Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie. Znalazłem bardzo irytujący problem. Po odpaleniu jakiegoś kanału z weeb przestaje działać pilot i klawiatura bluetooth. Wygląda na to że problem jest chyba z nową wersją skórki aeon bo pilot chyba ogólnie działa (na pewno ścisza bo mam ustawione ściszanie w windowsie a nie xbmc), z klawiatury to tylko alt+f4 i alt+ctrl+del. Z confluence wszystko działa jak powinno (chyba). Po porównaniu logów nie ma żadnych różnic pomiędzy confluence a aeon. Przy innym video nie ma problemu. Ehh tyle ustawień poszło psu w d**ę. Trzeba spróbować inne skórki. Wrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z oglądaniem jednego z kanałów. XBMC 11 na Win7, wtyczka weeb.tv. Wszystkie kanały z wyjątkiem Animal Planet HD działają bez zarzutu. Na animal obraz co kilka sekund zatrzymuje się, jest to bardzo irytujące. Wie ktoś co poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z oglądaniem jednego z kanałów. XBMC 11 na Win7, wtyczka weeb.tv. Wszystkie kanały z wyjątkiem Animal Planet HD działają bez zarzutu. Na animal obraz co kilka sekund zatrzymuje się, jest to bardzo irytujące. Wie ktoś co poradzić?

Wydaje mi się że to jest problem nadającego, a nie samej wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem. Chodzi o to że obraz co kilka sekund zatrzymuje się, razem z całym XBMC(nie można w tym czasie ruszyć kursorem). Trwa to około sekundy, potem przez kilka sekund jest znowu dobrze i na sekundę program "zamraża się". Dzieję sie tak tylko na Animal Planet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem. Chodzi o to że obraz co kilka sekund zatrzymuje się, razem z całym XBMC(nie można w tym czasie ruszyć kursorem). Trwa to około sekundy, potem przez kilka sekund jest znowu dobrze i na sekundę program "zamraża się". Dzieję sie tak tylko na Animal Planet

Czyli nadający stosuje jakiś dziwny kodek, albo dziwnie koduje i ffmpeg wbudowany w xbmc głupieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, identyczny problem wystepuje od kilku dni na SciFi, a jedyne co powtarza sie wowczas w logach to:


16:20:06 T:2709510976   ERROR: CMixer::InitCycle - interlace method not supported																																		
16:20:06 T:2768239424   ERROR: Previous line repeats 8 times.																																							
16:20:06 T:2768239424 WARNING: CRenderManager::WaitForBuffer - timeout waiting for buffer																																
16:20:07 T:2709510976 WARNING: Previous line repeats 2 times.																																							
16:20:07 T:2709510976   ERROR: CMixer::InitCycle - interlace method not supported																																		
16:20:07 T:2768239424   ERROR: Previous line repeats 2 times.																																							
16:20:07 T:2768239424 WARNING: CRenderManager::WaitForBuffer - timeout waiting for buffer																																
16:20:07 T:2709510976 WARNING: Previous line repeats 1 times.																																							
16:20:07 T:2709510976   ERROR: CMixer::InitCycle - interlace method not supported																																		
16:20:07 T:2768239424   ERROR: Previous line repeats 2 times.																																							

Sam korzystam z openelec-pvr uaktualnianej dzisiaj do beta4 z VDPAU, na innym komputerze w pracy i starszym XBMC jest ten sam problem. Wylaczenie VDPAU nie pomaga, z poziomu przegladarki stream leci prawidlowo. Dosc irytujace.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jestem nowy i mam pytanie co trzeba zrobic zeby dzialal ten plugin ??

Wchodze w system i biore instaluj z zip i wyswietla ze jakies zaleznosci sa nie spelnione i nie wiem o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jestem nowy i mam pytanie co trzeba zrobic zeby dzialal ten plugin ??

Wchodze w system i biore instaluj z zip i wyswietla ze jakies zaleznosci sa nie spelnione i nie wiem o co kaman

W którymś z poprzednich postów jest napisane że instaluje się teraz poprzez repozytorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauwazylem ze jest mozliwosc nagrywania na xbmc z weeb tv urzywam atv2 nagrywanie wymaga jakiegos rtmpdump skad to pobrac i jak to zainstalowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plesken:

Czy to forum jest jedyne na którym toczy się wartka akcji na temat pluginu do weeb (i innych Twoich)? Czy można poprosić o jakieś podsumowanie co jest, co działa i czy coś planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadal problem z tym vividas'em pod XBMC 11 działający pod winXP. Gdy podmienie spatch'owane dll'e to efekt jest taki że działa tylko iplex i nic więcej z pluginu sd-xbmc. Gdy cofne biblioteki wszystko jest w porzadku procz iplex'a. Rozumiem że to wina spatchowanych bibliotek do vividasa.

Czy ktoś się z tym problemem juz uporał? czy mógły udostępnić działające poprawnie dll'e pod winde ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plesken:

Czy to forum jest jedyne na którym toczy się wartka akcji na temat pluginu do weeb (i innych Twoich)? Czy można poprosić o jakieś podsumowanie co jest, co działa i czy coś planujesz?

Nie mam pojęcia czy to jest jedyne forum :-).

Czy coś planuje? Czas mi nie pozwala na zabawę z pluginami. Ponadto kombinuje z 3D pod xbmc, bo qzwa po to zakupiłem HMZ-T1, a z developerów nikt się nie kwapi ugryźć tematu no i zdaje się że poza developerami też chętnych nie ma, a ja biedak muszę się uczyć c++ i opengl-a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadający stosuje jakiś dziwny kodek, albo dziwnie koduje i ffmpeg wbudowany w xbmc głupieje :)

Pomeczylem to troche i problem nie dotyczy tylko XBMC i ffmpega. Przy odtwarzaniu z pomoca VLC wystepuje podobny problem, z ta tylko roznica, ze VLC inaczej interpretuje utracone klatki po prostu je pomijajac i nie przycina co kilka sekund jak XBMC, czy zacinajac obraz na dobre jak mplayer. W logach VLC wowczas widac to:


[0x7f89800038e8] main video output warning: picture is too late to be displayed (missing 255 ms)

1003.778 kB / 10.92 sec[0x7f8994c24598] main decoder warning: early picture skipped

Identycznie wyglada to na Animal Planet HD. Co wiecej, gdy sie porzadnie przyjrzec to player na stronie tez gubi klatki, wiec to raczej problem po stronie nadajacego akurat ten konkretny kanal, jako, ze na innych od tego samego nadawcy wszystko jest w porzadku. Tu rodzi sie pytanie odnosnie kontaktu z ekipa WeebTV badz tymi, co dany kanal nadaja. Sam probowalem zglosic to na tech at weeb.tv, ale przez tydzien nie raczyli nawet odpisac, forum nie dziala, opcja wyslania wiadomosci do nadawcy kanalu nie dziala. Moze jest jakis inny sposob bo na z racji tego, ze ogladam glownie SciFi usluga dla mnie jest w tej chwili bezuzyteczna.

// Edit:

Z tego co widze Animal Planet dziala juz jak powinno. SciFi z kolei zacina sie juz nawet w standardowym playerze, co wiecej odpowidzi na maila nie dostalem do dzis...

// Edit2:

SciFi w koncu dziala ;P

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem repo, zainstalowałem plugin z repo i nie działa - wywala mi się podczas uruchomienia: "błąd skryptu! : plugin.video.polishtv.live". Co z tym fantem zrobić ?

Używam:

XBMC 11 Eden

Mac OS X 10.6.8

EDIT: ok podmieniłem pliki z 0.0.4 na 0.0.4-1 i wtyczka połowicznie już działa - tzn nie działa strumieniowanie z weeb.tv i wywala ten sam komunikat: "błąd skryptu! : plugin.video.polishtv.live"

Edytowane przez oswaldinimtb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka gdy korzystam w wtyczki vod.tvp.pl przy początkowym ładowaniu filmu jest wszystko wporządku ale już po 20 minutach , a czasem po 10 następuję pałzowanie filmu jak przy buferowaniu , lecz gdy już się zbuferuje to zachochodzi powtarzający się ciąg co 1 sekundę pałzowania i nie da się dalej oglądać .log http://dl.dropbox.com/u/31117156/xbmc.log

Edytowane przez ekoned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem repo, zainstalowałem plugin z repo i nie działa - wywala mi się podczas uruchomienia: "błąd skryptu! : plugin.video.polishtv.live". Co z tym fantem zrobić ?

Używam:

XBMC 11 Eden

Mac OS X 10.6.8

EDIT: ok podmieniłem pliki z 0.0.4 na 0.0.4-1 i wtyczka połowicznie już działa - tzn nie działa strumieniowanie z weeb.tv i wywala ten sam komunikat: "błąd skryptu! : plugin.video.polishtv.live"

Pliki xxx-0.0.4.zip i xxx-0.0.4-1.zip już są stare. Jak pisałem wcześniej trzeba zainstalować repozytorium i z tego repozytorium pobrać interesujące nas wtyczki.

Jeżeli tak robiłeś i masz błąd to fajnie by było abyś pokazał loga z tym błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki xxx-0.0.4.zip i xxx-0.0.4-1.zip już są stare. Jak pisałem wcześniej trzeba zainstalować repozytorium i z tego repozytorium pobrać interesujące nas wtyczki.

Jeżeli tak robiłeś i masz błąd to fajnie by było abyś pokazał loga z tym błędem.

W jaki sposób mam zainstalować repozytorium? Dodam tylko ze posiadam xbmc 11 zainstalowane jako aplikacja windows.

Wysłane z mojego Goclever A73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie lajka czy wystarczy raz dodać repetytorium? Może zacznijmy od tego co to jest?

Wysłane z mojego Goclever A73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Repozytorium (łac. repositorium) jest to zbiór pluginów i dodajemy raz, plugin zainstalowany przez repozytorium może sprawdzać aktualną wersję na serwerze i ewentualnie się uaktualnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielke dzięki za odpowiedzi juz sobie z tym poradzilem i mogę sie cieszyć z oglądania tv na pc. Pytanie tylko czy jest jakiś działający plugin ekino oraz czy da sie zrobić kanały HBO, BBC (tematyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki xxx-0.0.4.zip i xxx-0.0.4-1.zip już są stare. Jak pisałem wcześniej trzeba zainstalować repozytorium i z tego repozytorium pobrać interesujące nas wtyczki.

Jeżeli tak robiłeś i masz błąd to fajnie by było abyś pokazał loga z tym błędem.

Właśnie tak robiłem i mam błąd jak wyżej. Proszę oświećcie mnie jak zdobyć tego loga to zamieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainstalowalem tv guide skonfigurowalem tak jak napisane bylo w poprzednich postach i caly czas nie znajduje mi programu:/ mam ramke mam programy ale nie mam zawartosci co obecnie leci:/ ikonek tez nie mam :/ mam win 7 x64 bardzo prosze o pomoc

Witam, mam ten sam problem, z tą różnicą, że wyświetlane są loga, niemniej nie jest wyświetlana treść EPG (są godziny, loga, itp, ale nie ma nazw audycji

Zrzut przedstawiający sytuację:

http://imageshack.us...enshot000z.png/

Proszę o pomoc

EDIT: Zaznaczam, że tvguide pobiera prawidłowo dane z internetu (treść EPG, taka jak np. opisy i tytuły filmów, które aktualnie lecą, znajdują się w pliku xml C:\Users\$username$\AppData\Roaming\XBMC\userdata\addon_data\script.tvguide\xmltv.xmltv).

Edytowane przez lurker81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...