Skocz do zawartości
MrMajst3r

XBMC - problemy po instalacji w Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem Ubuntu 11.04 Niebiańska Nimfa. Pobrałem aktualizacje i skonfigurowałem podstawowe opcje z konfiguracja. Następnie wgrałem XBMC metodą nr 2 z tego posta (czyli poprzez terminal + automatyczne logowanie) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1885654-30.html#9110402

No i mam mnóstwo problemów:

1. Nie wiem jak teraz uzyskać dostęp do Ubuntu (od razu startuje mi XBMC).

2. XBMC widzi tylko dyski linuxowe (ext4), a 2 partycje NTFS na których mam pliki multimedialne nie sa widoczne (a w Ubuntu dało się na nie wejść i otwierać pliki).

3. Nie wiem jak skonfigurować sieć, abym mógł kopiować pliki po LAN z drugiego komputera na którym jest Windows XP.

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem zielony jeśli chodzi o Linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1 - jeżeli masz wszystko dobrze, to wystarczy, że wyłączysz xbmc i pojawi się ekran logowania, gdzie będziesz mógł zmienić sesję na GNOME (czy co tam masz). XBMC nie wyłączasz standardowym przyciskiem, ja korzystam ze skóry Transparency i tam jest oddzielny przycisk do wyjścia i oddzielny do wyłączenia (w domyślnym skinie też jest taki przycisk, tylko nie pamiętam gdzie)

2 - musisz zobaczyć w pliku /etc/default/grub, czy w linijce GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT= czy jest napis nodiskmount, jeżeli jest, to go usuń, jeżeli niema, to zainstaluj pakiet pmount i w pliku /etc/pmount.allow wpisz /dev/sd[a-z]*

Po ponowny uruchomieniu komputera wszystkie napędy powinny zamontować się automatycznie.

3 - tutaj wyraziłeś się nieprecyzyjnie. Jeżeli chcesz pod xbmc przeglądać (i kopiować) pliki z XP do XBMC, to wystarczy, że wejdziesz w zakładkę filmy, dodaj źródło i nowa lokalizacja sieciowa. Protokół SMB (samba), dalej nr ip kompa i dane do logowania (jeżeli wymagane, domyślnie nie).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy dałem w XBMC wyjście to pojawiał się czarny ekran na chwilę a potem znowu uruchamiało się XBMC. Nie było żadnego ekranu logowania.

2. Nie mam GRUBa, Ubuntu to jedyny system.

3. Spróbowałbym, ale już wywaliłem Ubuntu po kilku godzinach bezskutecznej konfiguracji. Wgrałem ponownie 7mke i wszystko działa jak ta lala. Będę miał czas to może spróbuję kiedyś z Ubuntu jeszcze raz, bo uruchamiało się 2x szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kiedy dałem w XBMC wyjście to pojawiał się czarny ekran na chwilę a potem znowu uruchamiało się XBMC. Nie było żadnego ekranu logowania.

2. Nie mam GRUBa, Ubuntu to jedyny system.

3. Spróbowałbym, ale już wywaliłem Ubuntu po kilku godzinach bezskutecznej konfiguracji. Wgrałem ponownie 7mke i wszystko działa jak ta lala. Będę miał czas to może spróbuję kiedyś z Ubuntu jeszcze raz, bo uruchamiało się 2x szybciej :)

1 - w takim razie należy zmienić zawartość pliku /etc/gdm3/daemon.conf jest tam linijka AutomaticLoginEnable= na końcu musi być false

2. Nie ma możliwości żeby nie było GRUB albo LILO, w ubuntu jest GRUB. Po uruchomieniu komputera - po tym jak kończy bios a zaczyna ładować system należy przytrzymać klawisz shift, wtedy pokaże się okno GRUB - nie jest to Ci jednak do niczego potrzebne, ponieważ mi chodzi o to, żeby sprawdzić czy w pliku konfiguracyjnym jest napis nodiskmount.

Zapomniałe dodać, że jeżeli jest i go usunąłeś, należy wydać polecenie sudo update-grub

3. Co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zachęciliście mnie żeby jeszcze raz spróbować :) Zainstaluję Ubuntu na dysku przenośnym i przetestuję czy wasze sposoby rozwiążą moje problemy :) Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...