Skocz do zawartości
BoDeX

Formatowanie dysku w N-recorderze

Rekomendowane odpowiedzi

Może to ze starości, a może tylko dyski w N są kiepskiej jakości - wadliwość dysku dotknęła i mnie ....

Ostatnio zapisane materiały "stają", nie dają się przewinąć - jednym słowem crash dysku, pewnie podziurawiony badami.

Pamiętam, że była dyskusja na forum o wykonaniu pełnego formatowania (aby ew. wykluczyć bad sectory ) , nie wiem jedynie, czy taka procedura jest w stanie

wykluczyć uszkodzone sektory ( pełen format ), czy to tylko taki powierzchowny format kasujący jedynie TOC dysku (formatowanie szybkie)

Ma ktoś z Was jakieś pojęcie o tej procedurze i czy w ogóle jest sens się bawić, czy też od razu oddać/wymienić na nowy dekoder ???

A przy okazji : w przypadku wymiany jak nie dać sobie wcisnąć starego modelu ? To już mój 3 egzemplarz i za każdym razem czymś tam się różnił ( zasilanie, gniazda, stopki )

Jak rozpoznać NAJNOWSZY MODEL recordera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W salonach mają z reguły nówki, więc przy wymianie w punkcie nie powinno być problemu. Odnawiane są tylko przy zamówieniach online. Najnowsze czarnuchy z możliwościami "Turbo" to modele, których serial zaczyna się od CLRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, nie formatowałem, wymieniłem, teraz jest ok. Nboxa wymieniałem już 2 razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W byle punkcie, czy w serwisie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kopernika pasaż A-Z, oczywiście Szczecin.

1 raz wymieniłem jak Nbox dostał totalnej zwiechy, nie uruchamiał się i wyświetlał krzaczki na wyświetlaczu.

2 raz, gdy dzwięk był przełączony w tryb DD co jakiś czas losowo generował szum, jak słuchałem troszkę głośniej przez wzmacniacz to można było się "przesraszyć" + właśnie te "zamrożenia" obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...