Skocz do zawartości
Whiplash

Jak ustawic rozne opcje w Pionner BDP 140

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem w/w odtwarzacza i mam do was kilka pytan ws. ustawienia roznych opcji w menu.

Mianowicie:

-Noise Reduction(redukcja zaklocen obrazu) - od 0 do 3 nie wiem jak ustawic i co to daje.

-HDMI Color Space - RGB, YCbr, YCbCr 4:4:2, Full RGB

-Deep Color - 30Bits, 36Bits, off

Calosc spieta jest HDMI do Denona 1910 a dalej HDMI do TV ktory przyjmuje max 1080i. Tu tez jest maly klopot bo kiedys mialem panasonica BD80 i w nim mozna bylo ustawic aby wysylal 1080p i 24p a amplituner zamianial sygnal na 1080i i wysylal do TV. Pionner nie pozwala mi na takie ustawienie i max moge dac 1080i, przy 1080p nie ma obrazu.

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wgraj najnowsze oprogramowanie. Aktualizacja ukazała się 15.XI.

http://www.pioneer.e...-140/index.html

Deep color, czyli interpolację próbkowanych danych wideo możesz ustawić na wartość 36. Redukcje zakłóceń obrazu ustaw kolejno (1-3) i zobacz na tym samym materiale, jak to będzie wyglądało u Ciebie.

W pewnych ustawieniach - musisz się zdać na własne oczy...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz powiedz mi jak dobrze wgrac aktualizacje. Mam pendrive, rozpakowuje plik i wrzucam te 3 pliki na pena bez zadnych folerow tak? Podlaczam pena do pioneer'a i sama aktualizacja sie wlaczy czy trzeba gdzies w menu ja uruchomic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj ściągmięty plik na płytkę CD jako obraz iso - wrzuć do odtwarzacza - play i czekaj do końca. Powinien się ukazać komunikat:download ok.

A widzę, że ma wejście internetowe. To pdłącz się do internetu, wejdź w menu - upgrade - download i jazda. To będzie szybsze od nagrywania na płytkę...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam CD w domu akurat. Czytam ta instrukcje i pisza zeby na pendrive wrzucic te 3 pliki ktore sie rozpakuja.

Pomijajac aktualizacje, pomozesz mi ws. tych opcji w menu ktore pytam w pierwszym poscie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam CD w domu akurat. Czytam ta instrukcje i pisza zeby na pendrive wrzucic te 3 pliki ktore sie rozpakuja.

Pomijajac aktualizacje, pomozesz mi ws. tych opcji w menu ktore pytam w pierwszym poscie ?

Pewne opcje musisz ustawić tylko zawierzając własnym oczom. Ad.1 - możesz ustawić na full RGB, jeśli coś Ci nie będzie pasowało sprawdź normalne RGB. Zrób próby na kolejnych ustawieniach i sam oceń co Ci najbardziej pasuje.

Na różnych odbiornikach obrazu (projektor, plazma. LCD,LED) inaczej to może wyglądać.

Gdyby było wszędzie jednakowo, to większość opcji ustawień i zmian w BDP byłaby zbędna...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagralem na pena 3 pliki ktore sa po rozpakowaniu.

Co do opcji to podobno YCbCr jest lepsze od RGB ale nie wiem ktory czy 444 czy 422? Noise reduction tez nie wiem jak ustawic, co daje ta redukcja zaklocen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redukcja zakłóceń daje możliwość usuwania tzw. nieostrych krawędzi w wielu obrazach (brak poszarpanych krawędzi obrazu).

Co do YCbCr to musisz to sprawdzić na własne oczy i zdecydować.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej, abyś najpierw ustawił na 36.:)

Jeżeli uznasz, że kolory będą mało naturalne, wówczas masz jeszcze inne opcje ustawień.

Ale jak zaznaczyłem, Twoje oczy i Twój odbiornik będą tu decydować.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam nie widzialem ze edytowales posta. Wiesz pytam o te ustawienia obrazu bo o nich troche malo wiem i chcialem sie czegos dowiedziec aby potem probowac ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam nie widzialem ze edytowales posta. Wiesz pytam o te ustawienia obrazu bo o nich troche malo wiem i chcialem sie czegos dowiedziec aby potem probowac ustawien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie metoda prób i błędów czyli własnych ustawień jest najlepsza. Bo tak jak wspomniałem, na różnych odbiornikach inaczej to może wyglądać.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update zrobiony. Ustawilem tak :

Ostrosc - High

Noise Reduction - 3

Deep Color -36 bits

System coloru YCbCr 4:4:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje już tylko cieszyć się nowym nabytkiem.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie wiem dlaczego pionek sam sie wlaczyl i to dwa razy. Amplituner wylaczony, pionek tez a tu nagle pionek sam Welcome. Wylaczylem i za pare min znowu sie wlaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...