Skocz do zawartości
Quch

Tuner/dekoder pod Cyfrę +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Z racji, że nie jestem w temacie a w grudniu oddaję dzierżawiony z Cyfry + dekoder (http://www.cyfraplus.pl/technologie/sprzet/philips_pvr_hd.html), który można opisać jednym słowem - tragiczny - chciałbym już nie popełnić tego samego błędu i zakupić własny dekoder PVR HD/Full HD, który bez problemu obsłuży platformę cyfry i będzie pozwalał na komfortową pracę i możliwość modyfikacji oprogramowania. Jeśli jest to możliwe to opcja zgrywania nagranych z C+ materiałów znajdujących się na dysku dekodera również będzie dla nie istotna. Możecie polecić coś sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ferdka 8800HD z którym cyfra pracuje beznajmniejszego problemu - bardzo chętnie sprzedam za śmieszne pieniądze!Sam posiadam Panasa z wbudowanym tunerem satelitarnym z modułem cyfry i tunerek jest mi zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie bardzo popularne są Arivt Fergusona (200, Combo itd.) Masz możliwośc zgrywania filmów i wymiany softu ale ze stabilnością jest różnie. Dobrym wyborem (ale znacznie droższym) są tunery Topfield. Tutaj jednak raczej filmów nie pozgrywasz. Musisz także pamiętać, że na takich tunerach nie będzie działała usługa VOD Cyfry+ (jeśli to jest dla Ciebie istotne). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tez ze w Arivach nie ma EPG cyfry bo nie obsluguja MediaHighway - wiec 2 audycje max do przodu masz wyswietlone, a przy sporej ilosci programow nie ma zadnego opisu. Wiec PVR musisz sobie chyba z gazety przepisywac.

Tylko Dreambox albo klonopodobne dziala jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tez ze w Arivach nie ma EPG cyfry bo nie obsluguja MediaHighway - wiec 2 audycje max do przodu masz wyswietlone, a przy sporej ilosci programow nie ma zadnego opisu.

To masz bardzo stare informacje! Owszem nie obsługuje MediaHighway ale z tego powodu nie ma EPG chyba na 3 kanałach. Reszta działa bez problemu z ponad tygodniowym wyprzedzeniem (w zależności jak operator zdecyduje). Także Twoja informacja niestety nie jest zgodna z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ferdka 8800HD z którym cyfra pracuje beznajmniejszego problemu - bardzo chętnie sprzedam za śmieszne pieniądze!Sam posiadam Panasa z wbudowanym tunerem satelitarnym z modułem cyfry i tunerek jest mi zbędny.

to ja bym poczekał ze sprzedażą podobno nie wszystkie moduły cyfry dekodują nowe kanały hd (c+gool,minimini hd itp)

żeby nie było off top to polecam dm 8000!

Edytowane przez rafallis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - jeśli chodzi o przedział cenowy to biorąc pod uwagę, że za dwa lata wypożyczenia podczas umowy płaci się 240 zł więc co najmniej tyle. Cena jest sprawą otwartą - ma to być inwestycja przynajmniej na dwa lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz bardzo stare informacje! Owszem nie obsługuje MediaHighway ale z tego powodu nie ma EPG chyba na 3 kanałach. Reszta działa bez problemu z ponad tygodniowym wyprzedzeniem (w zależności jak operator zdecyduje). Także Twoja informacja niestety nie jest zgodna z prawdą.

Sprawdze dzisiaj bo moze faktycznie stal sie cud , ale jeszcze tydzien temu nie bylo EPG cyfry. Max 2-3 programy do przodu. To byla jak dla mnie jedyna wada arivy. Poza tym w tej cenie tuner rewelacja. PVR dziala, radio internetowe dziala. I wszystko inne tez.

EDIT: Wczoraj sprawdzilem z najnowszym softem i niestety na wiekszosci kanalow z Cyfry ciagle nie ma pelnego EPG (2 pozycje - biezaca i nastepna). Wiec nie wiem jak koledze Xelos to dziala.

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pamietaj ze we wlasnym tunerze kanaly ulozysz sobie jak zechcesz , posortujesz, dodasz kanaly z innych satelit jak zrobisz bardziej zaawansowana instalacje antenowa. Do tego PVR - w tunerach platform nie wyjmiesz nagrania w zaden sposob, a Arivy czy DM - przegrasz bez problemu do komputera, nagrasz na plyte DVD. Zachowasz na pozniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec nie wiem jak koledze Xelos to dziala.

Działa bez problemów w tej chwili na jednym z softów serii 2.xx (nie najnowszym tylko wybranym jako najlepszy) a wcześniej na wszystkich softach serii 1.xx.

Jeśli chodzi o zalety posiadania własnego tunera to long_28y większość z nich już podał. Jednak praktycznie to przenoszenie nagranych programów na dvd dotyczy np. Arivy ale już nie kilku innych tunerów. Pamiętać trzeba też, że wiele nagranych programów może być w HD a wtedy oczywiście na dvd nie da się nagrać. Potrzebna będzie konwersja itd., itp. masa bezsensownej i czasochłonnej pracy.

Do wad takiego rozwiązania należy zaliczyć jedną głowicę w tunerze - czyli nagrywać możesz dokładnie to co oglądasz i odwrotnie. Dwugłowicowe tunery to bardzo droga sprawa (i jeszcze często są problemy z dwustrumieniowymi modułami). Drugą wadą jest niemożność korzystania z zasobów VOD platformy. Ta usługa działą TYLKO z tunerami danej platformy.

Reasumując - jeśli ktoś nie jest DXowcem i nie skanuje orbity w poszukiwaniu przekazów lub egzotycznych kanałów oraz nie jest kolekcjonerem nagrań i miłośnikiem układania własnej listy kanałów, tuner platformy będzie dla niego lepszym rozwiązaniem. Główną jego wada pozostaje na razie... comiesięczna opłata za wypożyczenie! :) Rozwiązań idealnych brak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz - jak kto lubi - pamietaj ze tuner platformy po skonczeniu umowy nadaje sie w zasadzie do wyrzucenia bo nie obejrzysz na nim nawet kanalow FTA. A na byle ARIVIE troche darmochy mozna poogladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tuner platformy po skonczeniu umowy nadaje sie w zasadzie do wyrzucenia

A to zależy jaki... bo jeśli "typu" PVR VOD to zdecydowanie nie do wyrzucenia tylko do oddania! One nie są na własność (za wyjątkiem tańszych, okrojonych wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie dekoder platformowy m.in. pod VOD, bez możliwości ustawiania własnej listy programów (kolejności itd.) Doświadczenia owszem... bardzo różne. Mogę wysłać Tobie na PW link do forum użytkowników tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...