwiające podłączenie zewnętrznego dysku i nagrywanie filmów itp.

Teraz stosując to samo podłączenie (te same kable, ta sama przejściówka) nie uzyskuje obrazu na TV, dźwięk jest, ponieważ jest puszczony osobnym kablem cinch (2x RCA - chyba tak to się nazywa). Obraz jest czarny, tzn banner od dekodera z opisem kanałów itp oraz menu dekodera wyświetla się w świetnej jakości, ale obrazu (jakby to określić? wizji nie ma) z kanału nie ma. Z tego co się dowiedziałem jest to problem z HDCP, które to zostało uaktywnione w nowym oprogramowaniu.

Na infolinii rozkładają ręce i mówią, że TV i dekoder stały się niekompatybilne i żeby oglądać przez eurozłącze, ale jakość jest tragiczna.

Myślałem o połączeniu Component, ale dekoder nie ma takich wyjść.

Ostanio przeglądałem sobie allegro i natrafiłem na takie urządzenia:

Kabel iHDMI

oraz

Wzmacniacz HDMI

Czy któreś z tych urządzeń (albo jakiś splitter czy jakiś matrix, chyba coś takiego jeszcze było) będzie w stanie rozwiązać ten problem i ominąć jakoś to zabezpieczenie HDCP tak żeby miał spowrotem obraz na telewizorze?

Jak by to wszytko reagowało na ten adapter HDMI->DVI przy telewizorze?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez Internet masz 10 dni na ew. zwrot bez podawania przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez Internet masz 10 dni na ew. zwrot bez podawania przyczyn.

Wiem, wiem, ale chciałem zapytać znawców czy takie coś w ogóle może mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...