Skocz do zawartości
Tig3r

PVR - Nagrywarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyznam szczerze że przejrzałem internet i prawie nie ma informacji na ten temat - są jakieś same starocie.

Poszukuję urządzenia które by służyło jako nagrywarka (na HDD) do TV. Korzystam z telewizji kablowej, kanały cyfrowe itd..

Poszukuję jakiegoś urządzenia które umożliwiłoby mi nagrywanie i spełniałoby poniższe wymagania:

KONIECZNE:

- MPEG-4 a DVB-T

- nagrywanie programów z EPG

- funkcja TimeShift (zatrzymywanie oglądanego programu z możliwością wznowienia itd)

- oczywiście HDMI

- USB

PORZĄDANE:

- jakby jeszcze była opcja jednoczesnego nagrywania i TimeShift to by było super.

- jakby czytało filmy (różnie formaty + napisy to bym się nie obraził :) )

- LAN (z kabla bądź przez wi-fi)

Ogólnie co udało mi się znaleźć w tym temacie to nagrywarki DVD. Niestety posiadają nadmiar funkcji których nie potrzebuję i przez to cena jest dość wysoka.

Wszelkie próby penetracji internetu zakończyły się fiaskiem i powrotem do punktu wyjścia..

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tig3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiem szczerze, że nie wiem o co Ci dokładnie chodzi więc napiszę dwie odpowiedzi.

1. Jeżeli szukasz tunera DVB-T z możliwością nagrywania, EPG, TimeShift'em oraz wbudowanym Media Player'em (odpalający nawet format .rmvb!) to polecam MEDIA-TECH MT4160.

2. Jeżeli z kolei szukasz nagrywarki do swojej cyfrowej kablówki to zadzwoń do nich po tuner z opcją nagrywania.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powiem szczerze, że nie wiem o co Ci dokładnie chodzi więc napiszę dwie odpowiedzi.

1. Jeżeli szukasz tunera DVB-T z możliwością nagrywania, EPG, TimeShift'em oraz wbudowanym Media Player'em (odpalający nawet format .rmvb!) to polecam MEDIA-TECH MT4160.

2. Jeżeli z kolei szukasz nagrywarki do swojej cyfrowej kablówki to zadzwoń do nich po tuner z opcją nagrywania.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Dzięki za odp.

1. No właśnie coś w tym guście. Jest może coś lepszego z wbudowanym HDD?

2. Nie posiadają czegoś takiego dlatego założyłem ten temat (sygnał dostarczają kablem DVB-T).

3. Dziękuje za odp.

ad. 1 Znalazłem taką informacje na temat tego urządzenia na forum emitela:

Wg dołączonej dokumentacji tuner nie jest zgodny z wytycznymi technicznymi dla odbiornika DVB-T opublikowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury. Nie posiada dekodera fonii E-AC-3, a jak dobrze wczytać się w dane techniczne, to sam AC-3 jest zaznaczony tylko przy odtwarzaczu plików audio.

Przy wyborze urządzenia warto mieć świadomość, że kiedyś nadejdzie taki dzień w którym zwykła fonia w MPEG1 LII zostanie wyłączona i odbiorniki bez dekodera E-AC-3 staną się nieme.

Edytowane przez Tig3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVR kablowki nie pozwoli na wydobycie nagran z twardego dysku z uwagi na "ochrone praw autorskich". Jesli Ci na tym nie zalezy, to kazdy tuner dostarczony przez operatora kablowki z PVRem spelni Twoje wymagania, a moze tez bedzie mial tuner DVB-T.

Sprawdz czy Twoj dostawca kablowki paruje karty z dekoderem. Jesli nie, kup sobie cos Dreamboxopodobnego na linuxie z glowica DVB-C (albo tez dodatkowo z DVB-S, DVB-T - bo takie tez sa) obslugujace MPEG4 i miej kupe zabawy :) Przez chwile w swojej kablowce mialem karte do PC z tunerem DVB-C + slotem CI na karte providera i dzialalo fajnie. Niestety kablowka zostala wykupiona przez Vectre i tunery zostaly sparowane z kartami.

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PVR kablowki nie pozwoli na wydobycie nagran z twardego dysku z uwagi na "ochrone praw autorskich". Jesli Ci na tym nie zalezy, to kazdy tuner dostarczony przez operatora kablowki z PVRem spelni Twoje wymagania, a moze tez bedzie mial tuner DVB-T.

Sprawdz czy Twoj dostawca kablowki paruje karty z dekoderem. Jesli nie, kup sobie cos Dreamboxopodobnego na linuxie z glowica DVB-C (albo tez dodatkowo z DVB-S, DVB-T - bo takie tez sa) obslugujace MPEG4 i miej kupe zabawy :) Przez chwile w swojej kablowce mialem karte do PC z tunerem DVB-C + slotem CI na karte providera i dzialalo fajnie. Niestety kablowka zostala wykupiona przez Vectre i tunery zostaly sparowane z kartami.

Witam,

Nie zależy mi na wydobyciu nagrań , co do dostawcy to nie ma żadnych kart! Mam po prostu kabel i mogę go podłączyć gdzie chce i w kopiach ile chce (obecnie podłączony bezpośrednio d o TV).

Co do dreamboxa, to DVB-C jest mi zbędne a płacenia ponad 1k, za funkcje których się nie używa mija się z celem.

Znalazłem takie zestawienie to może się innym przyda jak będą mieć podobny problem do mojego:

http://www.chip.pl/r...multimedialnych

Sam też muszę to przekopać :)

Edytowane przez Tig3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...