Skocz do zawartości
lipa_ml

SANYO PLV-Z800 czy EPSON TW-3200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat co wybrać . Generalnie ze względu na umieszczenie proja interesuje mnie tylko LCD może ktoś widział i porównywał te dwa projektory ? Który był by lepszy? Skłaniam się ku Epsonowi ale czekam na opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Epson cierpi dość często na przebarwienia (czerwone plamy) oraz rozbieżność kolorów - jednak model modelowi nierówny i wskazane jest samemu sprawdzić przed zakupem (w końcu mówimy tu o niemałych kosztach). Z kolei Sanyo nie zbiera za dobrych not. W tym przedziale cenowym innego wyboru niema, co innego DLP, ale z tego co piszesz nie masz warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, wcześniej miałem Sanyo Z4 i byłem bardzo zadowolony ale z czasem (po 6 latach) trzeba było wymienić na coś nowszego, po długich przemyśleniach, porównaniach wybór padł na Epsona TW3200.

Co do przebarwień to racja zdarzają się straszne modele ale są i takie bez najmniejszego śladu przebarwień - i po długich poszukiwaniach taki mam.

Co do opinii Sanyo miał dla mnie trochę lepsze odwzorowanie kolorów, był że tak powiem bardziej "miętki" obraz.

Epson jest znacznie jaśniejszy , żywsze kolory, ostry ale generalnie jest lepiej niż OK - kwestia przyzwyczajenia

Generalnie jestem zadowolony z Epsona ale trzeba znaleźć dobry egzemplarz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie przebarwienia podlegają gwarancji ? Naprawie wymianie ? Bo kupuje w hurtowni i generalnie nie mam możliwości przebierania w sztukach.

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcie czy podlegają gwarancji.

Ja kupowałem przez internet i jeden projektor zwróciłem. Dopiero drugi mi spasował.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris99

Czyli nawet jak projektor przepracuję powiedzmy 1h to mogę bez żadnych przeszkód zwrócić? Wiem że jest możliwość zwrotu towaru (sklep internetowy) w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny, ale rzutnik i żywotność lampy to nieco inna sprawa (kiedyś gdzieś o tym czytałem). Możesz dać namiar na sklep w którym kupowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris99

Czyli nawet jak projektor przepracuję powiedzmy 1h to mogę bez żadnych przeszkód zwrócić? Wiem że jest możliwość zwrotu towaru (sklep internetowy) w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny, ale rzutnik i żywotność lampy to nieco inna sprawa (kiedyś gdzieś o tym czytałem). Możesz dać namiar na sklep w którym kupowałeś ;)

Też się zastanawiałem żeby kupić w sklepie internetowym ale z tego co wiem to można oddać towar nie noszący śladów użytkowania i ja bym tego nie przyjął gdybym tego proja sprzedawał ze względu na stan licznika ! Ciekawy jestem co to za sklep , z drugiej strony co oni robią z takim projem ? Reset licznika i do innego klienta ? Chyba nie chciał bym kupować w takim sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset licznika można zrobić samemu, poza tym w Epsonach licznik zużycia lampy zaczyna naliczać dopiero po kilkunastu godzinach.

Co do braku zbieżności paneli to jest to typowa cecha projektorów trzyczipowych, serwis nie przyjmie Ci reklamacji z tego tytułu, no chyba, że rozbieżność będzie na poziomie 2 czy więcej pikseli. O Epsonach w tym względzie zapewne jest głośno z prostej przyczyny, że są one najbardziej popularne.

Z tej dwójki wybrałbym Epsona, o ile się orientuję to Z800 ma te same bebechy co Z700 (panele, optyka), który jest modelem z końca 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem żeby kupić w sklepie internetowym ale z tego co wiem to można oddać towar nie noszący śladów użytkowania i ja bym tego nie przyjął gdybym tego proja sprzedawał ze względu na stan licznika ! Ciekawy jestem co to za sklep , z drugiej strony co oni robią z takim projem ? Reset licznika i do innego klienta ? Chyba nie chciał bym kupować w takim sklepie.

Na pewnym forum, chyba prawnym, jedna osoba miała problem ze zwrotem, jednak po pewnym czasie sklep się ugiął i oddał całą kwotę. Niemniej nie powinno być czegoś takiego jak opcja oddania towaru, przykład: mam mały sklepik, sprzedaję wysokiej klasy wzmacniacze (powiedzmy na naszym rynku prawie nie występuje ten model), kupuje ode mnie 10 osób, po czym dokonuję zakupu w hurtowni i sprzedaję, jednak osoby te nie są zadowolone z przedmiotu, więc zwracają, i co zostaję z wzmacniaczami za które słono zapłaciłem i zwijam interes?

Co do sklepów, skoro taki gigant MM sprzedaję TV z wystawy (które non stop chodzą), baa nawet byłem 3 razy świadkiem jak pakują telewizor i do klienta, to co mogą robić mniejsze sklepy internetowe - lepiej nie wiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepów to nie chcę robić promocji żadnemu, ale był to jeden ze sklepów z tzw. pierwszej 5 cenowej na jednej z popularnych porównywarek cenowych.

I tak jak mistif pisze licznik zaczyna nabijać po kilku godzinach dopiero!

Wymieniając argumentowałem że jest za małe przesunięcie "shift lens", o czym wcześniej informowałem ww sklep że muszę to sprawdzić. I nie było z tym problemu.

Odpaliłem sprawdziłem "shift lens" - lednie złapało mi przesunięcie, zobaczyłem przebarwienia , spakowałem i odesłałem chodził u mnie może z 30 minut wszystkiego. (oczywiście musiałem pokryć koszty przesyłki).

Przy drugim sklepie także zastrzegłem przy zakupie że muszę sprawdzić "shift lens" i w razie czego odeślę - tak jak pisałem przy drugim wszystko było już OK.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem najchętniej kupił bym HD20 ale nie mam niestety warunków. Naczytałem się trochę o awaryjności na konkurencyjnym forum i trochę się zniechęciłem. Wiem że zawsze znajdzie się grupa nie zadowolonych klientów ale jednak niesmak trochę jest . No i mam teraz problem ryzykować z Epsonem czy szukać dalej ale z LCD nie ma za bardzo w czym wybierać. :( A miało być tak pięknie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa_ml

Ja kiedys stalem przed dokladnie takim samym wyborem jak Ty teraz. Wybralem Epsona, trafilem dobry egzemplarz i nie zaluje.

Jak sie nie zdecydujesz, to moze wezniesz mojego - planuje przeskoczyc na JVC lada moment, wiec moj bedzie do zgolenia, jesli rozwazasz uzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa_ml

Ja kiedys stalem przed dokladnie takim samym wyborem jak Ty teraz. Wybralem Epsona, trafilem dobry egzemplarz i nie zaluje.

Jak sie nie zdecydujesz, to moze wezniesz mojego - planuje przeskoczyc na JVC lada moment, wiec moj bedzie do zgolenia, jesli rozwazasz uzywki

Wszystko zależy za ile w jakim stanie czy ma jeszcze gwarancję. Generalnie biorę to na fv więc vat sobie odliczę i zawsze 23% taniej wiec raczej za nowym się rozglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem najchętniej kupił bym HD20 ale nie mam niestety warunków. Naczytałem się trochę o awaryjności na konkurencyjnym forum i trochę się zniechęciłem. Wiem że zawsze znajdzie się grupa nie zadowolonych klientów ale jednak niesmak trochę jest . No i mam teraz problem ryzykować z Epsonem czy szukać dalej ale z LCD nie ma za bardzo w czym wybierać. :( A miało być tak pięknie .

jak to nie ma w czym wybierać? że mało projektorów LCD, czy jak?

w tym roku wyszło kilka 3D nawet, więc nie wiem skąd takie myślenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi full hd projektor LCD ok 4-4,5 tyś zł oprócz TW3200 i Z800 ! czekam na ten wysyp projektorów 3D w tej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

od 1 pażdziernika bedą dostępne nowe epsony np model tw5900 w granicach 5200 PLN brutto z obsluga 3d i kontrastem 20000:1 napewno lepszy od obecnych modeli epsona tych które wymieniłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

od 1 pażdziernika bedą dostępne nowe epsony np model tw5900 w granicach 5200 PLN brutto z obsluga 3d i kontrastem 20000:1 napewno lepszy od obecnych modeli epsona tych które wymieniłeś

Hm nie wiem skąd cena 5200 zł natomiast w Prono mają 5999 zł to jak by nie patrzeć 2 tyś zł więcej nie mieści się w moim budżecie . A skąd pewność że będą lepsze ? Ja takiej pewności nie mam . Na 3d mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację z ta jakością ale zakup za granicą mnie nie interesuje a w pl 6 tyś to za dużo dla mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem najchętniej kupił bym HD20 ale nie mam niestety warunków.

Wklej proszę dwa rzuty pomieszczenia ( z góry, w przekroju ) z zaznaczonymi miejscami zajętymi przez meble nie do ruszenia - może nie jest tak źle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej proszę dwa rzuty pomieszczenia ( z góry, w przekroju ) z zaznaczonymi miejscami zajętymi przez meble nie do ruszenia - może nie jest tak źle !

Odległość od ściany do ściany 3,8 m wysokość 2,5 m , projektor wisi 12 cm od sufitu i przy benq w500 przy pełnym obniżeniu w pionie lansem minimalnie musiałem pochylić projektor więc dlp odpada pewnie całkowicie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli projektor może wisieć dokładnie na wprost ekranu, to DLP powinno być ok. Zarówno HD20 jak i droższe Mitsu HC-4000; zależy jeszcze na jakiej wysokości i jaki duży chciałbyś mieć (masz) ekran.

http://www.mitsubishielectric.com/bu/projectors/calculations/prjcalc.html?p=hc4000

http://www.projectorcentral.com/Mitsubishi-HC4000-projection-calculator-pro.htm

http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD20-projection-calculator-pro.htm

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran ma 200x117 natomiast krawędź dolna ekranu zaczyna się 65 cm od podłogi a projektor wisi 12 cm od sufitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla HC-4000 powieszonego na 12 cm uchwycie do sufitu 250 cm, obraz zawiera się w wysokości 78...191 cm od podłogi, odległość soczewki od ekranu (regulowana zoom'em) może zawierać się w zakresie 2,75...4,1 m. Jeśli ekran możesz podwyższyć, to lens shift nie jest niezbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...