Skocz do zawartości
andsie1

Klejenie plexi z blachą

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Muszę skleić plexi z blachą i poszukuję skutecznego kleju. Użyłem taśmy dwustronnej takiej do dywanu, ale rogi odstają.

Jak ktoś zna dobry sposób na przyklejenie, to proszę o radę. Skręcenie na śruby, odpada.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleju do kamienia ( marmur,granit) nikt młotem udarowym nie rozklei - nazwy nie pamiętam, ale w fachowym sklepie Ci podpowiedzą.

Jeśli nie jest potrzebna ogromna wytrzymałośc, to chyba większość tych dwuskładnikowych da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża siła nie jest potrzebna.

Chodzi o przyklejenie czarnej szlifowanej plexi do górnej pokrywy HTPC.

Właściwie taśma dwustronna zdaje egzamin, ale niestety rogi odstają.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gullstop.co.uk/fix_all_high_tack_adhesive_by_soudal.asp

Soudal All Fix. Na pewno sprzedaja to w Polsce i na pewno w kolorze czarnym (jesli to ma miec dla Ciebie jakies znaczenie. Bez wzgledu czy to to jest poliweglan czy klasyczna plexi powinien skleic nie rozpuszczajac czy matowiac powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie znajdziesz kleju, który połączy oba te materiały, pomyśl o zastosowaniu materiału pośredniego między nimi.

np. korek między nimi - klej do połączenia korka i blachy oraz drugi klej do połączenia pleksi i korka [to tylko przykład].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

Właściwie to taśma dwustronna trzyma bardzo dobrze. Jedynie coś muszę zrobić z rogami. Teraz to trudno byłoby odkleić plexi bez jej uszkodzenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

Właściwie to taśma dwustronna trzyma bardzo dobrze. Jedynie coś muszę zrobić z rogami. Teraz to trudno byłoby odkleić plexi bez jej uszkodzenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Witam

Taśma do dywanów trzyma bardzo słabo bo nie ma potrzeby aby w przypadku np konieczności przesunięcia dywany zerwać z dywanem klepkę.

Znacznie inaczej wygląda to w przypadku taśmy obustronnie klejącej używanej do przyklejania listew w samochodzie ta odrywana nieumiejętnie odchodzi z lakierem.

Ja dla przykładu kupuję takie taśmy w mieszalni lakierów.

Szerokość do dobrania kolory z tego co wiem to biały i czarny

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już korzystamy z asortymentyu dywanowego to można jeszcze zastosować klej kontaktowy w spreju. Zostało mi trochę po układaniu wykładziny i mimo różnorodnych zastosowań jeszcze nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odkleić plexi od pokrywy i nie można. Boje się uszkodzić pleksi bo mnie dużo kosztowała.

Jak się sama odklei to zastosu7je wasze propozycje.

Pozdrawiam,

AnmdrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taśma do dywanów trzyma bardzo słabo bo nie ma potrzeby aby w przypadku np konieczności przesunięcia dywany zerwać z dywanem klepkę.

Znacznie inaczej wygląda to w przypadku taśmy obustronnie klejącej używanej do przyklejania listew w samochodzie ta odrywana nieumiejętnie odchodzi z lakierem.

Ja dla przykładu kupuję takie taśmy w mieszalni lakierów.

Szerokość do dobrania kolory z tego co wiem to biały i czarny

Pozdrawiam :D

Jesli moge dodac swoje zdanie to polecam czarna dwustronna tasme z takim zielona foila zabezpieczajaca(niestety nie pamietam producenta). Przetrenowalem kilka do roznych celow i tylko czarna potem schodzila bez problemow i bez zostawiania sladow. Najgorsza byla biala piankowa ktorej w zaden sposob nie dalo sie zeskrobac. Tasma do wykladziny nie nadaje sie do niczego poza wykladzina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odkleić plexi od pokrywy i nie można. Boje się uszkodzić pleksi bo mnie dużo kosztowała.

Jak się sama odklei to zastosu7je wasze propozycje.

Pozdrawiam,

AnmdrzejS@

W razie czego mozesz sprobowac rozdzielic materialy struna od gitary - jest cienka i wystarczajaco wytrzymala zeby przeciac dwustronna tasme piankowa.

Jesli uzywales wczesniej tasmy do wykladzin to sposobu ze struna nie polecam - porysujesz plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyłka wędkarska będzie bezpieczniejsza - patent stosowany przez lakierników, przy odklejaniu plastikowych emblematów z karoserii.

do usuwania resztek dwustronnych taśm piankowych, wspomnianych wyżej, polecam tzw. zmywacz do silikonu [do nabycia w sklepach lakierniczych] - nie ingeruje w plastik [radzę wykonać jednak próbę w niewidocznym miejscu] - i po nasączeniu ręcznikiem papierowym resztek taśmy, ładnie wszystko schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taśma do dywanów trzyma bardzo słabo bo nie ma potrzeby aby w przypadku np konieczności przesunięcia dywany zerwać z dywanem klepkę.

Znacznie inaczej wygląda to w przypadku taśmy obustronnie klejącej używanej do przyklejania listew w samochodzie ta odrywana nieumiejętnie odchodzi z lakierem.

Ja dla przykładu kupuję takie taśmy w mieszalni lakierów.

Szerokość do dobrania kolory z tego co wiem to biały i czarny

Pozdrawiam :D

Skorzystałem z Twojej propozycji. Jak na razie to jest dobrze.

Kupiłem 1,5 m taśmy za którą zapłaciłem około 5 zł. Wystarczyło na brzegi i środek. Teraz się klei.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy gotowy poradnik dla majsterkowiczów :) To jest siła Forum i własnych doświadczeń - dziękujemy Ci OMO ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...