Skocz do zawartości
Tie

iHDMI - WTF ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Inteligentny kabel iHDMI jest polecany zamiast zwykłego, pasywnego kabla HDMI zawsze gdy źródło sygnału HDTV, z którego korzystamy, zapewnia ochronę przesyłanej treści protokołem HDCP. Dotyczy to takich urządzeń, jak: dekodery satelitarne (np. dekodery HD platformy Cyfra+ oraz dekodery nbox HDTV, nbox HDTV recorder i turbo recorder platformy n), cyfrowe dekodery HD telewizji kablowych, konsole Sony PlayStation3 i odtwarzacze Blu-Ray.

Źródło

Cena: 150 pln za 1,8m

Czy ja o czymś nie wiem ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było opisywane na forum już parę razy. W pewnych sytuacjach bardzo przydatny kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja o czymś nie wiem ;) ??

Te kable rozwiązują wiele problemów związanych z ochroną HDCP.

Najbardziej typowy wynika stąd, że urządzenia stosujące ochronę HDCP nie lubią, gdy w czasie pracy do ich wyjścia podpięte jest jakieś urządzenie bez obsługi HDCP, a zdecydowana większość telewizorów staje się urządzeniem bez obsługi HDCP, gdy tylko przełączy się telewizor w stand-by. Na wyświetlaczach nbox recorderów pojawia się wówczas napis "problem HDCP", na białych dużych nboxach pojawia się mały czerwony trójkącik, a na małych białych nboxach LED zmienia barwę z zielonej na czerwoną. Przestaje wówczas działać wyjście YPbPr (component HD), wyjście SPDIF i znika audio na wyjściach RCA.

W przypadku dekoderów innych platform sat i kablówek typowym objawem problemu HDCP jest znikanie obrazu na wyjściu SCART lub dźwięku na wyjściach audio, gdy tylko wyłączy się telewizor podpięty do ich wyjścia HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kable rozwiązują wiele problemów związanych z ochroną HDCP.

Najbardziej typowy wynika stąd, że urządzenia stosujące ochronę HDCP nie lubią, gdy w czasie pracy do ich wyjścia podpięte jest jakieś urządzenie bez obsługi HDCP, a zdecydowana większość telewizorów staje się urządzeniem bez obsługi HDCP, gdy tylko przełączy się telewizor w stand-by. Na wyświetlaczach nbox recorderów pojawia się wówczas napis "problem HDCP", na białych dużych nboxach pojawia się mały czerwony trójkącik, a na małych białych nboxach LED zmienia barwę z zielonej na czerwoną. Przestaje wówczas działać wyjście YPbPr (component HD), wyjście SPDIF i znika audio na wyjściach RCA.

W przypadku dekoderów innych platform sat i kablówek typowym objawem problemu HDCP jest znikanie obrazu na wyjściu SCART lub dźwięku na wyjściach audio, gdy tylko wyłączy się telewizor podpięty do ich wyjścia HDMI.

dzięki za info, rzeczywiście jeszcze czegoś nie wiem ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...