Skocz do zawartości
piotr_pomierski

Konfiguracja mythtv + tv dvbt + mythbox xbmc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Proszę o małą pomoc w kilku problemach bo nie mogę sobie z tym poradzić.

1) postawiłem sobie ubuntu 11.04 + xbmc + mythtv. Wszystko działa mythtv wykrył moją kartę dvb-t ale znajduje tylko 6 pierwszych programów z pierwszego transpondera pozostałych nie znajduje. Jak mogę zeskanować by mieć wszystkie dostępne kanały z dvb-t

2) Jak wiadomo do oglądania tv na xbmc jest nakładka na mythtv o nazwie mythbox. Programik się łączy z bazą wyświetla opisy i dostępne kanały ale nie mogę odpalić by oglądać. Mam komunikat, który mówi że w tej konfiguracji xbmc 10.01 + mythtv 0.24 nie będą działać i mam zainstalować wersję xbmc 11.01 a z tego co szukałem to nie ma takiej, chyba że się mylę.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Proszę o małą pomoc w kilku problemach bo nie mogę sobie z tym poradzić.

1) postawiłem sobie ubuntu 11.04 + xbmc + mythtv. Wszystko działa mythtv wykrył moją kartę dvb-t ale znajduje tylko 6 pierwszych programów z pierwszego transpondera pozostałych nie znajduje. Jak mogę zeskanować by mieć wszystkie dostępne kanały z dvb-t

2) Jak wiadomo do oglądania tv na xbmc jest nakładka na mythtv o nazwie mythbox. Programik się łączy z bazą wyświetla opisy i dostępne kanały ale nie mogę odpalić by oglądać. Mam komunikat, który mówi że w tej konfiguracji xbmc 10.01 + mythtv 0.24 nie będą działać i mam zainstalować wersję xbmc 11.01 a z tego co szukałem to nie ma takiej, chyba że się mylę.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

ad.1. czy możesz podać jaką masz karte dvb-t i jakieś pomoce że już masz kilka kanałów? i czy udało ci się resztę doskanować?

ad.2. da się doinstalować nioficjalną wersję xbmc :

Dodajemy potrzebne repozytoria:

xbmc: ~ $ sudo add-apt-repository ppa:lars-opdenkamp/xbmc-pvr

xbmc: ~ $ sudo apt-get update

xbmc: ~ $ sudo apt-get install xbmc

Dalej już musisz sam. Jak ty mi pomożesz z dvb-t może razem uda się nam to wykończyć jakoś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że się nie odzywałem ale nie byłem dostępny no i zapomniałem troszkę o tym. Co do karty dvb-t to testowałem i kupiłem chyba 4 karty aż wreście jedna zadziałała bez problemu.

http://linuxtv.org/wiki/index.php/Medion_CTX953

http://linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T_PCI_Cards

Jet to karta MEDION dołączam fotki zrobione na szybko. Kartę kupiłem na allegro za parę złoty. Instalacja była bardzo prosta bo ubuntu od razu ją wykrył wystarczyło tylko przeskanować kanały np. VLC player a potem tylko instalka mythtv i ustawienia. Co do drugiego transpondera to niestety nic z tym nie robilem od tamtej pory bo i tak mi to nie dzialalo pod xbmc. Zobacze teraz jak zrobię aktualizację według tego co napisałeś.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

Jak coś to wyjmę kartę i obcykam ją dla Ciebie.

Co do mojego problemu ze skanowaniem transponderów jak byś miał jeszcze jakiś pomysł to bym był wdzięczny za pomoc.

Mam już bardzo rozbudowany mój media center to i to by się przydało do pełni szczęścia.

Jeszcze jeden programik o którym zapomniałem w nim można bardzo ładnie i łatwo przetestować naszą kartę dvb-t nazywa się "kaffeine"

Tak po za tematem, jak byś chciał stronkę napisaną specjalnie do odczytywania videodb.xml (export bazy z xbmc) po to by pokazać znajomym swoją kolekcję za pomocą internetu to daj znać na PW pokażę Ci jak to wygląda i jak coś udostępnię.

Jestem po pierwszych testach z tą nieoficjalną wersją xbmc i powiem tak xbmc się strasznie wiesza na samym starcie a jak się uda już uruchomić to jest ok, tv nadal nie działa ale teraz nie wyskakuje żaden błąd, musze tylko wrócić do mythtv i zobaczyć czy nadal wszystko działa. Jak nie uda mi się opanować tych zawieszeń systemu to czeka mnie kupę pracy z nową instalacją.

Udało mi się uruchomić tv na xbmc i jest fajnie ale jest jednak problem z tą wersją nieoficjalną. Wiesza się podczas uruchamiania, potrafi się restartować podczas uruchamiania tv lub nawet filmu z dysku lokalnego i jak się sam xbmc uruchomi to jeszcze ok ale jak się zatrzyma to jest już denerwujące bo musimy się podnieść z kanapy i kliknąć power na pc by się wyłączył bez problemu.

Takie dodatkowe pytanie, wiesz może jak przywrócić sobie xbmc do poprzedniej wersji? bo chyba przy tym nie zostanę no chyba że gdzieś jest stabilna i działająca wersja. Może to problem ubuntu ja mam wszystko postawione na 64bit.

Dziś postaram się sprawdzić tą opcję http://klikklik24.pl/index.php/htpc/9-htpc/10-xbmc-pvr-tvheadend-howto wywalę mythtv i zobaczymy czy tak będzie śmigać tv.

JEstem po świeżej instalacji ubuntu + xbmc + ten programik do tv i o dziwo wszystko pięknie śmiga i szybko. Jestem zadowolony hehe.

Jest jeszcze mały problem jak się pc uruchomi i odpalam sobie tv to nie ładuje mi jej, muszę np. za pomocą konsoli wyłączyć i włączyć spowrotem HTS Tvheadend i wtedy w xbmc pięknie działa. Może ktoś się spotkał z tym problemem i napisze jak to naprawić?.

Pozdrawiam

Edytowane przez piotr_pomierski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po za tematem, jak byś chciał stronkę napisaną specjalnie do odczytywania videodb.xml (export bazy z xbmc) po to by pokazać znajomym swoją kolekcję za pomocą internetu to daj znać na PW pokażę Ci jak to wygląda i jak coś udostępnię.

A mógłbyś to upublicznić? Myślę, że więcej osób byłoby tym zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś to upublicznić? Myślę, że więcej osób byłoby tym zainteresowanych.

Pewnie że mogę, jeszcze nad tym pracuję (rozbudowuje) W obecnej wersji jest

1) okładki filmów

2) wszystkie pozycje

3) rozdzielczości

Będzie jeszcze stronicowanie i szukaj.

Tak do końca to nie wiem czy mogę to pokazać online bo wiadomo kopiowanie i rozpowszechnianie filmów jest nielegalne.

Na razie załączę scriny.

bazafilmy1.jpg

bazafilmy2.jpg

bazafilmy3.jpg

bazafilmy4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, umieszczam programik do prezentowania naszych filmów znajomym za pomocą internetu. Jedynie co jest potrzebne do działania tego programu to jakaś domena www i hosting gdzie będą znajdować się wszystkie pliki razem z bazą danych "videodb.xml"

Program może być rozbudowany o więcej danych, możemy wyciągnąć z bazy xml wszystkie dane ja zrobiłem tylko z tymi najbardziej interesującymi mnie.

Cały czas nad tym pracuję w wolnej chwili i jeszcze będzie stronicowanie pozycji i opcja szukaj.

Program do filmów onlin

Okładki filmów są pobierane z tych serwisów co są ustawione w xbmc np. filmweb.pl tak więc tego nie musimy umieszczać na serwerku.

Życzę miłego użytkowania.

Edytowane przez piotr_pomierski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...