Skocz do zawartości
andsie1

Intel DH61AG

Rekomendowane odpowiedzi

Pisz na bieżąco, jak idzie składanie :D.

Miałem jeszcze zaproponować taką budę

Ajaj ... śliczniutka :) Ale ciekawe jaka cena. Pewnie nie ma moją kieszeń.

Co do komputerka ... płyta i procek nie dotarły. Będę miał komplet w poniedziałek. Zdam relację.

--------------------------------------

Edit:

http://hdtvpolska.com/topic/26858-miniaturowy-htpc-o-przyzwoitych-parametrach/

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz powiedziec gdzie kupiles obudowe bo kolega z mojego forum szuka wlasnie takiej z "siateczka"

Obudowę nabyłem w proline.pl ale z tego co widzę to już nie mają. Czyżbym kupił ostatnią sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z posiadaczy tej płyty mógłby sprawdzić i potwierdzić jej działanie bądź nie z kartami dvb-s2 na pcie?

Otrzymałem odpowiedz, ze sklepu ITX-sklep.pl

"DVB-S2, np. model Prof 8000. W przypadku takiego zestawu rzeczywiście jest problem ze stabilnym działaniem, po zmianie kanałów z polaryzacji H na V system operacyjny powoduje blue screen."

Znalazłem też informacje na forum intela http://communities.intel.com/thread/24989

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie z tą płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety tunera DVB. Kiedyś miałem Prof 7500USB to na IONie nie było z nim wiekszych problemow (procz standardowych typu niedzialajacy pilot) ale sprzedałem go przeszło rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Troszkę chciałbym odświeżyć temat tej płyty intela bo mam pewną wątpliwość. Bardzo fajne jest zintegrowanie pico psu w płycie bo nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na ten wynalazek jak w przypadku tradycyjnych mobo z gniazdem ATX 24 pin. Ale jest jedno ale, mianowicie jak zasilić dysk SSD mając taką płytę? Wiem, że można kupić SSD intela 40GB na mini pcie ale ja chciałbym kupić normalny 2.5" SSD podłączany pod serial ata. I tutaj pojawia się problem jak taki dysk zasilić? Jak to rozwiązali posiadacze tej płyty? W szczególności user andsie1, który korzystał z SSD OCZ.

I druga sprawa, czy ktoś próbował chłodzić całkowicie pasywnie cpu intela z TDP 35W na tej albo podobnych płytach? Jest to możliwe? Jeśli tak to jakie chłodzenie wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie problemów z dyskami SSD. Mam taki dysk podłączony do tej płyty i nie ma żadnych problemów. Wszystko chodzi bardzo dobrze.

Jeżeli chodzi o pasywne chodzenie to też nie ma problemów. procesory intele serii "i" mają małe zapotrzebowanie na ciepło więc chłodzenie pasywne jest jak najbardziej wskazane.

Dyski SSD posiadają interfejs SATA, zasilanie i dane. Na tej płycie są takie gniazda. Wraz z płytą otrzymujesz takie przewody.

Niestety płyta posiada tylko dwa gniada SATA i jedno eSATA umiejscowione na panelu zewnętrznym ale za to ma dużo zgniata USB (4 wewnętrzne i 4 zewnętrzne), które można wykorzystać do komunikacji.

Ja rozwiązałem to w ten sposobi, że do gniazd SATA wewnętrznych podłączyłem dysk SSD i napęd BD. Natomiast kieszeń na dodatkowe dyski, zamontowałem w wewnątrz obudowy i podłączyłem do gniazda USB.

Większość pasywnych, chłodzi bardzo dobrze w granicach 60-90 stopni C. Musisz poszukać na rynku takiego chłodzenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz zauważyłem, że jest na tej płycie gniazdo zasilania dla dysków SATA. To w takim razie płyta jest niczego sobie. Można jeszcze pomyśleć o kupnie karty wifi na mini pcie i mamy w pełni funkcjonalny komputer o wysokiej wydajności :) Planuję budowę takiego pasywnego malucha, nie będzie to stricte HTPC tylko komputer ogólnego użytku. Ta płyta wraz z niskonapięciowym procesorem idealnie się do tego nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolnego kolego. Musisz pamiętać o zasilaniu.

W zależności od użytego procesora bekiesz musical kupić zasilacz 90-150 W.

Jak przeczytasz dokładnie cały temat to znajdziesz na ten temat informację.

Ja użyłem tej płyty tylko do HTCP przy procesorze i3 (35W) z zasilaczem 90W.

\pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć ;) Poczytałem trochę testów takich platform i wychodzi na to, że cały zestaw bez dodatkowych kart rozszerzeń pobiera niecałe 60W w stanie pełnego obciążenia. W przypadku wolniejszego i3 2100T wychodzi niecałe 45W. Więc spokojnie styknie kostka 90W, nie mam zamiaru katować tego procka primem tylko korzystać z niego normalnie, czyli do internetu, oglądnia filmów itp. Niedługo premiera ivy bridge i zastanawiam się czy nie poczekać trochę bo ta nowa generacja ma być jeszcze bardziej oszczędna a tym samym łatwiej będzie ją schłodzić pasywnie. I pojawi się w dodatku pierwszy desktopowy czterordzeniowiec intela z TDP 45W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko dla posiadaczy tej płyty,lub generalnie dla osób znających się :).

Intel podaje iż maksymalny pobór mocy dla slotu PCIx4 w tej płycie nie może przekroczyć 25W.

A co się stanie jeśli przekroczy...np będzie zamontowana karta pobierająca maksymalnie 50W.

Płyta się uszkodzi?...czy po prostu karta będzie widocznie mniej wydajna,(karta graficzna)..poprzez niemożliwość dostarczenia do niej odpowiedniej mocy?.

Zapytałem się w kilku miejscach..ale w sumie nic konkretnego.

Fajna płyta,ale jednak wstawił bym tam "radka" 7750 pasywnego poprzez riser'a.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale przyszlo mi do glowy, ze jesli podlaczasz VGA przez raisera to moze, istnieje taki raiser, przez ktory mozna dostarczyc zasilanie z dodatkowej wtyczki i ominac ewentualne ograniczenie plyty. zaznaczam, ze to moje wyobrazenia, nie podparte, zadnym doswiadczeniem.

edit: Jesli nie ma czegos takiego na rynku, to moze rozwiazanie DIY.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na tyle spodobało mi się siedzenie na małym komputerku...że na stałe pociągnąłem HDMI do pokoju z "dużymi komputerami",a swojej stacjonarki dawno nie włączałem.

Jednak przydała by się troszkę większa moc na karcie grafiki.

Intel HD 2000, jednak troszkę ogranicza w grach....a zmiana i3-2120T na coś z HD4000, może i da "kopa", ale nie tak jak radek 7750..a tam TDP 50W, więc całkiem ładnie.

Kupiłem sobie risera ,ale przed zamówieniem karty, pomyślałem iż poczytam specyfikacje intela dla tej płyty.

No i wyszedł "kwiatek", w postaci ograniczenia mocy.

ps:

Binary:

http://www.ebay.com/itm/PCI-E-Express-1X-PCI-Riser-32Bits-Card-Adapter-Win7-/400228882970#ht_2963wt_906

Pewnie coś w tym stylu..oczywiście nie dokładnie...

Choć troszkę się komplikuje sprawa...dodatkowe zasilanie...pewnie nie poprzez płytę główną.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

[intel podaje iż maksymalny pobór mocy dla slotu PCIx4 w tej płycie nie może przekroczyć 25W.

A co się stanie jeśli przekroczy...np będzie zamontowana karta pobierająca maksymalnie 50W.

Płyta się uszkodzi?...czy po prostu karta będzie widocznie mniej wydajna,(karta graficzna)..poprzez niemożliwość dostarczenia do niej odpowiedniej mocy?.]

W tym przypadku musisz zastosować większe zasilanie np. 130 lub 150 W.

Standardowo jest to zasilacz 90 W, który z powodzeniem wystarcza do zasilenia płyty i podzespołów.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy, to dołożenie zasilacza nawet 500W nic nie zmieni, gdyż ograniczenie tkwi na płycie.

Linie zasilające są tak dobrane, że nic więcej nie wydusisz ...... ale oczywiście mogę się mylić ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,przydało by się mieć pewność.

Mam zasilacz "laptopowy" 120W...co przy procku i3-2120T/dysku 2.5"/slim DVD/ daje sporo luzu.

Ale nie chciałbym uwalić płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty raczej nie uwalisz. Po prostu nie będzie to stabilnie chodziło. Prorokuję zwiechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało zastosować taki zasilacz. Elektronika na płycie przyjmuje nawet 150 W.

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przyjmie nawet i zasilacz o mocy 1 000 W , ale to nie on jest ważny, a PRZETWORNICE na płycie.

Przeciążysz przetwornicę na jakiejś linii i zgon .... po coś przecież ostrzegają o max. mocy odbiornika/karty ! ! !

Zasilacz może być dowolnie wielki, przecież i tak pracuje z taką mocą, jaka zostanie zapotrzebowana z płyty.

Płyta po podłączeniu mocarnej karty zażąda więcej prądu, a tego nie wytrzymają przetwornice na płycie i po zabawie.

W najlepszym razie zwiechy ...

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Related items for 19v/8.4A 160 Watt AC-DC PowerAdapter

Intel DH61AG w/ Intel Corei3-2100

Features

AC-DC 19V, 8.4A Switching Power Adapter (100/240V)

- Compatible with Intel DH61AG motherboard

- AC INPUT: 100 -240 VAC 50/60Hz

- DC OUTPUT: 19V, 8.4A, Peak Power (200W)

http://www.mini-box....C-Power-Adapter

Pozdrawiam niedowiarków.

AndrzejS@

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię jutro w jedno miejsce,jak się czegoś dowiem to dam znać.

Edit:

PDF intela:Click

Strona 73:

2.6.3 PCI Express* Add-in Card Considerations

The motherboard is designed to provide up to 25 W to the PCI Express x4 slot. The

total power consumption from add-in boards on this slot must not exceed this rating.

Dawać mi tu jakiegoś inżyniera od Intela :)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci link do źródła.

Możesz śmiało stosować 120 W.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...