Skocz do zawartości
wrzos

Zbiorcza antena na bloku mieszkalnym

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc gdzie moge znalesc informacje:
Jaka jest mozliwosc odbioru Telewizji Nowej Generacji n z jednej anteny dla mieszkanców bloku (34 mieszkania).
Taki sposób byłby zapewnie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wrzos' post='18999' date='01.11.2006, 02:19 ']
Prosze o pomoc gdzie moge znalesc informacje:
Jaka jest mozliwosc odbioru Telewizji Nowej Generacji n z jednej anteny dla mieszkanców bloku (34 mieszkania).
Taki sposób byłby zapewnie tańszy.
[/quote]

od listopada ma byc oferowana usluga mulitroom, ale z tego co wiem to maks na 5 telewizorow. nie wiadomo na czym ma polegac (kwestia prawna, czy podzial sygnalu z sasiadem to to samo co sygnal w drugim pokoju), a poza tym 34 mieszkania... obawiam sie ze to niemozliwe... podchodzi chyba pod TV kablowa :(

takie moje zdanie... moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos sie wypowiadal juz na forum, ze mu N dziala bardzo dobrze z multiswitchem. Niewiem ile w tym prawdy ale warto sprobowac. Oczywiscie kazdy abonent musi miec wlasny Nbox i abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam rowniez na oferte n-ki. w moim wypadku jest az 210 mieszkan (dwie wieze po 17pieter). Nawet wiecej - mamy instalacje wewnetrzna juz gotowa - tylko podlaczyc zrodlo i juz... Jednak N-ka sie zlewa.
Zobaczymy - moze predzej doczekamy sie jakiejs HDTV w UPC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystam z Nki na instalacji zbiorczej opartej na multiswitchach i jest wszystko ok. Jakosc sygnalu b.dobra (70-80%), czasem wieczorami jak wszyscy ogladaja TV albo jest gorsza pogoda to moze spasc do 60%. Wszystko oparte jest na 2 antenach 80cm kazda (jedna patrzy na Hotbird a druga na Astre) i konwerterach poczwonych.

Do tej instalacji podpiete jest ok 50 odbiorcow.

Wiec potwierdzam - Nka dziala poprawnie, tylko trzeba DiscEqa wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukjel: mam podejrzenia ze ta instalacja na 210 odbiorcow to zwykla kablowka, a nie multiswitche i kable po ktorych pojdzie L-band

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam w trzech budynkach po 17 pięter i musialam podlączyć n-kę do zbiorczej anteny cyfry, i tu niespodzianka odbiór super, sila 100% a jakość 98%, odbiera pięknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...