Skocz do zawartości
m12

Splitter HDMI - 1wejście 2 wyjścia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam zagwostkę mianowicie chciałbym połączyć amplituner Onkyo 609 poprzez HDMI z TV ( hd ready - przyjmuje najwyżej 1080i) i z projektorem Mitsubishi HC3800 .

Odbiorniki nie będą włączone równocześnie więc albo TV albo projek. Chciałbym zastosować Splitter HDMI i do jego wejścia podłączyć wyjście sygnału z Onkyo a do wyjść Splittera kolejno TV i Projektor.

Tylko teraz nie wiem czy splittery automatycznie wykryją że mój TV nie przyjmuje lepszego sygnału niż 1080i , a przy właczeniu projektora wyśle na niego 1080p 24?

Czy ktoś z Was przerabiał podobny temat? Czy tylko dość kosztowny nSplitter Pro sobie poradzi czy można zastosować inny - tańszy splitter? Wiem,że mogę kupić przez neta tańszy i jak się nie sprawi to go oddać

ale wolę zapytać bo pewnie nie tylko ja mam taki dylemat.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

m12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety standardowo dziala to tak, ze urzadzenia komunikuja sie miedzy soba i w przypadku róznych (maksymalnych) mozliwosci w zakresie odtwarzania sygnalow A/V urzadzenia ustala wspolny EDID zgodny dla wszystkich podlaczonych ( aktywnych) urzadzen, tzn majac jednoczesnie podlaczone i uruchomione TV i projektor, sygnal video z Onkyo "poleci" tylko w 1080i i nie bedziesz mogl klonowac obrazu 1080p. Jesli zamierzasz jednak korzystac z urzadzen naprzemiennie nic nie stoi na przeszkodzie aby wyswielac dla projektora obraz 1080p zas na TV 1080i. Jest to najtansze i najprostsze rozwiazanie, w najgorszym wypadku wymagajace wylaczenia i wlaczenia Onkyo gdyby nie chcialo sie zchynronizowac z "nowa" rozdzielczoscia po przelaczeniu z TV na projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam puszki z tego postu. KLIK.

Telewizor fullhd i projektor hdready,sygnał wypuszczony z Onkyo 606.Nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek39

Ale to co pokazales to jest switch 2wejscia/1wyjscie czy spliter 1wejscie/2wyjscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa wejścia,jedno wyjście.Używam go na odwrót,tzn. dzielę wyjście z Onkyo między TV i projektor.W danym momencie pracuje tylko jedno urządzenie bo to jest zwykły przełącznik.Dokładnie o to pytał autor wątku.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię Irek39 ale w sumie poszukuję czegoś raczej automatycznego.

Sygnał ma być przesyłany ww jednym czasie tylko do jednego z dwóch odbiorników albo do TV albo do projka, nigdy równocześnie do dwóch.

Widziałem na portalu aukcyjnym kilka modeli firm Aten i Gembird za połowę ceny nSplittera

tylko teraz pytanie czy takie urządzenia są coś warte czy pieniądze wyrzucone w błoto?

Może ktoś testował takie tańsze splittery i chciałby się podzielić opinią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety standardowo dziala to tak, ze urzadzenia komunikuja sie miedzy soba i w przypadku róznych (maksymalnych) mozliwosci w zakresie odtwarzania sygnalow A/V urzadzenia ustala wspolny EDID zgodny dla wszystkich podlaczonych ( aktywnych) urzadzen, tzn majac jednoczesnie podlaczone i uruchomione TV i projektor, sygnal video z Onkyo "poleci" tylko w 1080i i nie bedziesz mogl klonowac obrazu 1080p. Jesli zamierzasz jednak korzystac z urzadzen naprzemiennie nic nie stoi na przeszkodzie aby wyswielac dla projektora obraz 1080p zas na TV 1080i. Jest to najtansze i najprostsze rozwiazanie, w najgorszym wypadku wymagajace wylaczenia i wlaczenia Onkyo gdyby nie chcialo sie zchynronizowac z "nowa" rozdzielczoscia po przelaczeniu z TV na projektor.

Witam. Jeśli tv po podaniu 1080p ma czarny ekran to pozamiatane ,jeśli natomiast posiada downsampling i wyświetla obraz w innej swojej natywnej niższej rozdzielczości to nie ma problemu by oba urządzenia chodziły równocześnie w swoich natywnych ,różnych rozdzielczościach. Aby tego dokonać należy podłączyć urządzenie o wyższych możliwościach do gniazda OUTPUT2 to o niższej rozdzielczości pod OUTPUT1. N Splitter ustala tablice EDID dla obu urządzeń na podstawie skanu gniazda OUTPUT2 a to co jest pod jedynką nie ma żadnego znaczenia.Sygnał na obu wyjściach poleci taki jaki zostanie ustalony miedzy N Splitterem a urządzeniem podpiętym pod OUTPUT2. Na pewno NIE DA SIĘ korzystać z urządzeń na przemiennie włączając tylko jedno z nich. Aby to zrobić trzeba zresetować N Splittera i podpiąć nowe urządzenie pod OUTPUT2 by znów ustalić rozdzielczość w tablicy EDID inaczej N Splitter będzie za każdym razem podawał na OUTPUT1 taką rozdzielczość jaką poprzednio ustalił z urządzeniem podpiętym pod OUTPUT2 mimo iż jest ono wyłączone. Jeśli mamy problem z kompatybilnością telewizora i amplitunera które mają różne parametry : obsługiwane rozdzielczości lub formaty dźwięku TO... : Podłączamy do wyjścia OUTPUT2 Amplituner a do WYJŚCIA AMPLITUNERA telewizor, następnie odłączyć należy na kilka sekund zasilanie N Splittera , po ponownym podłączeniu tablice EDID będą już zawierały w pamięci oba urządzenia i wtedy można już przepiąć TV pod OUTPUT1. To tyle w kwestii sprostowania informacji o N Splitter. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno NIE DA SIĘ korzystać z urządzeń na przemiennie włączając tylko jedno z nich. Aby to zrobić trzeba zresetować N Splittera i podpiąć nowe urządzenie pod OUTPUT2 by znów ustalić rozdzielczość w tablicy EDID inaczej N Splitter będzie za każdym razem podawał na OUTPUT1 taką rozdzielczość jaką poprzednio ustalił z urządzeniem podpiętym pod OUTPUT2 mimo iż jest ono wyłączone.

Obawiam sie, ze Kolega fitarkus ma racje we wszystkim co dotyczy N-splitera i ze z zadnego innego HDMI splitera 2/1 nie wycisnie sie spodziewanego efektu w inny sposob, chyba ze bedzie to taki, ktory ma na sztywno ustawiane wartosci EDID dla jednego ze zlacz przy pomocy jumperow. Nie wiem czy isnieja na rynku modele 2/1 o takiej funkcjonalnosci, ale 1-2 lata temu mozna bylo kupic takie modele z wieksza iloscia zlacz we/wy (ja widzialem takie 4/2). Nie wiem jak w praktyce dziala N-spliter, bo posiadam HDMI Matrix Spliter 4/2, ktory umozliwia jednoczesne ogladanie na 2 roznych wyjsciach roznego sygnalu z roznych wejsc przy roznej rozdzielczosci. Poczatkowo nastawialem sie na takie z jumperami ale ze nie mam w domu TV 1080i przestalo to miec znaczenie i zamiast jamperow wybralem takiego z dodatkowym sterowaniem urzadzeniami przez IR ( co tez w sumie sie nie przydalo).

Sorry za poprzednie niedomowienie reset N-splitera pominalem jako oczytwisty ( nie cierpie pisac na malych ekranikachm strasznie dlugo schodzi i sprawia klopoty z poprawianiem bledow). Jak pozniej znajde linka do urzadzen z jumperami to wrzuce. Moze one beda sie nawadac

A co z rozwiazaniem ktore zaproponowal Irek39?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z rozwiazaniem ktore zaproponowal Irek39?

W sumie jeśli to dobrze funkcjonuje przy długich kablach - do projka mam puszczony 15m budżetowy kabelek -zgodnie z zasadą kolegi Fantom -tani też przesyła ten sam obraz.

Chociaż funkcjonalność z tym ręcznym przełącznikiem pozostawia wiele do życzenia, wolałbym już coś na pilota - leniuch jestem wink.gif .

Myślisz że ten przełącznik będzie działał poprawnie przy moich założeniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeśli to dobrze funkcjonuje przy długich kablach - do projka mam puszczony 15m budżetowy kabelek -zgodnie z zasadą kolegi Fantom -tani też przesyła ten sam obraz.

Chociaż funkcjonalność z tym ręcznym przełącznikiem pozostawia wiele do życzenia, wolałbym już coś na pilota - leniuch jestem wink.gif .

Myślisz że ten przełącznik będzie działał poprawnie przy moich założeniach ?

To co zalinkowałeś, nie zadziała, bo to switch, nie splitter, na dodatek elektroniczny, nie mechaniczny. Switche elektroniczne są kierunkowe - nie możesz ich wyjść traktować zamiennie z wejściami.

W Twojej konfiguracji sprzętu możesz skorzystać z nSplittera MK-II, aby zrealizować wszystko co potrzebujesz, ale nie samego. Potrzebował będziesz jeszcze czegoś takiego, czyli wyłączników gniazdek zasilających sterowanych z pilota.

nSplitter MK-II ma taką cechę, że tworzy wirtualnego EDIDa tylko podczas załączania zasilania. Korzystając z tej jego cechy możesz w dowolnej chwili pilotem od sterowania gniazdkami przekonfigurować jego ustawienia. Wystarczy, że nSplitter jak i urządzenia na jego wyjściach masz podłączone do wyłączalnych gniazdek sieciowych. Załączając zasilanie nSplittera, gdy żadne z urządzeń na jego wyjściach nie jest zasilane włączysz mu funkcję DreamEDID. Włączając mu zasilanie, gdy jedno z urządzeń jest zasilone kopiujesz do nSplittera EDIDa z tego zasilanego urządzenia. Gdy załączasz go z oboma urządzeniami zasilanymi kopiuje się EDID z urządzenia podpiętego do wyjścia HDMI2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zalinkowałeś, nie zadziała, bo to switch, nie splitter, na dodatek elektroniczny, nie mechaniczny. Switche elektroniczne są kierunkowe - nie możesz ich wyjść traktować zamiennie z wejściami.

Czyli jak dobrze rozumiem taki sprzęcik nie jest kierunkowy bo mechaniczny tak? Czyli poza wygodą użytkowania spełni moje założenia? No bo szczerze mówiąc jeśli mam wydać na nSplitter 300zł + gniazdka 45zł i dodatkowo wyłączać poszczególne odbiorniki to chyba wolę wstać z kanapy i przełączyć przycisk w tym paskudnym mechanicznym switchu.mad.gif a w kieszeni pozostanie mi 320zł. Za tyle to na jakąś niewielką Single Malt zostanie laugh.giflaugh.gif.

Chyba ,że źle zrozumiałem i mechaniczne switche też są kierunkowe ale wtedy kolega Irek39 nie wspominałby o takim rozwiązaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zalinkowałeś, nie zadziała, bo to switch, nie splitter, na dodatek elektroniczny, nie mechaniczny. Switche elektroniczne są kierunkowe - nie możesz ich wyjść traktować zamiennie z wejściami.

W Twojej konfiguracji sprzętu możesz skorzystać z nSplittera MK-II, aby zrealizować wszystko co potrzebujesz...

Witam ponownie. N Splitter Pro mk2 niczego tutaj nie zmienia bo i na nim będzie sygnał wyjściowy na Output 1 i Output 2 identyczny. N Splitter mk2 stosujemy tylko jeśli urządzenia które podpinamy powodują jakiś konflikt (nie lubią siebie) , np mój Acer Aspire REVO 3610 z zainstalowaną Linuxową wersją XBMC nie mógł się dogadać z moim tv Panasonic TX-P50VT20B, mimo iż TV oraz N Splitter obsługiwały 24P to REVO za chiny nie chciało wysłać takiego sygnału gdyż Panasonic w tandemie z Nsplitterem niepoprawnie raportował zakres obsługiwanych standardów . Pomógł N Splitter Pro MK2 i jego funkcja Dream EDID która blokuje skanowanie Output 2 a tablice EDID zapisuje w stylu "wszystko na max" czyli 1080p 24p 3D oraz wszystkie formaty dźwięku.

Aby rozwiązać problem autora wątku należy najpierw zorientować się co się stanie gdy podamy do Tv HD REDY sygnał FULL HD, jeśli będzie obraz to potrzebny będzie SPLITTER , i nie musi być to koniecznie N Splitter zakupiony u złodziejskiej (bo 300zł za coś takiego to już nie jest nawet żart tylko groteska!) firmy która w dodatku jawnie kłamie ,że jest to produkt POLSKI można kupić np to ... http://www.amazon.co...0221341&sr=8-27 . Jest to identyczne urządzenie , również zrobione za "ryż" instrukcja obsługi pasuje od N Splitter a ,jedyna różnica to inne logo. W przypadku gdy TV nie zaakceptuje 1080p to należy podpiąć projektor pod OUTPUT 1 natomiast TV pod OUTPUT 2 ,skutkiem czego na obu urządzeniach będzie sygnał lecz będzie to obraz o rozdzielczości natywnej ekranu TV. Aby wilk był syty i owca cała należy zakupić PRZEŁĄCZNIK np taki oto z pilotem http://www.amazon.co...221628&sr=1-12. Jak słusznie zauważył kolega JackS. , nie ma przełączników (elektronicznych) które działają w obie strony czego na to dowodem jest istnienie splitterów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ,że źle zrozumiałem i mechaniczne switche też są kierunkowe ale wtedy kolega Irek39 nie wspominałby o takim rozwiązaniu.

Nie. Mechaniczne switche to zwykłe izostaty. W nich poszczególne druty są przełączane czysto mechanicznie. Pamiętaj, że oznacza to pogorszenie parametrów transmisyjnych łącza HDMI - sumuje się długość kabli po obu stronach switcha i straty na wszystkich stykach. Przy switchach elektronicznych (i splitterach) nie ma tego efektu, bo sygnał HDMI jest z reguły regenerowany przez elektronikę switcha lub splittera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fitarkus mój TV nie przyjmuje sygnału 1080p a tym bardziej 24p a taki chcę uzyskiwać na projektorze więc muszę użyć razem splittera i przełącznika czy sam przełącznik do , którego podałeś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. N Splitter Pro mk2 niczego tutaj nie zmienia bo i na nim będzie sygnał wyjściowy na Output 1 i Output 2 identyczny. N Splitter mk2 stosujemy tylko jeśli urządzenia które podpinamy powodują jakiś konflikt (nie lubią siebie) , np mój Acer Aspire REVO 3610 z zainstalowaną Linuxową wersją XBMC nie mógł się dogadać z moim tv Panasonic TX-P50VT20B, mimo iż TV oraz N Splitter obsługiwały 24P to REVO za chiny nie chciało wysłać takiego sygnału gdyż Panasonic w tandemie z Nsplitterem niepoprawnie raportował zakres obsługiwanych standardów . Pomógł N Splitter Pro MK2 i jego funkcja Dream EDID która blokuje skanowanie Output 2 a tablice EDID zapisuje w stylu "wszystko na max" czyli 1080p 24p 3D oraz wszystkie formaty dźwięku.

Aby rozwiązać problem autora wątku należy najpierw zorientować się co się stanie gdy podamy do Tv HD REDY sygnał FULL HD, jeśli będzie obraz to potrzebny będzie SPLITTER , i nie musi być to koniecznie N Splitter zakupiony u złodziejskiej (bo 300zł za coś takiego to już nie jest nawet żart tylko groteska!) firmy która w dodatku jawnie kłamie ,że jest to produkt POLSKI można kupić np to ... http://www.amazon.co...0221341&sr=8-27 . Jest to identyczne urządzenie , również zrobione za "ryż" instrukcja obsługi pasuje od N Splitter a ,jedyna różnica to inne logo.

Przeczytaj sobie specyfikację splittera do którego dałeś link, a przekonasz się, że z nSplitterem nie ma wiele wspólnego poza kształtem metalowej obudowy i tym, że ma 3 gniazka HDMI. Takich samych obudów używa kilka firm produkujących splittery, splittery różniące się się znacząco parametrami i funkcjonalnością. Ten z aukcji, do której dałeś link to splitter na dość przestarzałej elektronice, która pracuje tylko do 165MHz, czyli w 1080p60 nie obsłuży Deep Coloru, nie obsłuży też żadnych wyższych formatów 3D. Oczywiście o funkcji DreamEDID w przypadku tego splittera możesz zapomnieć.

W przypadku gdy TV nie zaakceptuje 1080p to należy podpiąć projektor pod OUTPUT 1 natomiast TV pod OUTPUT 2 ,skutkiem czego na obu urządzeniach będzie sygnał lecz będzie to obraz o rozdzielczości natywnej ekranu TV.

To też jest funkcja specyficzna dla nSplittera. W tych splitterach z Amazona niezależnie od tego, do którego wejścia HDMI podepniesz telewizor, a do którego projektor, są wycinane wszystkie tryby poza wspólnymi dla obu urządzeń.

Aby wilk był syty i owca cała należy zakupić PRZEŁĄCZNIK np taki oto z pilotem http://www.amazon.co...221628&sr=1-12. Jak słusznie zauważył kolega JackS. , nie ma przełączników (elektronicznych) które działają w obie strony czego na to dowodem jest istnienie splitterów. Pozdrawiam

Ale switch z tej aukcji, to właśnie switch elektroniczny. Nie da się go używać jako splittera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fitarkus mój TV nie przyjmuje sygnału 1080p a tym bardziej 24p a taki chcę uzyskiwać na projektorze więc muszę użyć razem splittera i przełącznika czy sam przełącznik do , którego podałeś link?

Witam Ponownie

W tym wypadku nic nie zrobisz bez skalera ,co jest zupełnie nieopłacalne, przełącznik z pilotem do którego podałem link jest niewłaściwy, jedyne co możesz zrobić to kupić splitter i ustawić go dla obu urządzeń na maksymalną natywną rozdzielczość ekranu tv ,jeśli Twój Tv zgłosi 1080i to będziesz miał ją na obu ekranach, jeśli nie to na obu będzie 720p. Niezależnie od tego jaki przełącznik czy też splitter zastosujesz i tak będzie zawsze coś nie tak bo do tego połączenia wymagany byłby skaler.

Jest jeszcze inne rozwiązanie, zwykły rozdzielacz np taki http://www.amazon.co...0305589&sr=8-19 tani i robi to o co chodzi ,jednakże pamiętać należy ,że mimo wszystko będziesz musiał za każdym razem gdy zmienisz ekran zmieniać rozdzielczość w źródle ,bo jak wcześniej napisałeś Twój Tv nie trawi 1080p.

Co do wypowiedzi JackS. Bardzo proszę o nieopowiadanie bzdur wyssanych z palca , tak się składa ,że akurat mam pod Ręką oba Splittery

c593301a2dc3363dm.jpg

Kolego JackS. ,zapewniam ,że tani Splitter z Amazon jest identyczny fizycznie z N Splitter Pro MK2 ma dokładnie taki sam mikroprocesor i taktowanie. Bez najmniejszego problemu radzi sobie z z Deep Color oraz wszystkimi możliwymi rozdzielczościami włączając w to 3D oraz dźwięk HD .WIEM PONIEWAŻ MAM I UŻYWAM. A funkcja Dreem EDID jest potrzebna tylko i wyłącznie wtedy gdy mamy konflikt sprzętowy o czym już wcześniej napisałem ,a zdarza się to przy dzisiejszym sprzęcie wybitnie rzadko. N Splitter oraz Cablesson to dokładnie te same urządzenia włącznie z oprogramowaniem.

Jack.S napisał : """To też jest funkcja specyficzna dla nSplittera. W tych splitterach z Amazona niezależnie od tego, do którego wejścia HDMI podepniesz telewizor, a do którego projektor, są wycinane wszystkie tryby poza wspólnymi dla obu urządzeń."""

To również jest bzdura wyssana z palca. Czy dołączyć do fotki instrukcje obsługi ? bo kolega zapewne nie raczył sobie poszukać i choćby raz przeczytać by wiedzieć o czym mówi.

Proszę przeanalizować siódmą fotografię z tej strony ,jeśli kolega nie lubi ,czy też nie ma czasu poczytać http://www.amazon.co...0312322&sr=8-1. Na przyszłość radzę nie wróżyć z fusów ,bo to mniej boli i zazwyczaj szkodzi tym ,którzy przybywają na forum by czegoś się dowiedzieć. Bez urazy i z wyrazami szacunku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym wypadku nic nie zrobisz bez skalera ,co jest zupełnie nieopłacalne, przełącznik z pilotem do którego podałem link jest niewłaściwy, jedyne co możesz zrobić to kupić splitter i ustawić go dla obu urządzeń na maksymalną natywną rozdzielczość ekranu tv ,jeśli Twój Tv zgłosi 1080i to będziesz miał ją na obu ekranach, jeśli nie to na obu będzie 720p. Niezależnie od tego jaki przełącznik czy też splitter zastosujesz i tak będzie zawsze coś nie tak bo do tego połączenia wymagany byłby skaler.

Skaler to dość drogie rozwiązanie zważywszy, że dla m12 nie jest istotne, aby obraz był na obu ekranach równocześnie, ale by był na jednym za to aby miał maksymalne parametry obsługiwane przez dany ekran, i aby nie trzeba było za każdym razem podchodzić do przełącznika.

Znacznie taniej niż skalerem można to rozwiązać dwoma aktywnymi switchami, choć i tak bardzo tanio to nie wyjdzie.

Jest jeszcze inne rozwiązanie, zwykły rozdzielacz np taki http://www.amazon.co...0305589&sr=8-19 tani i robi to o co chodzi ,jednakże pamiętać należy ,że mimo wszystko będziesz musiał za każdym razem gdy zmienisz ekran zmieniać rozdzielczość w źródle ,bo jak wcześniej napisałeś Twój Tv nie trawi 1080p.

To rozwiązanie może w ogóle nie zadziałać, bo to do czego zalinkowałeś są dwa zlutowane ze sobą gniazdka HDMI, a co za tym idzie sygnały sterujące obu odbiorników są czymś takim zwierane. To zwarcie powoduje, że Blu-Ray najprawdopodobniej w ogóle nie da rady odczytać tablic EDID telewizora, ani projektora, bo obie będą się zgłaszać równocześnie. Tablice EDID są aktywne niezależnie od tego czy odbiornik jest włączony, czy w stand-by. Poza tym może być problem z HDCP.

Co do wypowiedzi JackS. Bardzo proszę o nieopowiadanie bzdur wyssanych z palca , tak się składa ,że akurat mam pod Ręką oba Splittery

Piękna fotka, a szczególnie ten twój dopisek. ;-)

Rozbawiłeś mnie.

Kolego JackS. ,zapewniam ,że tani Splitter z Amazon jest identyczny fizycznie z N Splitter Pro MK2 ma dokładnie taki sam mikroprocesor i taktowanie. Bez najmniejszego problemu radzi sobie z z Deep Color oraz wszystkimi możliwymi rozdzielczościami włączając w to 3D oraz dźwięk HD .WIEM PONIEWAŻ MAM I UŻYWAM.

Jak widzę dziś masz już inny splitter, niż ten do którego dałeś link wczoraj. Wczoraj pisałeś o splitterze Lutalla z Amazona, dziś już masz Cablessona.

Problem w tym, że mimo dużej dociekliwości nie bardzo wiesz gdzie szukać.

Otóż za parametry techniczne splittera odpowiada układ scalony, do którego jeszcze nie dotarłeś - to ten pod radiatorem. Układ ten jest produkowany w kilku wersjach, znacznie różniących się parametrami. Wersje o różnych przepustowościach są produkowane w tych samych obudowach, mają ten sam pinout. Od zewnątrz różnią się tylko cyferkami na obudowie. Tak, jak Ci wczoraj pisałem splitter, do którego dałeś link wczoraj ma zapewne najwolniejszą wersję tego scalaka, tak przynajmniej wynika z opisu na jego na aukcji (Frequency: Up to 165MHz). Jaką ma Twój? - nie wiem. Aby sprawdzić czy jest to wersja 225MHz musiałbyś przesłać przez splitter sygnał HDMI w formacie z taktowaniem ponad 165 MHz. Nie wiem czy masz odpowiednie źródło sygnału, aby to sprawdzić.

Z kolei za funkcjonalność splittera odpowiada wewnętrzne oprogramowanie jego procesora, do którego raczej się nie dostaniesz. To od niego zależy sposób obsługi HDCP (w tym workaroundy na niekompatybilne urządzenia), oraz sposób zarządzania EDIDami.

A funkcja Dreem EDID jest potrzebna tylko i wyłącznie wtedy gdy mamy konflikt sprzętowy o czym już wcześniej napisałem ,a zdarza się to przy dzisiejszym sprzęcie wybitnie rzadko. N Splitter oraz Cablesson to dokładnie te same urządzenia włącznie z oprogramowaniem.

To spróbuj sobie załączyć DreamEDIDa w Cablessonie. Może masz jakieś urządzenie, które raportuje Ci wirtualnego EDIDa tworzonego przez splitter? Na przykład każdy nbox ma w swoim menu możliwość wyświetlenia informacji o formatach audio i wideo podpiętego do niego telewizora. Łącząc dekoder z telewizorem przez nSplitter i załączając funkcję DreamEDID nbox powinien wyświetlić Ci na przykład dużo więcej formatów audio, niż te obsługiwane przez Twój telewizor. Spróbuj tego samego z Carlsonem... Jeśli masz jakiś odbiornik telewizyjny, który nie obsługuje 1080p24, to podłącz go jako drugi, a będziesz mógł sprawdzić jak różnie nSplitter i Carlsson zarządzają EDIDami w przypadku, gdy któryś z formatów wizji jest dostępny tylko w jednym odbiorniku.

Jack.S napisał : """To też jest funkcja specyficzna dla nSplittera. W tych splitterach z Amazona niezależnie od tego, do którego wejścia HDMI podepniesz telewizor, a do którego projektor, są wycinane wszystkie tryby poza wspólnymi dla obu urządzeń."""

To również jest bzdura wyssana z palca. Czy dołączyć do fotki instrukcje obsługi ? bo kolega zapewne nie raczył sobie poszukać i choćby raz przeczytać by wiedzieć o czym mówi.

Wyobraź sobie, że przeczytałem instrukcję do splittera z Amazona, do którego podałeś wczoraj link. Na powyższy temat jest w niej tyle:

"If the maximum resolution the two displays supported is not the same, what resolution will be displayed?

The splitter will display at the lower one to both displays."

Oznacza to dokładnie to, co wczoraj napisałem - w tym spliterze są wycinane wszystkie tryby poza wspólnymi dla obu urządzeń.

Proszę przeanalizować siódmą fotografię z tej strony ,jeśli kolega nie lubi ,czy też nie ma czasu poczytać http://www.amazon.co...0312322&sr=8-1.

Siódma od lewej fotografia, to ta: http://ecx.images-amazon.com/images/I/61jb2-viO8L._AA1000_.jpg

Gdzie Ty na niej widzisz cokolwiek na temat zarządzania przez ten splitter EDIDami?

Na przyszłość radzę nie wróżyć z fusów ,bo to mniej boli i zazwyczaj szkodzi tym ,którzy przybywają na forum by czegoś się dowiedzieć. Bez urazy i z wyrazami szacunku.

Zacznij może sam stosować się do swych "dobrych" rad. I tak przy okazji popracuj jeszcze trochę nad kulturą swoich wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jakie znaczenie ma częstotliwość sygnału mikroprocesora skoro oba spilttery działają tak samo ? robią dokładnie to samo przesyłają identyczny obraz i dźwięk z taka samą prędkością działają i nie powodują jakichkolwiek rozbieżności w sygnale. Po co Splitter z mikroprocesorem 225MHz i jego możliwości skoro nikt tego nie wykorzysta przez najbliższe 10 lat? Masz źródło sygnału i odpowiedni TV by go wykorzystać ? Zapewne studia posiadają taki sprzęt lecz zapewniam Ciebie drogi kolego ,że oni na pewno nie korzystają z dobrodziejstw Splitter/ów lecz z profesjonalnych skalerów.

Z instrukcji obsługi wyciągnąłeś tylko to co Ci akurat pasowało .W instrukcji jest również mowa o zasadzie działania i sposobie podłączenia ,z której wynika jasno i wyraźnie obraz przesyłany jest na obu wyjściach równocześnie z maksymalną rozdzielczością podpiętego urządzenia pod OUTPUT2. Jak już wcześniej napisałem , mam oba urządzenia i obu używam , nie widzę ,żadnej różnicy ,porównywałem no i wybacz ale no ooo... NIE WIDZĘ. .

Cała nasza "rozmowa" wygląda tak ,że ja mam i używam od lat a Ty nie i w dodatku próbujesz mnie przekonać ,że czerwony samochód jaki posiadam i którym jeżdżę jest niebieski.Nie wiem w jakim celu błąkasz się drogi kolego w swoich poszukiwaniach na angielskojęzycznych stronach skoro wszystko zostało już napisane po polsku na polskim papierze oraz polskich stronach. Nie będę tracił czasu i kontynuował , rezygnuję.

Wszystkich zniesmaczonych którzy zawitali do tego tematu serdecznie przepraszam za wiele brzydkich bąków które tutaj zostały puszczone, natomiast dla autora wątku w ramach przeprosin mam rozdzielacz oraz splitter za free jeśli poda mi adres na private ,również na priv. opiszę dokładnie krok po kroku co z czym i do czego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że obaj macie dużą wiedzę o N-splitterze. Mam go. Na wejściu mam N-box a na wyjściu TV Panasonić 55VT30 i amplituner Onkyo 905. Który powinienem podpiąć pod output2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jakie znaczenie ma częstotliwość sygnału mikroprocesora skoro oba spilttery działają tak samo ?

Dalej nie rozumiesz. Ja nie piszę o taktowaniu mikroprocesora, tylko o przepustowości linii TMDS splittera.

robią dokładnie to samo

Na pewno nie robią tego samego w zakresie zarządzania tablicami EDID. Jak możesz sobie to sprawdzić pisałem w poprzednim poście.

przesyłają identyczny obraz i dźwięk z taka samą prędkością działają i nie powodują jakichkolwiek rozbieżności w sygnale.

Jeśli bazują na różniących się pasmem przenoszenia układach splitterów, to identyczny obraz będzie tylko dopóki będziesz przesyłał obraz, wymagający taktowania linii TDMS do 165 MHz.

Po co Splitter z mikroprocesorem 225MHz i jego możliwości skoro nikt tego nie wykorzysta przez najbliższe 10 lat? Masz źródło sygnału i odpowiedni TV by go wykorzystać ? Zapewne studia posiadają taki sprzęt lecz zapewniam Ciebie drogi kolego ,że oni na pewno nie korzystają z dobrodziejstw Splitter/ów lecz z profesjonalnych skalerów.

Aby przekroczyć barierę 165MHz nie trzeba nawet wyższych formatów 3D. Wystarczy zwykłe 2D w formacie 1920x1080p/60 z najpłytszym Deep Colorem (10 bitowym).

Z instrukcji obsługi wyciągnąłeś tylko to co Ci akurat pasowało .W instrukcji jest również mowa o zasadzie działania i sposobie podłączenia ,z której wynika jasno i wyraźnie obraz przesyłany jest na obu wyjściach równocześnie z maksymalną rozdzielczością podpiętego urządzenia pod OUTPUT2.

Nieprawda. W instrukcji do splittera, do którego dałeś linka przedwczoraj (tego) nie ma ani słowa więcej o żadnym zarządzaniu EDIDami, ani żadnych dodatkowych opisów ani złącza OUTPUT1, ani OUTPUT2.

Jak już wcześniej napisałem , mam oba urządzenia i obu używam , nie widzę ,żadnej różnicy ,porównywałem no i wybacz ale no ooo... NIE WIDZĘ. .

Skoro nie chce Ci się zrobić eksperymentu, który Ci opisałem, w którym mógłbyś zauważyć jak różnią się one jeśli chodzi o zarządzanie EDIDami, to ja już nic nie poradzę. Ale oczywiście wybaczam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że obaj macie dużą wiedzę o N-splitterze. Mam go. Na wejściu mam N-box a na wyjściu TV Panasonić 55VT30 i amplituner Onkyo 905. Który powinienem podpiąć pod output2?

Wszystko jedno, o ile wcześniej załączysz funkcję DreamEDID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno, o ile wcześniej załączysz funkcję DreamEDID.

Ale ja mam N-splitter jedynkę. Chyba tej funkcji nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przełącznik http://www.impakt.com.pl/p,Prze%C5%81%C4%84cznik_hdmi_4_nadajniki-2_odbiorniki__pilot_matrix_gembird,Z10437.html i jestem zadowolony. Wysyłam na tv i proja. Co prawda u mnie sygnał idzie jednakowy do tv i proja ale ten przełącznik ma możliwość wysyłania jednocześnie do dwóch urządzeń albo ma możliwość wyłączenia sekcji A lub B więc jeśli ktoś potrzebuje wysłać na TV sekcja A 720p a na proja sekcja B 1080p no problem wystarczy wyłączyć nie używaną sekcję i obraz pójdzie jak trzeba . Chyba że ktoś musi jednocześnie na dwóch odbiornikach oglądać . Przełącznik ma pilota bez problemów przepuszcza DTS HD Master i DD True HD zero pogorszenia obrazu. Cena poniżej 300 zł więc atrakcyjna jak za 4 in 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam N-splitter jedynkę. Chyba tej funkcji nie mam.

Właśnie po to upgradowałem jedynkę do MK-II, aby nie mieć problemu w podobnej konfiguracji. Możesz spróbować tak: amplituner do output2, telewizor do output1 i dodatkowo amplituner połącz kablem HDMI do kolejnego wejścia HDMI telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to upgradowałem jedynkę do MK-II, aby nie mieć problemu w podobnej konfiguracji. Możesz spróbować tak: amplituner do output2, telewizor do output1 i dodatkowo amplituner połącz kablem HDMI do kolejnego wejścia HDMI telewizora.

O.K.a co mi to da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...