Skocz do zawartości
mlesniew

A200 i ID Tagi

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Popcorna z myślą o obsłudze dużej kolekcji plików muzycznych. Głównie ze względu na funkcję gapless. I ta funkcja działa prawidłowo. Jednak za bardzo nie radzi (albo ja nie radzę) sobie z obsługą ID Tagów zapisanych przeze mnie mozolnie w plikach flac (mp3 też). Po prostu dane typu wykonawca i album nie są przenoszone do bazy NMJ. Przenoszone są tylko dane z nazwy pliku a nie informacje z ID Taga.

Niedawno pozbyłem się WD TV Live bo nie miał wspomnianego gapless ale za to dobrze sobie radził z wyświetlaniem informacji zawartych w IDTagach. Czy jest na to jakaś rada aby kolekcja muzyczna wyświetlana była np. tak jak robi to WD TV? Czyli np. bez wchodzenia do folderu widać było okładkę albumu (zakładając, że w środku jest plik folder.jpg) no i pełna nawigacja po plikach wg informacji z IDTag.

Szukanie plików przez NMJ, z tej przyczyny również nie działa dobrze.

Ponadto nie wiem czy to normalne, że baza NMJ dla dysku 1,5 TB z plikami flac i mp3 tworzyła się ponad 2 doby i jeszcze się nie utworzyła bo przerwałem z braku cierpliwości. Dla ok 700mb danych flac tworzyła się 4 godz.

Może jest jakiś program na PC, którym można przygotować taką bazę wg własnych upodobań? Jednak dobrze by było dało się to zrobić dla jakiejś grupy automatycznie a nie każdy album klepać ręcznie oddzielnie. Bo tą drogę przez mękę już przechodziłem tworząc kolekcję flac.

-------------------------

dalsze dylematy...

Widzę, że z tym co opisałem jest problem albo nie dość jasno wyartykułowałem o co mi chodzi. Może inaczej...

Czy da się zmienić sam wygląd prezentacji danych w trybie plikowym (nie NMJ)np. LISTA -same nazwy plików; MINIATURKI -ze zdjęciami; itp?

Czy złącze USB-PC służy tylko do tego aby z poziomu PC zarządzać wbudowanym dyskiem Popcorna? Bo po podłączeniu Popcorna do PC żaden sprzęt nie jest wykrywany na komputerze (nie mam wewnętrznego dysku w A200)

Przepraszam za być może pytanie o oczywiste sprawy ale A200 kupiłem z drugiej ręki i nie mam szczegółowej instrukcji. Dlatego będę również wdzięczny o wskazanie linku do takowej. Jakąś znalazłem na stronie producenta ale nie odpowiedziała na moje pytanie co do zmiany sposobu prezentacji danych.

Edytowane przez mlesniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam

Zrobiłem downgreade do wersji 02-03-100918-21-POP-411-000 (czyli ostatniej przed Networked Media Jukebox) i taka forma bardziej mi odpowiada, gdyż cenię sobie prostotę i funkcjonalność. A skoro NMJ nie działa prawidłowo w zakresie czytania IDTagów z plików flac to lepiej żeby go wcale nie było.

Jednak gdyby się dało zmienić sposób wyświetlania informacji plików i katalogów to byłbym mega zadowolony.

Narobiłem się, żeby do folderów pododawać pliki jpg, po wciśnięciu OK Popcorn oczywiście go pokarzę ale mi chodzi o to, żeby folder miał obrazek taki jak plik folder.jpg. W WD w widoku miniaturek widziałem wtedy same ikonki albumów indywidualne dla każdego albumu z plików folder.jpg.

Powiedzcie, że się da... proszę

Jak zrobić, żeby podczas formatowania i instalowania aplikacji NMT na pendrive lub karcie sd byla rzeczywista pojemność. Bo za każdym razem, co bym nie włożył to mi się formatuje na 1mb.

Kolejne pytanie, jak zabezpieczyc dane na dysku aby nie dalo sie ich przypadkowo skasowac na Popcornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...