Skocz do zawartości
  • 0
Michał_22

Brak HDMI Pass through w Onkyo tx-nr905-możliwe??

Pytanie

Witajcie! jestem posiadaczem od niedawna onkyo 905 i mam poważny problem ponieważ chce oglądać tv bez załączonego amplitunera

i wiem że takowa funkcja jest ale czy na pewno? wszystkie funkcje już załączałem i zmieniałem tryb ready się świeci i nic dalej nie mam obrazu proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Też mam Onkyo 905.Nie wiem skąd masz informacje o takiej możliwości. Wydaje mi się że czegoś takiego ten ampli nie ma. Żeby ominąć ten problem kupiłem N-splitter. I teraz N-kę mam podłączoną bezpośrednio do TV a drugi kablem HDMI poprzez amplituner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potwierdzam, w trybie standby, bez załączenia amplitunera, sygnał przez HDMI nie przejdzie. Podobnie jak kolega HQ150 też kupiłem n-splitter, żeby nie musieć ciągle przełączać cable box'a z TV pod ampli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok rozumiem panowie ale informacji zasięgnołem w servisie i koleś był pewny ze po załączeniu hdmi control to działa ze przepuszcza sygnał w trybie "ready" jeśli nie to po co jest ten tryb ready i zużywa aż 30watt?? proszę was o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tryb ready to cos co laczy wszystkie odbiorniki podpiete po HDMI. Jak odpalisz powiedzmy Blu Ray to zalaczy ci sie Amplituner i TV. Taka jest zasada dzialania tego Ready. Wczoraj troche mnie zanurtowalo twoje pytanie i postanowilem sprawdzic to co ci mowili w serwisie ale za kija zadna opcja nie dziala. Wprowadzili cie w blad i tyle. Nigdzie nie pisza o takiej opcji w tym amplitunerze. Kup sobie splitter i bedziesz mial rozwiazany problem

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

bardzo dziękuje za odp no to wielka szkoda bo liczyłem bardzo na tą funkcje(za mało wejść hdmi w tv) a splinter powoduje u mnie na tv zakłócenia i dalej jestem w kropce myślałem że jak kupie najwyższy model to będzie ta funkcja specjalnie dzwoniłem do servisu przed kupnem szkoda słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Coś Panowie kręcicie - już taniutki model 606 pozwala na "przelotkę" HDMI bez włączania amplitunera, a tu klocek z wysokiej półki ma takie zakwasy ?

HARDWARE SETUP -> HDMI - > Control ( enable) , Power Control (enable) , TV Control ( enable ) i śmiga u sąsiada bez problemu z wyłączonym ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

aha i jak to sąsiad robi wyłacza amplituner i zostawia np na dvd i wyłacza i działa dvd ???czy jak i jaka rozdzielczość ma ustawiaona bo ja ustawiam wszystkie i za chiny nic nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potwierdzam. Mam 507 i u mnie działa bez problemu, z tym że ja to wyłączyłem, bo ampli musi zasilać gniazda HDMI, przez co żre prąd i strasznie się nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

BoDeX czy możesz zrobić zdjęcie na potwierdzenie wystarczy komórką? odp pozdrawiam

Zaufanie to fajna rzecz .... ale OK - mogę zrobić, ale musisz napisać co chciałbyś zobaczyć .

Menu Ekranowe z odpowiednimi ustawieniami, czy jak gra player ? :)

Działa to tak, że masz wyłączony amp. na ostatnim wejściu i nic nie świeci . Włączasz TV i player i sygnał leci przez amplituner.

W takich ustawieniach po włączeniu amplitunera nie będziesz mial dźwięku na głośnikach - należy ponownie przestawić w MENU opcję HDMI Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak dałem opcję 'Control' na 'Enabled' i pozostałe (TV Control i Power Control) na 'Enabled', to po wyłączeniu amplitunera zamiast czerwonej lampki 'Standby' świeci się bursztynowa Ready, a i tak sygnał z Blu-raya przestaje przechodzić na TV. Czy przed wyłączeniem ampli muszę wybrać konkretne wejście, a jeśli tak, to które?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pokombinuje ale nie do końca rozumiem mam tryb ready wszystko załaczone hdmi audio out na on wszystko na on i co mam zrobić?

po kolei

mam załączone ps3 i amplituner i tv obraz mam wyłączam ampa i obraz znika i już się nie pojawia - źle robie ?

opisz dokładniej proszę

dobra kombinowałem tak ze ps3 samo odpaliłem i cisza na tv dopiero gdy go załącze jest ok

jestem załamany tyle kasy a on nie puszcza sygnału więc po co te wejscia hdmi zrobili

Edytowane przez Michał_22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobra już wiadomo onkyo 905 niestety nie posiada takiej funkcji modele nowsze owszem tryb ready to bzdet i beznadziejny bajer który działa tylko z 2 tv na świecie tzn jak uruchomisz ps3 podłączone do ampa to on odrazu sie załaczy i załączy tv

ale działa to z 2 tv na świecie żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mylisz pojęcia - tutaj chodzi o oglądanie i słuchanie na TV bez włączania wzmacniacza .... a nie o zdalne sterowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja wiem o co chodzi w tym temacie bo sam go założyłem...

i byłem w warszawie ost. i osobiście rozmawiałem z kolesiami z serwisu onkyo i tak mi to właśnie czarno na białym wytłumaczyli iż model 905

nie posiada oglądania tv po hdmi w trybie ready a model złomowaty 606 już taką funkcje posiada .Żebym wiedział wżyciu bym 905 nie kupił bo po co te wejścia hdmi?

Edytowane przez Michał_22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja natomiast nie rozumiem dlaczego kupiłeś ampa skoro chcesz aby był cały czas wyłączony ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

i jeszcze po co te wej hdmi....mocne ;d;d;d

Edytowane przez FIRMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

panowie sprawa jest prosta moja ma słuchać m jak miłość w 5.1??

po co załaczać amplituner który pobiera w stanie spoczynku 500w żeby zobaczyć m jak miłość???

i jeszcze te marudzenie mojej że musi załaczać tego kloca żeby coś poogladać na tv i ja jestem tego samego zdania

rozumiem film z dvd czy z kompa ale z tv no chyba że muzyke ale ja nie mam 16lat i juz nie ogladam vivy na maksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolega ma 606 i może się z Tobą zamienić ... i żona będzie zadowolona. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po co w takim razie kupować sprzęt który z racji swoich możliwości musi być porządnie zasilony ?! Ludzie kupują największe tv dostępne na rynku a potem płaczą, że prądu dużo ciągnie... Jeśli kupiłbym Hummera to byłoby mi najzwyczajniej w świecie wstyd narzekać, że dużo pali.

Proszę nie brać mojej wypowiedzi do siebie, to tylko takie moje luźne przemyślenia ;)

a w temacie: Kolego Michał_22 posłuchaj rady BoDeXa, albo weź sprzęt pod pachę i jedz do goscia który wcisnął Ci ciemnotę (że w tym modelu to działa) i niech swoją mądrość poprze faktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zgadzam się ale nic nie oddam na pobór mocy nie narzekam tylko nie potrzebnie ma działać do oglądania tv max to 1kW który może pobrać tak na marginesie

i jeszcze grzeje się do 70C wiec w wakacje jest naprawdę gorąco wiec jest to śmieszne że nie wysyła sygnału przy wyłączonym ampie

i jeszcze jego cena bo żeby to był jakiś tani model to bym się nie odezwał pozdrawiam i temat uważam do zamknięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mozesz podlaczyc tuner TV-Sat bezposrednio do TV a dzwiek optykiem do Onkyo i wlaczac Amp tylko do filmow z DD 5.1, reszte ogladajac z dziekiem puszcanym przez TV. Jesli masz pilota, ktorego mozna tak zaprogramowac aby zmniejszyc ilosc operacji pilotami, nie powinienes praktycznie zauwazyc roznicy w obsludze tego ukladu, a hdmi passtruogh, oszczedzajac przy tym nieco pradu potrzebnego do aktywnego HDMI Passthrough.

Ostatecznie z pewnoscia znajdziesz klienta na 905 i pewnie nie stracisz na tym zakupie/sprzedarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...