Skocz do zawartości
blu5

Dune Smart D1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Od tygodnia jestem posiadaczem Dune Smart D1 i od samego początku mam problem z SMB.

Za każdym razem gdy wyszukuję przez przeglądarkę sieciową serwerów SMB to albo nie znajduję serwerów a jak już wyszuka to po wejściu w dany serwer pokazuje mi że jest pusty.

Co dziwne po wpisaniu namiarów na serwer "z palca" mogę przeglądać udostępnione zasoby.

Może ktoś z was miał podobny problem i go rozwiązał to prośił bym o pomoc.

Dune z najnowszym softem

Serwer plików to Netgear Stora

Połaczenie po WiFi

Sieć chodzi na Airport Extreme

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Wpisane z paclca - można przeglądać zasoby po smb ale wcina net, natomiast na automacie jest net ale nie mogę dostać się do nasa po smb. Szukałem rozwiązania ale dałem sobie spokój, bo na dobrą sprawę, net w dune potrzebowałem tylko do zrobienia update firmware-u( a i to jest niekonieczne).

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Dune Smart D1 - odtwarzacz podpięty kablem do netgeara dgn 2200, dodatkowo po wifi dwa komputery: PC i laptop.

Nie mogę z poziomu dune przez SMB przeglądać dysków komputerów, mimo że na obu mam poustawiane udostępnianie i widzą siebie nawzajem jak i dune.

Po wejściu w odtwarzaczu w SMB widzę komputery ale nie wyświetla udostępnionych dysków ani ich zawartości, w PC jak i laptopie widzę wszystkie udostępnione dyski(dune, PC, laptop) i mogę je przeglądać, przenosić, odtwarzać - dzieje się tak niezależnie czy IP jest ustawione "sztywno" czy dune ustala automatycznie, w pierwszym przypadku nie działa dostęp do internetu.

Jestem otwarty na wszelkie uwagi, co robię źle lub jaką opcję muszę ustawić inaczej aby zadziałało przeglądanie udostępnionych dysków, dodam że kiedy korzystałem z arivy HD210 wszystko działało jak należy.

Edytowane przez wojmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...