Skocz do zawartości
mad-usa

Mocowanie/rekaw do 37" telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sony kdl-37m3000

Chciałbym zamocować go na rogu ściany. Problem w tym, że nie wiem co wybrać. Jeżeli dobrze rozumuje do ten rękaw musi mieć długość równą min 50% szerokości telewizora... Takie rękawy, czy jakkolwiek to jest zwane są bardzo drogie.

Co radzicie zrobić?

rys1.png <-nie dziala

Rysunek poglądowy

Edytowane przez mad-usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić samemu :)

Sam szukałem kiedyś ramienia na którym można by obracać telewizor o kąt 0-90st od ściany.

Mój TV waży około 50kg. Znalazłem na sieci ... koszt około 900zł.

Hmmm ...

Poszedłem do sklepu. Kupiłem: metalowe profile (2m), dwa metalowe zawiasy, farbę w sprayu. Koszt około 60 zł.

Potem udałem się znajomego który ma spawarkę. Godzinka spawania. Potem malowanie. Na drugi dzień profil był gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić samemu :)

Sam szukałem kiedyś ramienia na którym można by obracać telewizor o kąt 0-90st od ściany.

Mój TV waży około 50kg. Znalazłem na sieci ... koszt około 900zł.

Hmmm ...

Poszedłem do sklepu. Kupiłem: metalowe profile (2m), dwa metalowe zawiasy, farbę w sprayu. Koszt około 60 zł.

Potem udałem się znajomego który ma spawarkę. Godzinka spawania. Potem malowanie. Na drugi dzień profil był gotowy.

A ja jestem mechanikiem i potrafie spawac, wiec tym baerdziej nie powinno byc problemu.

Znalazlem jednak sprzet ktory jeszcze jest w granicach rozsadku

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16882733247

Sprawdzilem dane techniczne i po skontaktowaniu sie z obsluga klientazasugerowano mi dokladnie ten model do mojego pokoju, przy czym zaznaczono, ze skrece telewizor o niepelne 90stopni z uwagi, ze odleglosc bedzie niecaly cal mneijsza niz szerokosc mojego tv. Takze dla mnie bomba.

Nie ukrywam, ze chce zeby to bylo "ladne" bo w koncu bedzie bardzo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 900 zł to jednak dla mnie za dużo.

Mój TV (kupowałem go już prawie 4 lata temu) waży o ile pamiętam 58kg ... ramie które to utrzyma musi być bardzo solidne.

Dlatego niejako nie miałem wyjścia jak zbudować własne.

Co do estetyki. Rama jest schowana za telewizorem więc praktycznie jej nie widać.

Jedynie po odchyleniu ale wtedy ogląda się obraz a nie tył TV :)

Zrobiłem nawet mocowanie na siłownik do elektrycznego odchylania ale nie doczekało się to realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...