Skocz do zawartości
ForsonY

Dziwne zaklocenia obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopatrzylem sie dziwnych zaklocen obrazu na wszystkich kanalach, jakby mnustwo drobniutkich paseczkow przechodzilo pod katem na obrazie. Nie jest to moze zauwazalne z wieksszej odleglosci ale gdy podejdzie sie blizej widac je jak na dloni. Czy ktos ma moze jakis pomysl coz to moze byc. Jak u was z jakoscia obrazu, czy to wina montazu czy tez cos innego. Z tego co pamietam nie bylo ich wczesniej.

Pozdrawiam Edytowane przez ForsonY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam antene N-ki i od dzisiaj po tych opadach w oole nie mam obrazu... bomba... czekac tylko na rachunek za ogladanie czarnego tv:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche oczyscilem ale dalej bylo tak samo. Wieczorem poprawilo sie samo......niestety dzis znow jest w paski :angry:.

Edytowane przez ForsonY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te paski to raczej nie wina zle ustawionej anteny.
jaki masz tv i jak podlaczony. Bardziej wyglada to na uszkodzenie kabla, boxa lub tv.
1 .sprawdz jakosc kabla. na innym zrodle sygnalu
2. sprawdz nbox na innym tv
3. sprawdz TV z innym zrodlem sygnalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki tesbor,

wlasnie zmienilen kabel i wszystko wyglada super. Wyglada na to ze po 2 tygodniach kabelek odmowil posluszenstwa.

Wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ForsonY' post='19621' date='03.11.2006, 11:36 ']
Wczoraj troche oczyscilem ale dalej bylo tak samo. Wieczorem poprawilo sie samo......niestety dzis znow jest w paski :angry:.
[/quote]
Odpowiadałem dla "olejx"...
W Twoim przypadku miałes jakieś interferencje z zewnątrz i jak czytam winny był słaby kabelek. Byc może wystarczyło poruszyć wtykami? Mogą niekontaktować. Bo kabelki same z siebie się raczej nie psują. Jesli na tym samym było OK i przestało, to raczej utlenienie styków. Albo coś zaczęło Ci zakłócać i nowy kabelek okazał się lepiej ekranowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Joki

Narazie nie mam jak czasy wyczyscic bo moj dach jest caly zasniezony a jest on stromy 35-45 stopni... a nie jestem samobujca, poza tym nie mam zamiaru wchodzic codziennie na dach i czyscic tej gownianej anteny. kupielm ja specjalnie bo myslalem ze o antena od n to bedzie dobra. z tego co czytam to inni nie maja takich prob;lemow na innych antenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rowniez mam problem z obrazem enki , choc troszke inny niz u autora watku.

Mam Samsunga 32M51b i przy podlaczeniu poprzez hdmi jak i componenet wystepuja poziome paski.
Jest to ciekawe gdyz najbardziej widac je na ciemnych scenach lub zupelnie czarnych planszach (wystepuja one caly czas ale na jasnych scenach sa praktycznie niewidoczne - trzeba sie moco nameczyc zeby je zobaczyc). Przy ustawieniu 720p i 1080i ilosc paskow jest rozna :D W jednym przypadku sa ulozone gesciej a w drugim rzadziej.

Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? Moze sprawa jest po stronie tv? W to akurat watpie bo np x360 podlaczony przez komponent nie daje takiego efektu. Czyzby walniety dekoder enki?

Pytalem juz o to na forum ale nikt nie odpowiedzial, moze tym razem uda sie wspolnie dojsc do jakis wnioskow.



Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nikyo' post='19792' date='03.11.2006, 21:16 ']
Witam.

Rowniez mam problem z obrazem enki , choc troszke inny niz u autora watku.

Mam Samsunga 32M51b i przy podlaczeniu poprzez hdmi jak i componenet wystepuja poziome paski.
Jest to ciekawe gdyz najbardziej widac je na ciemnych scenach lub zupelnie czarnych planszach (wystepuja one caly czas ale na jasnych scenach sa praktycznie niewidoczne - trzeba sie moco nameczyc zeby je zobaczyc). Przy ustawieniu 720p i 1080i ilosc paskow jest rozna :D W jednym przypadku sa ulozone gesciej a w drugim rzadziej.

Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? Moze sprawa jest po stronie tv? W to akurat watpie bo np x360 podlaczony przez komponent nie daje takiego efektu. Czyzby walniety dekoder enki?

Pytalem juz o to na forum ale nikt nie odpowiedzial, moze tym razem uda sie wspolnie dojsc do jakis wnioskow.
Pozdrawiam
[/quote]
Witam , mam ten sam problem pisalem tez o tym zjawisku na forum , nie wiem co to moze byc , na pewno nie kabel HDMI sprawdzalem 3 , mam SAMSUNGA LE 27S71B , a jeszcze jedno nie zanika Ci dzwiek co jakis czas tak na 1 sek. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jachnyc' post='19796' date='03.11.2006, 22:27 ']
Witam , mam ten sam problem pisalem tez o tym zjawisku na forum , nie wiem co to moze byc , na pewno nie kabel HDMI sprawdzalem 3 , mam SAMSUNGA LE 27S71B , a jeszcze jedno nie zanika Ci dzwiek co jakis czas tak na 1 sek. ?
[/quote]

No wlasnie, nie jest to wina kabli. Po komponencie i hdmi mam to samo. Teraz podlaczylem przez scart i paskow nie ma. Chyba zadzwonie na infolinie i bede staral sie wymienic dekoder w ramach reklamacji.


Dzwiek przez hdmi, scart, optyka ani analoga nie zanika u mnie Edytowane przez nikyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg lx2r po HDMI to samo :D Najbardziej widac na ciemnych scenach.
Z tym problemem spotkalem sie tez na konkurencyjnym forum ale nie wiem czy ktos znalazl rozwiazanie.Sprawdzalem na 2 n-boxach i na obu problem byl taki sam.Myslalem ze to wina kabla ale jesli piszecie ze to nie pomaga to daruje sobie kupno nowego.
Co dziwne nie zauwazylem tych poziomych paskow na programach HD.
Jaka macie jakosc sygnalu? U mnie 60-70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze watek sie rozwinal,

okazalo sie ze u mnie to zaklocenia prawdopodobnie z innych kabli bo po odsuniecia tv od sciany i calego zwoju kabli bylo super po dosunieciu telewizorka paski pojawily sie ponownie. Zabralem sie do roboty i poukladalem sensownie ten zwoj i jest dobrze. Obraz czysty i bez jakichkolwiek paskow. Pewnie zaczekam na nowy TV HD i wtedy zobacze. Ale wyjasnilo sie ze dobre i uporzadkowane kable to podstawa :( wiec polecam to samo wszystkim z podobnym problemem.

Pozdrawiam

Edytowane przez ForsonY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilem na infolinie.

Powiedziano mi zebym poczekal na update softu, ktory ma miec miejsce w tym miesiacu. Jezeli po wgraniu nowego softu problem nie zniknie bedzie trzeba raczej wymienic nboxa.

Tak wiec trzeba poczekac i zobaczyc jak sprawa sie rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...